Skocz do zawartości

[Rower] Dartmoor Wish Enduro


rapman242

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o fakt, że przecież tego Wish będzie się dało mieć za jakieś 8000zł więc już bez przesady że to taka padaka w tej cenie, Swag 50 podobnie wyjdzie prawie że... to jest jednak 2000zł mniej niż wiecie co.

 

Co do Reverb'a, to chociaż fakt, że jak go sprzedam, to mogę kupić prawie każda inną sztycę regulowaną i zostanie mi 300-400zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko...

Mieć żeby mieć czy mieć żeby używać?

Bo jak mam kupić rower który tak naprawdę jest do DH tylko dlatego że jest 2 kafle tańszy to ja dziękuję.

Wiesz... przy takich sumach to te 2000 to jest dużo i mało.

Wydać 8000 i pluć sobie w brodę to już wolę dać 10000 i być pewnym wyboru.

Ja do Dartmoora nic nie mam, używałem ich ram i byłem zadowolony ale..

Przyznaj że w tym przypadku to trochę kombinatoryka na siłę.

Nie mówię że to ma być rewolucyjna konstrukcja ale mogli by wyrysować na desce kreślarskiej coś nowego zamiast robić coś na siłę.

Taki Polonez Atu+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę o Swag 50 akurat czytałem, to że ktoś na nim jakieś tam zawody wygrał nie znaczy że to mega uber sprzęt, ale jak na nim wygrywają, to znaczy że nie jest aż taki zły, że się do niczego nie nadaje, więc już bez przesady!

 

http://mtb.pl/kellys-bicycles-odkrywa-nowe-talenty-5872

 

Trance wyposażeniem/cena to on akurat zjada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie panowie może sobie wyjaśnijmy podstawy. Do "hop" to ja mam inny rower. Jak myślę o Enduro to nie myślę o "hopach" a o czołganiu się przez góry, w dół też ale i pod górę.

Tak się jakoś utarło że trzeba każdą dyscyplinę rowerową robić bardziej ekstremalną niż jest w rzeczywistości.

Enduro to nie są (głównie) hopy. Wróćmy do korzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoe co jest takiego w Reverbie, że sie nad nim za przeproszeniem spuszczasz?

Żadna z firm produkujacych sztyce regulowane nie miała chyba tylu reklamacji co rs z reverbem.

 

Na bank to efekt skali bo sztyca RS'a na dziś jest najlepsza na rynku. Co nie zmienia faktu, że w razie gdyby się posypała a wiadomo, że części drogie wybrał bym Contact Switch'a. 

 

@phoe tylko postaw się w sytuacji, że masz te 8K i to mocno uciułane bo chyba tylko ktoś taki rozpatrywał by taki sprzęt. Idę o zakład, że wolał byś jednak doskładać z te 1,5-2K to tego co zostało wymienione. Chociaż by do Patriota droższego o 1,5K. Cena jest odzwierciedleniem gratów w nim włożonych i dlatego jak by nie liczył jest drogo. Swag jest chwalony i niczego sobie a to z kolei znowu pokazuje jak lipny jest ten Dartmoor. Nawet jak osprzętowo podobnie to konstrukcyjnie już nie i to samo w pracy zawieszenia. 

 

Trance a Swag to inne zastosowanie i tu zawsze "słowak" będzie lepszy. Ten drugi to przecie rasowa endurówka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi rama z węgla? Nie widzę w "rekreacyjnym" MTB jej większego zastosowania, poza urwaniem 300-400g na masie roweru i zapłaceniu za rower 2-3k zł więcej, ale to się wyklucza z rekreacyjnym MTB.

 

A co do Swag 50 to czytałem zupełnie inne opinie...

 

Zresztą co do Eraser, to wiesz 160mm skoku... w Lubinie nie ma aż tak wysokich krawężników, nie wykorzystam go w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin odpowiem Ci tak, że Ty odnosisz sprawę Reverba do faktycznie najlepszej cena-jakość Gianta ale ja mam bardziej tą resztę na myśli z którymi jest również kupa problemów. W sumie standardowa sprawa to problemy w błocie i niskich temperaturach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Phoe co jest takiego w Reverbie, że sie nad nim za przeproszeniem spuszczasz?

Reverb jest droższy = sprzedawalny w lepszej cenie, jeśli ktoś go nie chce. I jest sztycą docelową dla tych, co poważają. Chyba dla Ciebie jako sprzedawcy powinno to być oczywiste.

 

 

 

Na bank będzie większy dreszczyk przy wishu i zagadka z każdą hopą.
 

 

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contact Switch ? Już je poprawnie składają żeby się tłoczyska nie rysowały ? :D 

A tak ogólnie to Swag zdecydowanie nie , toto ma skopaną geo . Ale obwieszony jest ładnie. Snabba też trzeba dobrze sprawdzić , czy przypadkiem się nie skrócił/wydłużył/ przestawił w procesie produkcji  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marcinusz masz jakiś przykład z rysowaniem tłoczyska? Jesteś pierwszą osobą ktora zwraca uwagę na temat. I które to sie rysuje tloczysko wewnętrzne czy zewnętrzne?

To jest na pewno odpowiedź do mnie? Ja coś pisałem o rysowaniu tłoczyska? I jakiego tłoczyska???

 

 

 

Co do zagadek z wishem to tak naprawdę kto poza teamowymi zawodnikami na tym jeździ żeby mozna było miarodajnie ocenić co to warte. Ta rama to jedna wielka zagadka.

To miałeś na myśli pisząc, że będzie zagadka z każdą hopą? Że nie wiadomo jak to pracuje?

 

Co do samego Wisha ale i fulli Ns bikes. Nie wiem czemu oburzacie się na wysokie ceny. Moim zdaniem to są rowery szykowane nie z myślą o rynku polskim, ale bogatszym zagranicznym. Gdy googlam ns bikes trafiam na stronę po angielsku. Dartmoor ma listę produktów u polskiego dystrybutora velo i normalną stronę po angielsku. To chyba jasno mówi, jaki jest "target" firm. Chcą promować sprzęt tam, gdzie ludzie są za niego gotowi dać większe pieniądze, bo je mają. Najwyraźniej włodarze tych firm uznali, że w Polsce rynek na taki sprzęt jest za mały, żeby w niego celować. Podejrzewam, że słusznie. Nie chcą konkurować ceną, więc poszli na łatwiejszy rynek. Dlatego u nas o nich cicho. Przynajmniej o fullach.

 

Z Krossem jest inaczej. Ubierają jednego fulla na bogato, żeby Moon i Soil nie były postrzegane jako rowery dla biedoty a obrót robią na słabiej wyposażonych modelach, które prezentują lepszy stosunek jakości do ceny, akceptowalny dla entuzjasty z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesteś pierwszą osobą ktora zwraca uwagę na temat. I które to sie rysuje tloczysko wewnętrzne czy zewnętrzne?

Zapewne dlatego o tym pisze, że jest Tajnym Wrogiem Gianta. I z pewnością jest Jedynym Na Świecie który coś wie o takim problemie.

 

Nie wiem czy Giant jakoś szkoli swoich piewców, ale za moich giantowych czasów też byłem jedynym któremu pękł Warp a dilerka Gianta zapewniała mnie i mojego sprzedawcę że nigdy się nie spotkali z takim przypadkiem. Później ten pierwszy przypadek znalazł się we wszystkich ramach Warp które sprzedał tenże sklep i z wiarygodnego źródła wiem że takich szczęśliwców było bardzo wielu, nie tylko u mnie. A sam Giant, gdy do nich napisałem ostatecznie w żaden sposób nie próbował mnie uświadomić że nie wiem czego problem dotyczy.

 

Pierdoły o pierwszości nieustannie słucham za każdym razem gdy idę z jakąkolwiek reklamacją do jakiegokolwiek sklepu. 

 

W takich sytuacjach wg mnie zdecydowanie lepiej się nie odzywać w takich kwestiach zamiast się ośmieszać. 

I zlituj się, nie staraj się mnie uświadomić bo sam pracuję w handlu i znam bełkot handlowy którym częstuje się ludzi. 

Różnica jest taka, że jak ktoś przychodzi do sklepu z roszczeniami to trzeba się do nich jakoś ustosunkować. Na forach udzielać się w takich sytuacjach na siłę nie trzeba.

 

Nie za bardzo rozumiem to Twoje podejście. Sam byłeś kiedyś zwykłym użytkownikiem roweru, sam miałeś niejedną fajną przeprawę z jakością a teraz rękami i nogami bezkrytycznie bronisz tego tajwańskiego badziewia, przynajmniej tak jakby obsługiwali program lotów promami w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z życia wzięte. Wchodzę do sklepu Gianta w celu zakupu myk myka. Chwila rozmowy , i sprzedawca ( fakt , znajomy ) , mówi mi : weź nie kupuj na razie , są problemy z montażem i rysują się tłoczyska, parę już na gwarę wysłaliśmy. Poczekaj aż poprawią . Dotyczy 2015 , tego 125 mm . 

No i nie kosztuje połowy ceny Reverba. Reverba za 200€ się kupi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument o Warpie z innej epoki? Ale sprzedazny belkot ten sam od lat, teraz AD 2015 w Twoim wydaniu (ta niby pierwsza osoba z takim problemem). Nie wiem czy was tak szkola, czy szkola wszystkich sprzedawcow na swiecie (moze jakas biblia handlowca, obowiazkowa lektura dla wtajemniczonych).

Mozesz powciskac kit komus kto nie pracuje w handlu, ja owszem i ciesze sie ze nie mam stycznosci bezposrednio z ludzmi i nie musze im opowiadac bajek.

Hm, Krzysiek ma pecha... dotknelo go pietno wadliwej partii.. Zapewne to jedyne takie sztyce w calej Polsce, ba, nawet na swiecie.

4 sztuki. A moze 40? Albo 400?

Pamietam pierwsze rewelacyjne elektryki Gianta. To mialy byc te "prawdziwe swietne rowery z napedem elektrycznym". Pierwsza reklamacja po 2 tygodniach, jeszcze roweru testowego i to samo oklepane zdziwienie: "yyy eee nooo jestescie pierwszymi i jedynymi co zglaszaja takie problemy".

Ta gadka byla bardzo smieszna, poniewaz caly system jak zywo wygladal na zerzniety z innego roweru innej marki, niesamowicie zawodnego.

Taka to rewelacja ze Giant zmienil system i uzywa obecnie czegos innego.

 


marcinusz, to sa tak hajtechowe produkty ze trza miec doktorat z ich obslugi :) Oprocz wiedzy trza miec jeszcze intuicje i wyczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kolejny raz, że wszystko co dobre to Giant, a cała reszta jest zła? To samo z tymi gumowymi kołami, nikt się na nie nie skarży, ale każdy je wymienia?

Giant nagle najtańszy i najlepszy, a na niczym jako jedyny nie oszczędza? A koła?

Nagle w październiku Giant Polska pisze że nie mają haków do konwersji z QR 9mm na 12mm(te same haki pasują do ram XTC/Anthem/Trance 2015 i 2016 - dość uniwersalne), a najbliższa dostawa za może miesiąc, lol?

Pytam e-mail'em parę różnych sklepów co Giant'em handlują, też piszą mi że haków nie mają i schodzą bardzo szybko.(nic dziwnego, każdy kto wymienia koła, od razu robi konwersje tyłu na 12mm)

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że Giant Polska nie potrafi nawet podać jaki dokładnie model haku pasuje do Anthem 2015, to już jest jawna kpina.

(a potrzebowałem to, bo jeden sklep w którym znalazłem haki, nie był pewny czy ten model haku pasuje na 100% do Anthem, bo oczywiście na haku nie ma informacji do czego pasują)

 

1-szy wypad w góry Trance 2016 i koło tylne tak pracuje na boki, że nowej tarczy XT się nie da ustawić żeby nie dzwoniła podczas jazdy po prostej, 1-szy przypadek w Polsce też? Wymiana kół i nagle wszystko jest idealnie, i to nie w cale na jakieś mega koła, ale na Novatec jakiś za 250zł + obręcz za DT 60zł.(nie chce mi się modeli szukać)

Mam w profilu rower Giant'a i parę osób się mnie na PW o koła pytało, czy to oni mają pecha czy ja mam to samo, też zbieg okoliczności? I znajomego co ma Trance, o którym mowa też o koła pytają.

 

Ktoś wcześniej wspomniał o biednych tarczach w Dartmoor, a te z Anthem za 8000zł katalog, czy Trance 9300zł katalog to jakie są? Zwykłe najtańsze, które się wyginają po 1-szym mocniejszym hamowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego Wisha ale i fulli Ns bikes. Nie wiem czemu oburzacie się na wysokie ceny. Moim zdaniem to są rowery szykowane nie z myślą o rynku polskim, ale bogatszym zagranicznym. Gdy googlam ns bikes trafiam na stronę po angielsku. Dartmoor ma listę produktów u polskiego dystrybutora velo i normalną stronę po angielsku. To chyba jasno mówi, jaki jest "target" firm. Chcą promować sprzęt tam, gdzie ludzie są za niego gotowi dać większe pieniądze, bo je mają. Najwyraźniej włodarze tych firm uznali, że w Polsce rynek na taki sprzęt jest za mały, żeby w niego celować. Podejrzewam, że słusznie. Nie chcą konkurować ceną, więc poszli na łatwiejszy rynek. Dlatego u nas o nich cicho. Przynajmniej o fullach.

 

Dlatego napisałem, że była kiedyś nadzieja na enduro "dla ludu" a wychodzi lipa. Oczywiste, że z takimi cenami i wyposażeniem nic u nas nie zwojują. 

 

Ponownie jak widzę macie ból dupska o Gianta i jedziecie po przedstawicielu. Mi się wydaje, że on zwyczajnie prostuje pewne sprawy. W zeszłym roku była cisza o dzisiaj znowu odgrzewanie kotleta o usługach serwisowych. Jak się używa argumentu w temacie o enduro, że są "tajwańskim badziewiem" to się przynajmniej jakoś to próbuje udokumentować. Jakiś konkret co się sypie, co pęka. Tu można pisać takie pierdoły bo tutaj to przejdzie. Postawi się jeden a tam gdzie trzeba "zgaszą peta" dość szybko po takim tekście. 

 

@phoe piszesz nie prawdę bo dobrze wiesz, że z kołami w Trance są problemy. To nie jest tajemna wiedza. Dali tutaj ciała na całej linii. Byłem pewny, że w końcu poszli po rozum do głowy i wsadzą konkretną piastę na osi sztywnej. Kto chce to się dowiaduje o takich sprawach i albo na to pisze albo idzie do konkurencji. Giant to nie tylko koła w Trance. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o tym bardzo dobrze, ale pewne osoba twierdziła, że to nie prawda i 1-szy przypadek w Polsce.

Oczywiście że Giant to nie tylko koła, ale w rowerze za 9300zł katalog, wypadało by dać koła, które chociaż są w stanie trochę więcej wytrzymać niż single track w Świeradowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak jest zapasowy akurat(co mnie zaskoczyło na plus), ale jak jest rower na QR z tyłu, to Hak pod QR też. ;)

 

O koła można by się było nie czepiać, jakby np dali Piasty Deore + obręcze jakieś Alex Rim, każdy wtedy wie co kupuje, a w przypadku Giant'a mamy celowy zabieg marketingowy(bo trzeb to nazwać po imieniu), który ma na celu ukrycie modelu kiepskiej piasty Formula i zamianę jej nazwy na Giant Tracker Sport.

Ja poważnie byłem przekonany, że ta piasta jakiś poziom reprezentuje... a tutaj kupujemy nowy rower i musimy min 1000zł wywalić na konwersje tyłu na 12mm + nowe koła, bo samych piast się nie opłaca wymieniać, tak samo jak kół bez konwersji tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie temat tyczy się Dartmoora ale jeśli to o czym piszecie jest prawdą to są to jakieś jaja :) 

 

Sam kiedyś byłem fanem Gianta jak miałem tylko jeden rower właśnie tej marki ale jakoś z kolejnymi mi przeszło. Niemniej jednak ciągle miałem o niej dobre zdanie, no i w końcu Reginę chwali wiele osób (owszem, Regina to nie Trance ale jednak producent potrafi robić chwalone rowery). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...