Skocz do zawartości

[problem z amortyzatorem] Raidon Coil


rejdzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem takiego oto roweru:

http://www.halfords.com/cycling/bikes/mountain-bikes/voodoo-hoodoo-mountain-bike-2013-2014-20

Kupiony został rok temu, jako vademecum na siedzenie w domu. Po przesiadce ze sztywniaka na amor + tarcze z hydrauliką jestem wniebiowzięty. Ale!... Uważam, że przedni amortyzator nie pracuje jak powinien. Wg danych technicznych oraz filmików na yt amortyzator powinien uginać się duuuuuuużo więcej niż max jak na foto:2015%5C04%5C25%5Cbikepics-2738164-full.j

 

Amortyzator był przeze mnie serwisowany, rozbierałem go kilka razy. Jak widać na zdjęciu, maksymalny skok to zaledwie grubość dwóch palcy, wydaje mi się, nie tak ma być ?

Dochodzę do wniosku, że skok ten ogranicza tłumik w prawej goleni. Maks skok to maksymalne śćiśnięcie tłumika. Wykręcając tłumik amortyzator dochodzi duuuużo wyżej.

 

Teraz właściwe ptranie.

Czy w tym amortyzatorze tak powinno być ? Nie ma na nim żadnych oznaczeń. Po lewej jest sprężyna z regulacją napięcia, po prawej tłumik z blokadą oraz regulacją tłumienia odbicia (na dole).

Dochodzę do wniosku, że może jest tam wstawiony nieodpowiedni tłumik...

Tylko, czy można tam zaadoptować inny?

 

Pozdrawiam.

Janusz Wróbel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz fabryczny amorek nie przerabiany to problemem jest na pewno zapowietrzenie kartridża. A przez to ze jest on nierozbieralny to masz cały kartridż do wymiany. 

http://activia.sgl.pl/cena/czesci-zamienne-suntour/kartridze-i-podzespoly/kartridze_kartridz-blokady-do-amortyzatorow-raidon-lor-xcr-lor/565

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...