Skocz do zawartości

[Koncern] Shimano what You're doin' shimano shtaaaap!


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Shimano bez zastrzeżeń przyjmuje wszystkie nasze reklamacje, obecnie nie pytając nawet o dowody zakupu ani źródło.

 

Jeżeli to pojawiło się niedawno i jest w korelacji z problemami jakości hamulców (a na to wskazuje słowo "obecnie") - może być jakimś potwierdzeniem tego, że wiedzą o większej awaryjności i po prostu nadrabiają oferując bezproblemowy zwrot/serwis. Jakkolwiek paradoksalnie to nie zabrzmi, czasami producentowi bardziej opłaca się taki ruch niż przyłożenie się do roboty w fabryce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej ciekawości - kupiłbyś te klocki w miejscowym sklepie wiedząc że "na internecie" kosztują 20% mniej?

Wiesz.... 40zł w necie, czyli 2kpl + 10zł przesyłka i mamy 90zł, wole na miejscu dać za 2 kpl 100zł, tylko że jak nie ma, to jak mam kupić?

Znaczy 1 sklep miał z radiatorami do 675, one pasują do 615, no ale po kiego mi taki klocek w 615?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to pojawiło się niedawno i jest w korelacji z problemami jakości hamulców (a na to wskazuje słowo "obecnie") - może być jakimś potwierdzeniem tego, że wiedzą o większej awaryjności i po prostu nadrabiają oferując bezproblemowy zwrot/serwis. Jakkolwiek paradoksalnie to nie zabrzmi, czasami producentowi bardziej opłaca się taki ruch niż przyłożenie się do roboty w fabryce :)

 

Była taka sytuacja w USA, kiedy jeden z modeli samochodów w czasie wypadku łatwo ulegał zapłonowi, wtedy firma wyliczyła, że taniej wyjdzie wypłacać odszkodowania rodzinom ofiar pożarów niż przeprojektować samochód ... grunt to zysk. Tak samo jest w przypadku Shimano, oszczędzają na standardach produkcji tyle, że mogą sobie pozwolić na większą ilość wymian reklamacyjnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko pytam, bo niestety najczęściej nawet jak masz towar to słyszysz: "łe panie to ja na necie taniej kupię, to jak opuści pan coś?", a do sedna, wielu sklepom nie opłaca się mieć towaru na półkach...

 

No tak, a potem że przez sklepy internetowe padają sklepy stacjonarne(ogólnie mowie, nie tylko o rowerowych), a to jest poniekąd też ich wina, po co mam tracić czas jak z góry mogę założyć że i tak niczego na miejscu nie dostanę lub będzie to o tyle droższe że warto 1 dzień poczekać na przesyłkę?

 

I często sklep internetowy, też ma swój sklep stacjonarny i im się nagle opłaca sprzedawać z marża 20%, a innym nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja se tu dalej będę pisał bzdury, bo mogę. Będę dalej podawał zmyślone dane i nieudolnie robił wam wodę z mózgu oraz przekonywał was, że hamulce Shimano są złe, bo tak.

Bo taka jest moja misja. Nudzi mi się w życiu i postanowiłem hejtować tę firmę.

Bo mogę. Jestem bóg.

 

Jak widać na załączonym obrazku, choroby psychiczne objawiają się w różny sposób, w różnych miejscach. ;) Niestety aby podjąć leczenie, należy zrozumieć że jest się chorym.

Wywalać, edytować czy ukrywać nie będę, co by ludzie mieli pogląd na sprawę ;)

 

 

To, że ktoś ma tego typu problemy nie oznacza, że od razu trzeba pisać bzdety o awaryjnych hamulcach Shimano...

 

Reasumując - na serwisie od groma avidów i hayesów, a Shimano się mężnie trzemają. Jednak w Japonii wiedzą co robią.

Odsetek Shimano wymagających naprawy jest najniższy ze wszystkich hydraulików :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.... 40zł w necie, czyli 2kpl + 10zł przesyłka i mamy 90zł, wole na miejscu dać za 2 kpl 100zł, tylko że jak nie ma, to jak mam kupić?

Znaczy 1 sklep miał z radiatorami do 675, one pasują do 615, no ale po kiego mi taki klocek w 615?

Ja mam taki sklep 400m od domu gdzie mają prawie wszystko na półkach (nawet rowerki early rider). Co z tego jak lampka tylna kosztująca w internecie 15 u nich kosztuje 45? Klocki do v-braków cenią sobie od 35 w górę. Kool stopy z literką S to ponad 100 za jeden zacisk. Dwublatowa korbą XT z ubiegłej kolekcji ponad 650. Kaseta XT 10r 230.

Sklep otwarty od godz. 10. O 9:30 w lipcu i sierpniu ustawiały się już kolejki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.to mam problem, bo powoli myślę o nowym rowerze, a że już nie montują od jakiegoś czasu Vek, to ostały sie tarcze. Mój wybór padł na Gianta Thalon 0 ( na alivio) ..Mam rozumieć, że to gówno i tego się wystrzegać? więc co w zamian tj na jakie wymienić (jest możliwośc za dopłata dostać deorki, ale to też szajs?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam rozumieć, że to gówno i tego się wystrzegać?

 

Czemu od razu gówno?

To, że ogólnie Shimano wypuszcza więcej wadliwych egzemplarzy nie zmienia faktu, ze ja np nigdy nie miałem z nimi problemów. Znam tez wiele osób, co nigdy nie zaniosły hampli Shimano do serwisu. Kwestia szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jak widzisz dyskusja jest kwadratowa. Strona Shimano, strona pozostałych i w kółko to samo.

Żadna że stron nie może/nie potrafi podać konkretnych danych. Wierze w doświadczenie, ale by cokolwiek zmienić na rynku to nie wystarczy

Zapomniałeś o opcji nie chce. Ja nie zamierzam niczego zmieniać. Opisałem sytuację. Średnio jeden Shimano dziennie, z wyciekiem. Kiedyś jeden w tygodniu, zapowietrzony. Nie oczekuję wiary w moje słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.to mam problem, bo powoli myślę o nowym rowerze, a że już nie montują od jakiegoś czasu Vek, to ostały sie tarcze. Mój wybór padł na Gianta Thalon 0 ( na alivio) ..Mam rozumieć, że to gówno i tego się wystrzegać? więc co w zamian tj na jakie wymienić (jest możliwośc za dopłata dostać deorki, ale to też szajs?)?

 

Jak będziesz w taki sposób podchodził do sprawy to raczej nic nie kupisz. Hamulcom "jeść się nie daje" więc jak zdechną to wyjdzie na to samo gdybyś wymienił od razu. Z każdymi najtańszymi hydraulikami jest trochę kłopotu wiec sklep woli jak już mieć coś pokroju Deore. Łatwiej to sprzedać ale dobry sklep opchnie nawet takie Alivio. A jak już wymieniać to tylko na SLX i wyżej.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak założyciel tego tematu zezłomowałem (wraz z osobami pracującymi ze mną w tym samym serwisie) kilkaset sztuk zacisków Shimano. Eksploatowanych w tych samych warunkach i w taki sam sposób Avidów, Hayesów czy Tektro z TYM SAMYM problemem pamiętam pojedyńcze sztuki w ciągu pracy od 2009 roku

 

vs

 

U mnie wczoraj i dzisiaj na serwisie łącznie było 15 kompletów avidów, 7 hayesów i 1 komplet Shimano. Tylko Shimano udało się naprawić od ręki (sam użytkownik by to ogarnął gdyby czytał instrukcję obsługi), a avidy i hayesy poszły na śmietnik.

 

Średnia wychodzi równa dla wszystkich marek   B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@@mrnobody, chłopie skąd ty żeś się wziął? Przespałeś ostatnie 5 lat? Takie posty, płacz i dywagacje, że ciężko o rower z v'kami były dobre kilka lat temu.

 

Użytkownik hamulców M770 i obecnie SLX w drugim rowerze, można powiedzieć ze problemowo. Wymieniać klocki i dalej, dalej, aż do zajechania kolejnej pary. Świetne hamulce. Cieszę, że mnie się nie trafiła taka seria wadliwych sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 to byłoby przy założeniu, że nie doszedłeś do porozumienia ze sprzedawcą roweru, który to powinien rozliczyć hamulce z niego zdjęte. Taki nowy zestaw przód/tył bez tarcz jest zbywalny za ~200zł. Osobiście brałbym to co jest stockowe, zajeździł i potem martwił się co dalej. W każdym razie gwarancję masz a jeśli chodzi o skuteczność to jest wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rower sprzed 5 lat i mam Vki :)Po prostu nie lubie sie wpieprzać w rozwiązania problematyczne, a z tego topicu wynika, ze większość producentów tarczówek ma problemy z jakością. Zobaczę dokładnie ile musiałbym dopłacić do slxów....

Pixon- ja nie płącze za Vkami, tylko stwierdzam, że nie mozna ich już kupić.,......i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...