Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź. Wszystko to bardzo ładnie wygląda, ale mnie nie przekonuje. Cóż, automatyka i umowa ze spedytorem. Spedytor nie obrazi się, na podpisanie umowy na przewóz mniejszych opakowań, bo to są jego pieniądze za usługę. Z kolei automatyka, która wymusza marnowanie papieru do którego produkcji potrzebne są drzewa jest przerostem formy nad treścią. Nie zapominajcie, że sprzedajecie części i rowery, które w większości użytkuje się w terenach zalesionych. Jak te lasy znikną, w części i z Waszej winy, to komu to wszystko sprzedacie? Ale w sumie nie spodziewałem się innej odpowiedzi. Mnie Wasza odpowiedź nie przekonuje, ani nie satysfakcjonuje. Jeśli jakikolwiek system powoduje nadmierne zubożenie zasobów naturalnych, to jest to zły system i źle zaprojektowany. Nie kupuję od dzisiaj przez internet i mogę zapewnić, że wiele firm mniejszych i tych większych podchodzi bardziej ekologicznie do tego co robią i w jaki sposób wysyłają artykuły do klienta.

I jakoś potrafią. Wszystko zależy od tego, co się stawia na pierwszym miejscu. Nie popieram takiego podejścia do handlu i jedyne co mogę zrobić to na znak protestu to więcej u was niczego nie kupować. Być może z czasem i inni klienci zauważą, że cos tu nie gra i wymuszą na takich firmach większe poszanowanie dla przyrody.

Pozdrawiam.

 

Ogromna część opakowań jest robiona dzis w wiekszej czesci z recyklingu także chyba specjalnie nie ma o co kruszyc kopii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z recyklingu, czyli bierze się znikąd. Już przedstawiłem mój punk widzenia, co nie znaczy, że każda inna osoba nie może mieć swojego. Zresztą zdjęcia przedstawiające opakowania i mikroskopijne części do nich pakowane wysłałem do czterech największych stowarzyszeń ekologicznych w Niemczech. Dostałem podziękowania i na tym moja rola się kończy. A dalsza dyskusja chyba nie ma sensu, bo każdy inaczej odbiera taki temat. I każdy ma prawo do swoich opinii. Ja ze swojej strony mogę tylko podziękować za rzeczową odpowiedź z Rose Bike. I to na tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak restrykcyjnie podchodzisz do takich kwestii jak zużywanie zasobów naturalnych, to oczywistym jest że nie powinieneś kupować NIC przez internet.

Dostawa do dużych sklepów najlepiej wielkopowierzchniowych jak Decathlon zapewne jest wielokrotnie mniej uciążliwa dla środowiska, niż wysyłka wężyka przez pół Europy w wielkim kartonie. A najlepiej jak do Decathlonu podjedziesz rowerem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko takie problemy były na tym świecie jak te za duże pudełka to bylibyśmy szczęśliwi. Taki jest świat i nie zmienisz tego a już na pewno Paulsen nie ma wpływu na politykę Rose i wszystkich innych sklepów. Pisanie na komputerze lub komórce też powoduje skutki dla środowiska w postaci zużywania energii elektrycznej, którą przecież też trzeba wyprodukować kosztem czegoś. Nie chcesz za dużego pudełka, nie zamawiasz i nie ma tematu. Polskie firmy robią tak samo, więc może zacznij od uświadamiania ich a może wtedy sąsiedzi z zachodu podpatrzą i też zmienią pudełka.

Edytowane przez mareckiabc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie wojtas7, pańska ironia tylko pokazuje jak niektórzy ludzie podchodzą do kwestii ochrony przyrody. Dzisiaj nic nam jeszcze nie brakuje, ale dla naszych dzieci czy wnuków już nie będzie tak różowo i będą musiały jeździć na Fat Bike, żeby pokonać te pustynie pozostałe po lasach. Nie kupuje w Decatlonie, czy jak się to tam nazywa. Kupuję przez internet na całym świecie, najwięcej na Tajwanie i w Chinach. A to z takiego powodu, że tam jest najtaniej, a artykuły są dokładnie te same, co w Europie. Mieszkam ponad 30 lat w Wielkiej Brytanii i tu też kupuję od angielskich firm przez internet. I nie zabierał bym głosu w tej sprawie, gdyby nie to, że w ciągu tego całego okresu tylko jeden raz trafiłem na firmę, która w ten sposób pakuje swoje artykuły do wysyłki, czyli Rose Bike. Miałem już dać spokój, ale pan panie wojtas7 wywołał temat na nowo, otóż okazało się, że mój znajomy kupując w Rose Bike bieżnię do sterów otrzymał ją w tak samo wielkim pudle, jak to miało miejsce w moim wypadku.

Tych sprzedaży Rose Bike jak i większość takich firm ma tysiące. I przeważnie są to drobne części zamienne, zresztą takie występują w ich katalogach. Tylko jest jedna różnica. Ta najważniejsza. Nie spotkałem się dotąd, żeby z innej firmy przyszło cokolwiek zapakowane w tak marnotrawny sposób. Dla przykładu: jeśli taka wielka i znana na całym świecie firma jak Brooks potrafi większe i mniejsze siodełka pakować w różnej wielkości pudełka pocztowe, a do mnie przysłali swój środek do natłuszczania skóry w kopercie bąbelkowej, to myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby inni wielcy, choć nie tak bardzo wielcy, mogli robić to samo.

I na koniec panie wojtas7, nie przypominam sobie, żeby ktoś nas sobie przedstawiał i żebyśmy byli ze soba na TY :)

Myślę ze to forum zasługuje na elementarne chociaż okazanie kultura dla innych.

Pozdrawiam ciepło :)

Edit: mareckiabc, napisaliśmy w tym samym czasie: Ja poruszam temat ochrony przyrody a nie inny. Co do pana paulsena, nie do niego mam pretensję, a do polityki firmy. Nie wiem, jak jest w Polsce, bo ani tam nie mieszkam ani nie kupuję. Na zachodzie poza Rose Bike nie znam innej firmy o takiej polityce wysyłkowej.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez sssmok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, poprzestawiało Ci się w głowie kilka istotnych rzeczy.

 

Zarzucanie braku kultury, bo ktoś napisał do Ciebie na "Ty", jest sprzeczne z ogólną netykietą w internecie. Poczytaj zanim zaczniesz się pieklić. Nie będę do Ciebie pisał na "pan" jak możesz okazać się 12 latkiem.

 

Po drugie, jesteś mega niekonsekwentny i obłudny. Tak Ci zależy na ochronie środowiska, a angażujesz w zakupy swoich śrubek tyle zasobów naturalnych, że Ci to nie przeszkadza? Pomyśl tylko, ile energii zużywają centra dystrybucyjne, kurier jadący do Ciebie swoim dieslem, itd. A jeszcze Twoje zamawianie w Chinach czy na Tajwanie, bo tam jest taniej, jest idealną ochroną środowiska - po prostu geniusz z Ciebie.

 

Jak zależy Ci na rzeczywistej ochronie środowiska, to atakuj bezpośrednio do Rose, a nie pieklisz się na polskim (sic!) forum rowerowym, o niemieckim sklepie wysyłkowym. Myślisz że to jest tak łatwo zmienić pudełko, jeśli oni zainwestowali setki milionów euro w zautomatyzowane centra dystrybucyjne? Wiesz ile oni sprzedają towarów? Naprawdę sądzisz, że jakiś anonimowy napinacz (jak Ty) może zmienić ich decyzje?

 

A na koniec - nawoływanie, że mieszkasz 30 lat w Anglii, czemu miało służyć? Myślisz że my w Polsce mamy jakieś kompleksy w stosunku do Ciebie, i że w Anglii zawsze masz rację? Stary - nie te czasy...

Edytowane przez wojtas7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas7 nawoływanie, że mieszkam a Anglii miało służyć temu, że nie dam rady pojechać rowerem do decatlonu jak mi proponowałeś. I tylko tyle :))))))))))))))

natomiast poprzestawianie mi się w głowie, jak twierdzisz pokazuje tylko kulurę twoich wypowiedzi, którą jest bardzo niegrzeczny ton :)

Wiem, ze to jest rowerowe forum, ale nazywanie mnie napinaczem oznacza tylko, że to Tobie się cos pomieszało w główce, bo napinacz może być np do łańcucha albo tylniej osi :)))))))))))))))))) Jeżeli tego nie rozróżniasz, cóż tkwij dalej w swoim przeświadczeniu. Jak Ciebie nazwać za takie osobiste wycieczki?  Hmmm...krzykaczem, pieniaczem, a może sam wymyślisz bardziej odpowiednia nazwę. Nie znam Cię, więc nie wiem jaki jesteś. Ale i Ty nie wiesz jaki ja jestem a mądrzysz się, jakbyś mnie znal co najmniej jako tako. Weź wyluzuj, wypij piwko i jak cos do mnie masz to zapraszam na PW, żeby nie robić tu takich offtopów. Po co zaśmiecać wątek nieistotnymi osobistymi wstawkami :)))

Pozdrawiam Cię bardzo ciepło :)

No i gratuluję spostrzegawczości (sorry, nie mogłem się powstrzymać :) ), bo skoro mieszkam, jak sam zauważyłeś 30 lat za granicą, to jak mogę być 12 latkiem :)))))))))))))

Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam :)

Edytowane przez sssmok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę, że warto zamknąć tę dyskusję, bo niczego już do tematu nie wnosi. 

 

Odnośnie pakowania jedna uwaga - nasze pudełka służą także do zwrotów. Zwroty są darmowe, umożliwiamy przymierzenie ubiorów, sprawdzenie dopasowania części itd.

i dzięki pakowaniu w pewne znormalizowane pudełka mamy gwarancję, że zwracany towar wróci do nas w stanie nadającym się do ponownego wykorzystania, a DHL/Poczta Polska przyjmą takie opakowanie w ramach podpisanej umowy . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga. Modyfikujemy zasady programu lojalnościowego: 

 

1) klienci, którzy do tej pory zebrali punkty na swoje konto otrzymają od nas vouchery odpowiadające kwocie ekwiwalentu punktowego. 

2) system punktowy, który obowiązywał do tej pory zostaje zawieszony

3) karty VIP dalej są ważne, w 2017 wprowadzimy nową ofertę dla klientów z kartą VIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu:)? Mam takie cudo: 

 

Przełaj Red Bull X-Lite Cross AL na Ultegrze 6700. Pytanie czy w nim jest widelec aluminiowy czy alu/carbon, ewentualnie czy oferujecie jakieś widelce carbonowe z pivotami pod Cantilevery? Niestety w internecie ciężko znaleźć jakąś specyfikację. 

 

13087275_1620174791636223_51059708260706

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :)

Edytowane przez owz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, Widelec wygląda na oryginalny :) W takim razie czekam na następce, może się zdecyduję na wymianę :). Co mogę powiedzieć to świetny rower na praktycznie każdy teren a po założeniu szosowych kół całkiem sprawna szosówka :)

 

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy rower Rose Black Creed ma jakiś specjalny system mocowania mostka i kasowania luzów w sterach ?

Kolega kupił u Was dokładnie ten model: https://www.rosebikes.pl/bike/rose-black-creek-3-special-edition-model/aid:2679958

Ma on zamontowany Speedlifter. Podczas sprawdzania jest wyraźny luz na sterach. Nie ma tam typowej gwiazdki i top capa więc nie bardzo wiemy co dalej z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy w sytuacji kiedy bym chciał kupić sobie np. Count Solo 2 z opcją płatności "rachunek" która jest dostępna tylko w Niemczech mogę zrobić takie coś że: Przy zamawianiu roweru jako adres do rachunku ustawiam swój a jako adres dostawy adres mojego kolegi który mieszka w Niemczech i wyśle mi ten rower. Czy da się coś takiego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W związku z pojawiającymi się prośbami o zmianę w specyfikacji zamówienia już po jego złożeniu chciałbym wyjaśnić:

1) modyfikacja konfiguracji roweru składanego na zamówienie (prawie wszystkie modele prócz tzw BIKE NOW) jest oczywiście możliwa póki rower nie zacznie być przez nas składany. Warto jednak wpierw przemyśleć i skonsultować konfigurację by później proces przebiegł sprawnie, a rower nie wypadł z kolejki 

2) zmiana (dołożenie artykułów) w przypadku zakupu akcesoriów, ubiorów, części itd jest możliwa tylko wtedy gdy płatność jeszcze nie wpłynęła tj przy wybraniu formy płatności przelewem. Gdy płaci się PayPalem lub kartą kredytową nasz  system po wpłynięciu potwierdzenia płatności natychmiast kieruje zamówienie do realizacji i nie ma możliwości wprowadzenia zmian. Stąd prosimy o przemyślenie zakupów przed kliknięciem i sfinalizowaniem zakupu. Oczywiście produkty można bezpłatnie zwrócić do czterech tygodni po zakupie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W związku z przypadkami braku autoryzacji płatności przy wykorzystaniu karty kredytowej przypominamy, że karta taka powinna działać w systemie bezpieczeństwa 3D security. Płatności kartami nie działającymi w tym systemie niestety nie są autoryzowane i możliwa jest tylko płatność przelewem.

Jednocześnie informujemy, że zmiana w specyfikacji zamówień opłaconych kartą w systemie 3D oraz PayPalem nie jest już możliwa po złożeniu zamówienia. Zatem dołożenie czegoś do zamówienia nawet jeśli paczka nie opuściła jeszcze naszego magazynu nie uda się. 

Przypominamy także, że wciąż wysyłka do Polski zakupów o wartości powyżej 100 euro jest darmowa (po odliczeniu zwrotów), darmowy jest także zwrot większości towarów po zakupie w terminie do 30 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.04.2018 o 08:14, paulsen napisał:

Przypominamy także, że wciąż wysyłka do Polski zakupów o wartości powyżej 100 euro jest darmowa (po odliczeniu zwrotów), darmowy jest także zwrot większości towarów po zakupie w terminie do 30 dni. 

Nie tyczy się to jednak rowerów z tego co rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...