Skocz do zawartości

[Pedały] Początek przygody z SPD, co wziąć?


Roasd

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tez na stronie sklepu napisali że kompatybilne z mtb spd - czyli co to zmienia?

Są pedały pod mtb spd czy inne bloki?

To zmienia tyle ze w tytule oferty jest napisane buty nz szosę arealnie są to buty przystosowane konstrukcyjnie do bloków mtb. Pedały/bloki/buty szosowe mają inną konstrukcję/wygląd/sposób mocowania.

 

Różnica to LA cyli light action, lżej działające sprężyny/łatwiejsze wpięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Shimano (kilkanaście sztuk), Look (1x) Exustary (3x), Cranki (2x), BBB (1x) i zdecydowanie najbardziej intuicyjne wpięcie w ciemno udaje się w Shimano. Na drugim miejscu postawię Looki, potem BBB, na końcu Cranki. 

Cranki się łatwo wypina, tylko trzeba na początku zamienić bloki tz. lewy blok na prawy but i prawy na lewy wtedy masz mniejszy kąt bodajże 15% wypięcia buta przy ruchu w bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, po 2 latach jazdy spokojnej, bardziej rekreacyjnej postanowiłem się zacząć barwić w to trochę na poważniej może kiedyś jakieś zawody ale po trochu do celu. Miałem przyjemność trochę pojeździć na spd i chętnie bym się w takowe zaopatrzył. Nowego tematu zakładac nie będe, ale fajnie jak bym uzyskał kilka odpowiedzi, z których będę mógł wyciągnąć wnioski :) potrzebne buty i pedały kwota jaką mogę zainwestować to jakieś +/- 400zł często jeżdzę w po lesie (po jakieś ulewie ummmm  dlaczego teraz taka susza:( )dlatego też ważne żeby pedały się szybko nie zapychały ale były też w miarę wygodne, wyczytałem też, że im mniejszy luz tym bardziej cierpią kolana nie wiem czy to można jakoś wyregulować bardzo bym prosił o jakaś podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...