Skocz do zawartości

[Rower] ocena zestawu ROSE COUNT SOLO 1 27,5" 2016 (alternatywy?)


Levy_

Rekomendowane odpowiedzi



RAMA
ROSE COUNT SOLO, AL 6061, ab ca. 1,8 kg

WIDELEC
Rock Shox SID RLT Solo Air 100 mm, 15 mm Steckachse - inkl. OneLoc Hebel

KOŁA
DT Swiss M1700 Spline Two 

OPONY
Continental X-King Race Sport 27,5x2,2

KORBA
SRAM X9 2.2 38/24

PRZERZUTKA TYLNA
SRAM X9

ŁAŃCUCH
SRAM PC 1071 10-fach

ZĘBATKA TYLNA
SRAM 1070
11-36

MANETKI
Sram X9

PRZERZUTKA PRZEDNIA
SRAM XO

HAMULEC
SRAM Guide RS 180mm/160mm

SZTYCA
Race Face Turbine

KIEROWNICA
Ritchey WCS 2X Trail 5mm rise, 720mm

MOSTEK 
Race Face RIDE XC

PEDAŁY
SHIMANO XTR PD-M9020 mit Schuhplatte (Enduro/Trail)

PODKŁADKI
Carbon Spacer 25mm (1x5mm / 2x10mm)


 

Zestaw wyszedł mi ca. 1800 euro, czyli liczyć w PLN to będzie jakieś 8000... Czy w tym przedziale cenowym znajdę coś wartego uwagi, co jest dostępne u nas na rynku (pisząc "dostępne u nas na rynku" mam na myśli rowery, które można znaleźć gdzieś w sklepach i się do nich przymierzyć ;) ) i byłoby alternatywą dla w/w sprzętu?

Co do przeznaczenia roweru... Zależy mi żeby w miarę możliwości był uniwersalny. Chociaż głównie byłby używany do jazdy po polach/ścieżkach, okazjonalnie na asfalt i po mieście. Nie jestem też pewien co do rozmiaru kółek, raczej skłaniał bym się ku 650B, ale 29"? Mój wzrost to 177 cm, waga 88 kg.

 

Fajnie by było, gdyby napęd opierał się na SRAM, bo Shimano, cóż... nie jestem do końca przekonany do tej firmy :)

 

EDIT:

AUTHOR EGOIST 27.5; GT ZASKAR CARBON 29 ELITE; AUTHOR REVOLT 27.5; FUJI SLM 29 2,1 29; FUJI SLM 29 2.5 29/27,5; KELLYS HACKER 50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to warto jednak iść w karbon. Ja jestem zwolennikiem składania roweru, że z małą pomocą powinnienś uporać się doborem części.

Możesz np. zobaczyć tą ramkę w bardzo dobrej cenie, jest dosyć krótka, czyli pozycja nie powinna być zbyt sportowa.

http://www.bike-discount.de/en/buy/cube-reaction-gtc-sl-27.5-frame-carbon-flashred-498437/wg_id-276

Amortyzator np. reba, fox, ewentualnie sid, do tego lekki zestaw kółek na dt350. Skoro preferujesz srama, spokojnie możesz iść w 2x10 na poziomie xx/x0/x9, komponenty można teraz kupić w niezłej cenie, a napęd 1x11 będzie mniej uniwersalny i paradoksalnie zapewne droższy. Spokojnie uda się zmieścić w twoim budżecie, a wszystkie komponenty będą na równym poziomie, często wyższym niż sklepowy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...