Skocz do zawartości
  • 0

[Rama-mufa-serwis] Niepokojący dźwięk


Gość Bruno

Pytanie

Gość Bruno

Witam wszystkich rowerzystów.

Mam problem z rowerem, a raczej ramą B'Twin Rockrider rocznik 2011-2012.

Wspomnę, że do tej pory żaden stołeczny serwis nie mógł sobie z tym poradzić.
Od jakiegoś czasu, podczas pedałowania słuchać dziwny, tępy, stłumiony odgłos dobiegający z okolic mufy ramy.

Sprawy oczywiste takie jak zużyty suport, luźne korby czy pedały i pęknięta rama zostały sprawdzone i odrzucone...
Nie jest to metaliczny dźwięk, trochę przypomina jakby luz przy mocowaniu na prętach siodła, ale to też sprawdziliśmy i odgłos ewidentnie dobiega z dołu.

Dziś trzy godziny spędziłem w serwisie - wymieniliśmy dwa suporty na kwadrat, nowe korby, później jeszcze zamontowaliśmy hollowtech 2, pedały daliśmy nowe, koło tył "na próbę", żeby odrzucić piastę, dokładnie oglądaliśmy spawy w okolicach mufy - NIC nie wskazuje na pęknięcie czy uszkodzenie mechaniczne.

Rama aluminiowa - teoretycznie "pracuje", ale gdy komuś z fachowców mówię o tym problemie to każdy po oględzinach rozkłada ręce i nie ma pojęcia ani co jest przyczyną, ani jak to zlikwidować. Dodam, że dźwięk ten powtarza się cyklicznie w momencie największego nacisku na pedały, tzn. patrząc na blat ok. godz. 2.00 (obrazowo jak zegar :) zarówno z prawej jak i lewej strony.

Nie jestem ciężki, niespełna 70 kg. Jest to naprawdę irytujące.

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Co jest przyczyną i jak temu zaradzić?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi / podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...