Skocz do zawartości

[licznik] Garmin Edge 200 czy coś innego?


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję licznika. 

 

Ma on obsługiwać dwa rowery i zastanawiam się co wybrać. 

 

Planowałem używać go zarówno jako licznika wskazującego aktualną prędkość i zliczającego dystans jak i logera trasy.

 

Rowery w których ma być używany jako to enduro i gravel. W mieście używane tylko na początku/końcu trasy a tak to głównie w terenie w przypadku pierwszego i głównie na szosie/innych drogach w przypadku drugiego. 

 

Założyłem że tani odbiornik Garmina - wspomniane Edge 200 bez dodatkowych czujników mi wystarczy - czy słusznie? Nie ukrywam że kolejny model czyli leciwa 500-tka z dwoma czujnikami to jużspory wydatek. 

 

Kolejne pytanie dotyczy zabezpieczenia licznika przed wypadnięciem - czy fabryczna podstawka wystarcza czy trzeba korzystać z jakiś dodatkowych patentów np. silikonowego etui z paskiem na kierownicę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że sprzęt Garmina darzę sporym zaufaniem (bo już z niejednej czarnej dziury mnie wyprowadził) także chętnie zobaczyłbym na kierownicy coś od nich (o ile oczywiście serie rowerowe dorównują turystycznym)

 

Choć nie ukrywam że komputerki Lezyne wpadły mi w oko, ale o ile cena wersji Mini jest akceptowalna to już tej z ANT+ spora. 

 

ROX też drogi. 

 

A Mio? Spełnia oczekiwania. Muszę gdzieś obejrzeć bo a nuż się przekonam :) 

 

Opcja alternatywna to dwa liczniki (i kabel na widelcu 180mm) a do tego jakiś prosty loger 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to zdecydowanie jeden licznik, bedzie porządek na kokpicie i nie trzeba będzie ciągnąć kabli :-)

Co do Mio to poczytaj na forum szosa.org, tam jest spora grupka miłośników Mio :-)

 

Osobiście też przywiązałem się do Garmina. Jeśli zaś chodzi o samo mocowanie to trzyma bardzo solidnie. Zdecydowanie mocniej niż np. Sigmach. Jeżdżę sporo MTB z Edge 810, ani razu nie wypadł. Nie używam też silikonowego etui i żadnych sznurków. Jedynie koniecznie folia na ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę tylko z dodatkowym czujnikiem prędkości / kadencji. Mimo wszystko wolę dokładniejszy pomiar niezależny od GPS.

 

Jednak specjalizowana wersja na rower bije funkcjonalnością i wygodą turystyczne Garminy. Wcześniej sam też się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem. Tylko tyle, że Ty już masz turystyczną :-)

Jak ma służyć jako prosty logger i licznik to opcja jest dobra, ewentualnie nowszy EDGE 20, jeszcze mniejszy, tylko pewnie droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...