Skocz do zawartości

[manetka] kupiłem manetkę 3-biegową i linkę, a teraz nie mam pojęcia jak to połączyć


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jestem szczęśliwym posiadaczem starego holendra marki "Empo". Rower odziedziczyłem po swoim współlokatorze i rok szczęśliwie na nim jeździłem, po czym dowiedziałem się, że ten rower ma przerzutki w piaście (nie było, linki i manetki, z piasty nie wystawał żaden łańcuszek). Postanowiłem więc, skończyć ciągłą jazdę na jednym biegu i zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Tutaj problem. Kupiłem manetkę i linkę ale szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia jak połączyć ze sobą te 2 rzeczy. Proszę o pomoc :) Piasta to sachs sram 3 biegowy.

 

http://sklep.ottlik.pl/images/MANETKA%20STARY%20TYP%203%20BIEGOWA.JPG - odnośnik do posiadanej prze ze mnie manetki

 

Ponieżej zdjęcia linki i manetki bez obudowy.

post-187012-0-61258600-1432019696_thumb.jpg

post-187012-0-95512800-1432019697_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem, dla przyszłych pokoleń – wystarczy spiłować główkę linki (z racji tego, że manetka starego typu to główka za gruba) i wsadzić "od spodu" w takie jakby widełki i poprowadzić linkę "szyną" a potem normalnie przez otwór. Radzę potem napiąć linkę z drugiej strony, tak żeby stawiała opór i sprawdzić cy manetka "łapie" biegi. Proste jak budowa cepa – jak się już zrozumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...