Skocz do zawartości

[2016] Nowości Unibike


crux

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się od roku za nowym rowerem, przez ten czas spędziłem dziesiątki godzin na czytaniu tego forum i innych stron rowerowych, też mi się nie podoba ich tegoroczne opóźnienie oferty,

ale na końcu pewnie i tak kupię Unibike Experta.

Bo ile by nie marudzić na tę firmę, to trudno znaleźć konkurencję roweru za cztery tysiące, który by był tak równo skonfigurowany.

Interesowałem się Giantami, Meridami, Bullsami, różyczkami, Kellysami, Authorami, Krossami, Rometami i wieloma innymi markami i mi się nie udało znaleźć innego w tej cenie

który by miał podobnej klasy amortyzator w ramie ze zwężaną główką, hamulce slx, napęd deore/xt, całkiem przyzwoite koła i jeszcze był dostępny w sklepie "za rogiem".

Nie mówiąc już o takich drobiazgach jak pięcioletnia gwarancja na ramę, która nie zawiera nie wzbudzających zaufania ograniczeń co do wagi jeźdźca i bagażu.

 

I jestem pewien, że pomimo tych narzekań na tę firmę, to w tym roku na tym forum przeczytam jeszcze niejeden post polecający rower tejże marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, tej firmy nie nalezy porównywać do Speca, który ma 200 inżynierów zatrudnionych pracujących nad nowymi sprzętami. Unibike to swojska lokalna firma, wyspecjalizowali się w kontaktach z Chińczykami i co jakiś czas ściągają kilkanaście kontenerów rowerów w cenie praktycznie od 0 do tych 2-3 tyś zł i statają się jakąś marżę na tym zarobić. Dla nich chyba nawet coś takiego jak "sezon" nie do końca istnieje, pewnie pełno rowerów im idzie na święta a potem na komunie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas dobrze to podsumował. Przecież nikt co roku nie czeka na nowości od Unibike tak jak na nowości Speca czy innego Gianta. To tylko lokalna firma sprzedająca sprawdzone i bezpieczne dla nich rzeczy. Mogli by nawet w ogóle nie zmieniać malowania czy osprzętu przez 2-3 sezony, a i tak sprzedadzą pewnie podobną ilość rowerów. Można to porównywać przykładowo z Transrowerem, a nie tuzami z branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szosowych to raczej standard, ale ramy MTB z mocowaniem pod dwa bidony to już dawno nie widziałem ;)

A jak ktoś szuka fulla, to mocowanie pod jeden bidon jest rarytasem którego sporo ram już nie posiada.

 

Nie wiem jakie ramy ramy MTB widziałeś, ale rowery, które ja  oglądałem, miały mocowanie pod dwa bidony -może kilka dla przykładu:

Scott, Giant, Specialized, Focus, Trek, Cube, Canyon, Radon, Mondraker, KTM, Author, Bulls i więcej już mi się nie chce wymieniać

(a można byłoby jeszcze wiele). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...