Skocz do zawartości

[przełaj] Canyon Inflite AL 9.0 czy Merida Cyclo Cross 700?


mismic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Podobno jednak można, tylko oficjalnie o tym się nie mówi. Wyczytałem o tym na The Riding Gravel Forum


Eee...w Hameryce można było od zawsze. :) W Europie, owszem pokazywały się, ale sporadycznie niektóre modele ram, sprzedawanych jako rowery w całości. Na przykład Hozno (model 2013) na hiszpańskim ebay'u. :) Szukałem kiedyś samej ramy Rove, której nigdzie w Europie nie można było dostać, a w Hamburgerowie bez większych problemów.

 

Dzięki @adamos - Twoją propozycję oznaczyłem jako rozwiązanie tematu. Udało się w zakładanym terminie (do okolic początku lutego) i w zakładanym budżecie. Ostatecznie wybrałem rozmiar 56.


Myślę, że wybrałeś dobry rozmiar i będziesz zadowolony. Będzie akurat na dłuższe, wiosenne wypady. Mnie się ten rower bardzo podoba.

 

10,2 kg w rozmiarze 56 (w tym rama 2447 g i wideł 558 g).


Bardzo przyzwoicie, za to moja, starsza już Gienkowa rama (co prawda R520 i w rozmiarze 58) tylko 2303g. :P

_________________________________________

 

Ja już swojego roadhouse odebrałem w poniedziałek.  
 

Serio Kolego?

Ten rower naprawdę zasługuje na lepsze fotki... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem w konie, ale z faktury wynika że kona to tak naprawdę airbike.

Co do zdjęcia też zdziwiłem się że wyszły tak słabo  :icon_redface:  jakieś konkretne życzenia co do zdjęć... i będą dopiero w poniedziałek bo aktualnie przechowuje go w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony masz założone? Bo w specyfikacji, jak i na zdjęciach, pokazują zarówno Schwalbe G-One i Schwalbe S-One. Różnią się one wielkością klocków bieżnika i wymiarami. G-One jest bardziej terenowa i występuje w wymiarach 700x35C i 700x40C, S-One jest nieco wygładzona i występuje tylko w wersji 700x30C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

10,2 kg w rozmiarze 56 (w tym rama 2447 g i wideł 558 g).

Podejrzanie duża ta waga, coś mi się nie chce wierzyć.

 

Bo.. właśnie kupiłem stalowego trekkinga, rozmiar 58, rama typu trzepak, cieniowanie podwójne, osprzęt mtb Deore LX 3x7 (w tym pedały o wadze 400g..), koła 36 szprych, opony 41c - czyli ogólnie pancernie. I w tym zestawieniu waży to 11.5 kg!  Przy cenie równej 5% ceny Kony Roadhouse ;) Jak założę swoje lżejsze i bardziej przełajowo-szosowe sprzęty do niego, to myślę, że zejdę do ~10.5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ta waga nie jest wcale aż tak podejrzana. 

Zacznijmy od tego, że w starszym trekkingu masz zapewne inne średnice rurek. Do tego dochodzi hydraulika, tarcze i zaciski hamulcowe oraz sztywne osie. Koła Roadhouse'a, jak już wcześniej ustaliśmy, też nie są wcale takie lekkie. Mój obecny przełaj, pomimo, że rama to wycieniowane aluminium ze szlifowanymi spawami, waży coś ok. 9,6 kg.

Oczywiście, miłym zaskoczeniem byłoby, gdyby było nieco mniej, ale ta waga jest całkiem realna.

PS. orientuje się ktoś, czy gdzieś u nas są już dostępne w sprzedaży te G-One?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że to raczej Ty masz lekkie rusztowanie (11,5 kg za 400 zł - świetnie!), a nie że Roadhouse jest zbyt ciężki. Jego waga jest bardzo rozsądna. Wbrew pozorom to ma on dosyć ciężkie koła (2,036 kg). Do tego opony (0,800 kg) i dętki (pewnie jakieś 0,300 kg). Na samych gumach można swobodnie zrzucić 0,4 kg. Kolejne 0,5 kg wymieniając koła na lepsze. I już mamy 9,3 kg. Trzeba też brać pod uwagę, że sama rama to 2,447 kg, a widelec 0,558 kg. Alu/karbą, podobnej ceny i klasy mogą mieć w sumie jakieś 1,5 kg mniej.

 

Tym sposobem można zejść do 7,8 kg. Już całkiem nieźle. Ale co w takim razie powiesz na tytanowe Passoni Top Force W? 7,6 kg w cenie 81 770,00 zł. Za 10% jego ceny można mieć tylko 0,2 kg więcej. Powiem więcej! Za 0,5% jego ceny masz w swoim trekingu tylko 4 kg więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, koła, hamulce - to robi wagę. Przekroje rurek ramy pewnie były dobierane pod kątem sztywności i wytrzymałości a nie tylko lekkości, więc ostatecznie producent nieźle to wyważył. W końcu to szosa turystyczna a nie wyżyłowany ścigant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Road.cc jest właśnie w trakcie testów Roadhouse'a. Pełna recenzja za jakiś czas, ale póki co spisali parę pierwszych wrażeń i wrzucili sporo satysfakcjonujących zdjęć: http://road.cc/content/tech-news/176979-just-kona-roadhouse-%C2%A31699-reynolds-853-disc-equipped-bike-arrives-testing. Ze szczególną atencją obfocono miejsce na tylną oponę (nawiasem mówiąc - opony to G-One w rozmiarze 30 mm, który to nie występuje w ogólnym katalogu Schwalbe) i widać, że wiele więcej to tam nie wskoczy. Na wadze, dla rozmiaru 56, wyszło im 10,3 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

Naprawdę bardzo fajny rower, który na pewno przysporzy Konie więcej fanów.

A jeśli zniknie po roku lub dwóch ze sprzedaży (co ostatnio przytrafia się niektórym modelom tego producenta), to ma nawet szansę stać się kultowym w swoim przedziale.

Ja tylko niecierpliwie czekam na w końcu dobre zdjęcia tego roweru, które oddadzą piękno jego malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku - dokładnie 40 dni. Tym samym idealnie wpisuję się w wielki post - po 40 dniach oczekiwania odbieram rower tuż przed Wielkanocą. Na usprawiedliwienie sprzedawcy jednak dodam, że kiedy 08.02 składałem zamówienie, nie było jeszcze ani jednej sztuki w Polsce. Od razu mi powiedzieli, że dopiero od 25.02. moja pięknisia będzie dostępna u dystrybutora, a dopiero wtedy sklep będzie mógł ją zamówić do siebie. Czyli od 25.02. należało doliczyć jeszcze 10 dni na dostawę do sklepu. Niestety potem się okazało, że dystrybutor nawalił i miał dwutygodniowe opóźnienie w realizacji wszystkich zamówień... więc, chcąc nie chcąc, Kona Polska, poprzez symboliczne 40 dni, zbliżyła mnie do Jezusa. 40 dni upłynęły mi na poście od szosy i modlitwach do boga spedycji. Dlatego teraz nie ma bata - czeka mnie wniebowstąpienie z przytupem! Hell yeah!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba słabe te Kony bo jakoś nie widać żadnych wrażeń z jazdy...Ja póki co mam ją na 3 miejscu zaraz za Jamisem Renegade Exploitem i Croix de ferem 20. Dajer sobie jeszcze z tydzień, dwa i trzeba coś kupować bo już ciśnienie bije od tego zastanawiania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

P. S. Korzystając niejako z okazji bo aż mnie korci podpytam... I jak ten czerwony potwór, ta żwirowa bestia!... Doszła już. Ciekaw jestem twoich wrażeń. Napisz coś w wolnej chwili w swoim wątku. Zaglądam tam od czasu do czasu czekając na relację...

 
Roadhouse - poezja! Nie spodziewałem się, że będzie aż tak komfortowy. 40-ką po bruku - jak pupcia Gabby Epstein. Jedzie płynnie i stabilnie. Dokładnie tak, jak oczekiwałem, że będzie. Rama - piękna jak klasyk, wygodna jak POÄNG. Do tego te opony - robią świetną robotę.
 
Jak tylko będę miał chwilę oddechu w pracy, to napiszę szerszą relację okraszoną fotami. Nie chciałem wrzucać zdjęć robionych mikrofalówką, bo uważam, że akurat tutaj lepiej nie pokazywać nic, niż pokazywać szit. Mam nadzieję, że w ten weekend mi się coś uda. Chociaż wszyscy wiemy jak to jest - rower najlepiej się prezentuje w pięknych okolicznościach przyrody, a jednocześnie czasami tak ciężko zsiąść z siodła, kiedy się jedzie w tak pięknych okolicznościach przyrody...
 
No dobra... może jedna fota, jeszcze pod sklepem, bo taka śliczna:
 

gallery_186371_3498_1174768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższym zdjęciu widać nalepkę Reynolds 853, a na nalepce, po prawej stronie zanikający napis "Main..." Czyżby to było "Main Tube"? Czyli tylko rurka podsiodłowa jest z gatunkowej stali?

 

 

 

Tam jest napisane "Butted Main Tube".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powołasz się na źródło @gocu? Bo był już naświetlany ten temat i jednak jest "Butted Main Tubes":

 

Jak już, to "Main Tubes", czyli prawdopodobnie cały trójkąt ramy. Często bywa, że seatstay'e i chainstay'e oraz główka ramy mogą być innej klasy dla wzmocnienia konstrukcji, zwłaszcza, że rower zaprojektowany jest nie tylko na szosę.

pa853_853_big.jpg

 

 

Wracając do nalepki na podsiodłówce, by sprawę naświetlić do końca, znalazłem ujęcie z drugiej strony:

DSCF7919.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i życzę jak najwięcej czasu na korzystanie z Kony :)

 

Mnie osobiście razi jedynie kształt tego carbonowego widła. Wygląda jak plastikowy, tunerski zderzak doczepiony do samochodu z klasyczną linią. Dla porównania Honky Tonk ma widelec, który pięknie dopełnia cały rower:
kona16_honky_tonk_4.jpg

honky_tonk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej. Na żywo wygląda na jeszcze masywniejszy. Tłuścioszek taki. Podobnie rama wygląda na bardziej kompaktową, niż wskazuje na to rozmiar. 

 

Ale Roadhouse to nie klasyk. To nie oldschoolowy wygląd był dla mnie priorytetem. Taperowana główka, sztywne osie, hydrauliczne tarcze - wszystko to musi mieć swoje odzwierciedlenie w formie ramy. Przyznacie jednak, że biorąc pod uwagę wszystkie te współczesne rozwiązania, jakie ma w sobie ten rower, to całkiem nieźle udało się zachować czysty i w miarę klasyczny wygląd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, serdecznie bo to pierwszy post na forum.

Podpinam się pod temat bo szukam właśnie przełaju ale akrurat mniejszy budżet. Będzie to mój 1 rowerek tego typu więc proszę o radę a widzę, że tu sami fachowcy.

W jednym z podsumowań padł namiar na 

http://www.scott-sports.com/pl/pl/products/241467/scott-speedster-cx-10-disc-rower/

Scott speedster cx 10

 

a ja jeszcze interesuje się

http://cube.pl/rowery_2016/road-race/cross-race/cube-cross-race-pro-red-n-black-2016/

Cube cross race pro

 

Możecie rzucić na to waszym fachowym okiem porównać lub zaproponować coś innego w ceni 5500?

Jak będzie używany bardzo podobnie do tego jak mismic napisał, rekreacja czasem dalsze przejażdżki.

 

Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...