Skocz do zawartości

[brunox] jak tego używac?


Rekomendowane odpowiedzi

ja robie tak... psikam na golenie uważając żeby tarczy i klocków nie pokropić, czekam z jakieś 5min i mocno uginam amora raz (takie pompnięcie :) ) cały brud wyciąga do góry wtedy szmateczka i czyszcze golenie, powtarzam do momentu aż nie ma osadu... dodatkowo patyczkami do uszy przecieram uszczelki i wsjo :D powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wogole go nie uzywam. kupilem raz - nie wplynal przynajmniej jak dla mnie ani troche na plynnosc pracy widelca ani na dluzsza zywotnosc uszczelek. po prostu wycieram golenie przed wyjazdem kolejny raz, wycieram tez krawedzie uszczelek ktore przylegaja do powierzchni roboczych goleni.

uzywam amortyzatorow od 9 lat od roku do 3 lat. dawaly sobie rade bez tego. o dziwo akurat w rs psylo ktory smarowalem uszczelki skonczyly sie jako w jednynym amorku z ktorego korzystalem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja psikam brunoxa na papier toaletowy i dopiero rozsmarowywuje bo psikajac zawsze opada cos na tarcze niestety....

Brunox przed kazda jazda wedlug mnie powoduje ze amor jest bardziej czuly jezeli chodzi o drobne dziury.

Najwazniejsza jest jednak ochrona warstwy ciernej goleni !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamoreks

Amortyator bo brunoxie jest bardziej czuły na małe nierównośći. Ja czyszcze uszczelkę...odgninam ją na górze odrobinkę psikam tam.

I robie ruch w dół(pompnięcie) na górże wtedy zostaje brud i po jakimś czasie 10 min wycieram go. I to koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Akurat mieszkam w mieście Sieradz gdzie "rozlewają" Brunox-y.Mają w ofercie trzy preparaty tej firmy przeznaczone do konserwacji rowerów.

1.Brunox Turbo-Spray(pomarańczowy pasek).

Ponoć po przetarciu z brudu łańcucha,piast ,korby spsikać niwielką ilością zostawić na 20 minut i przetrzeć.

2.Brunox Turbo-Spray IX50(zielony pasek)

Po przetarciu spsikać też niewielką ilością i z dwie godziny nie jeździć.

3.Brunox do amortyzatorów.....jeszcze go nie widziałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jak szukasz BRUNOX'a do smarowania uszczelek i goleni amorka, to szukaj czegoś takiego BRUNOX DEO for shock absorber - czarne opakowanie 65ml z rurką-dozownikiem (jak w WD-40), cena około 10 PLN niestety, pomarańczowy kolor na etykietkce, na rysunku jest amortyzator

 

działa OK przy Suntour'ach i RockShox'ach (w innych nie sprawdzałem) - zwłaszcza w tych 1 jest wyraźna poprawa, golenie chodzą luźniej, a nie takimi zrywami/szarpnięciami :arrow: amortyzator zaczyna wybierać mniejsze nierówności, których nie wybierał przy suchych/brudnych uszczelkach

 

PS.

opakowanie wygląda tak http://s91.allegro.pl/photos02/photos/oryg...33139/144331396

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Mam amor z odkrytymi goleniami i na tych goleniach zbiera się smar i następnie lepi się do niego brud. Czy powinienem przed każda jazda wycierać ten smar z goleni czy nie i czy jeżeli nie będę nakładał smaru np. brunoxa to czy amor szybciej się wykończy??

 

Raz mi się już zatarł. Kupiłem rower we wrześniu i nic nie robiłem przy tym amorku i teraz na wiosnę odmówił posłuszeństwa. Na szczęście koleś z serwisu zrobił to jeszcze w ramach przeglądu gwarancyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Manitou Axela Air z takimi hamskimi uszczelkami przeciwkurzowymi więc najpierw dokładnie miekką szmatką wycieram golenie z brudu, póżniej uginam amor, jeszcze raz wycieram, dociskając szmatkę paznokciem usuwam brud zebrany na uszczelkach, następnie odginam rzeczone uszczelki i szczodrze pod nie psikam Brunoxa, montuję uszczelki na miejsce ,a później jeszcze ze dwa razy ugnę, usunę ewentualny brud i z zadowoleniem stwierdzam, że na goleniach znajduje się cieniutka, tłusta warstewka smaru. Wcześniej psikałem prosto na golenie, ale stwiedriłem, że to bez sensu, bo większość ściekała po amorze, a resztę i tak wycierałem. A teraz golenie mają smarowanie zapewnione przez dłuższy okres czasu.

I jeszcze jedno - po Brunoxie amorek jest wyraźnie czulszy na małe nierówności i ogólnie przyjemniej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuje temat poineważ mam jedno pytanie, kupiłem Brunoxa Duo i chce psiknąc nim swojego amorka ( Suntour'a Axon'a S-rl) ale moge psiknąc tylko po goleniach, wy mówicie że odchylacie lekko uszczelki i pskikacie troche do środka ale mi się wydaje że tej uszczelki u mnie nie da sie ruszyć bo jest jakoś przyklejona.. co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...