Skocz do zawartości
SebastianChorzow

[zapchany odpowietrznik] Formula RX problem z klamką

Rekomendowane odpowiedzi

SebastianChorzow

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem nowym urzytkownikiem tego Forum, dlatego przepraszam za ewentualne niezgodności z regułami.

Proszę równiez o wyrozumiałość jeśli chodzi o ewentualne błędy czy brak składni ale od kilku lat mieszkam w Niemczech i pisanie po polsku przychodzi mi coraz trudniej, mimo iż mój niemiecki jest jeszcze daleki od ideału.

Do rzeczy-

zabrałem się za odpowietrzanie tylnego hamulca Formula RX. Wygląda jednak na to, że układ odpowietrzania w klamce jest zapchany. Podpiąłem strzykawki z DOTem pod klamkę i zacisk, ale nie udało mi się wstrzyknąć płynu do zacisku. Spróbowałem wstrzyknąć też do klamki, ale sytuacja się powtórzyła. Żeby sprawdzić drożnośc układu, odkręciłem przewód od zacisku- wtedy płyn wchodził bez przeszkód. Następnie zamontowałem przewód z powrotem i wykręciłem go z klamki- płyn również przepływał bez oporu- wyciekał z wykręcowej końcówki przewodu. Na końcu próbowałem wstrzyknąć płyn do klamki z odkręconym przewodem, ale i wtedy pojawił się pierwotny problem - płyn nie wchodzi.

Przy odkręconej śrubce odpowietrznika, podczas naciskania klamki, płyn wypływa z otworu odpowietrznika.

Przed podjęciem próby odpowietrzania hamulec działał włąściwie poprawnie, jedynie klamka była lekko "miękka".

Ktoś ma może pomysł co może być przyczyną? Co mogło się przypchać i jak sobie z tym poradzić?

Ogromne dzięki za wszelkie rady i sugestie.

Pozdrowienia z górzystej Bavarii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• KlocuchV21
      Przez KlocuchV21
      Witam, zamierzam zmienić moje hamulce tarczowe z mechanicznych na hydrauliczne (Shimano BR MT200) i nie wiem czy będzie się dało zamontować manetki do klamek. Czy jest możliwość zamontowania ich do manetek Shimano Altus SL M310? Czy trzeba wymienić również manetkę? 
    • A5P3R
      Przez A5P3R
      Hej wam  
      Potrzebuję pomocy  a mianowicie w moim boxxerze WC 2014 (zwykła wersja bez żadnych usprawnień jak na załączonym obrazku) znalazłem rozszczelniony pierścień od korka komory powietrznej w miejscu gdzie narysowałem i teraz pytanie: czy da się sam ten pierścień wyjąć i wstawić coś innego (wątpię) czy ewentualnie mogę wsadzić cały "zamiennik" w postaci tego co znalazłem? Bo oryginalny korek z którego mi ucieka właśnie powietrze znalazłem tylko w stanach i Anglii za prawie 400-500zł  Pozdrawiam cieplutko 

• islandzkimedyk
      Przez islandzkimedyk
      Witam, mam problem z doborem rury sterowej do mojej ramy średnica główki ramy to 3 cm, średnica miski sterowej to 2,7 cm a średnica rury sterowej mojego amortyzatora wynosi 2,8 cm, teraz moje pytanie jest takie czy mogę gdzieś kupić taką rurę bo ona jest wymienna ?. 
    • mateusz2k20
      Przez mateusz2k20
      Cześć, ostatnio znalazłem zacisk deore br-m535, lecz nie mam klamki i właśnie nie wiem jaka będzie kompatybilna z tym zaciskiem oraz jaki przewód wybrać. 

Pozdrawiam,
      Mateusz
    • Looser
      Przez Looser
      Cześć,

Do sprzedania mam hamulce m675. Hamulce w komplecie z nowymi klockami żywicznymi, płyn ostatnio wymieniony we wrześniu ubiegłego roku. Nie leją etc itp.
      Cena 320 pln + wysyłka.
      Do sprzedania mam również napęd, przy zakupie kompletu cena wychodzi korzystniej (700 pln)
      Link do galerii:
      Google gallery