Skocz do zawartości

[rower]Kross Level B8 dla średnio zaawansowanego amatora XC


naff_effort

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnimi czasy stwierdziłem, że pora pożegnać wysłużonego po dwóch latach (kupiony już jako używka) Jamisa Allegro 3X i przesiąść się na swojego pierwszego 29era. Wybór padł na rodzimą produkcję...

 

http://www.kross.pl/pl/mtb-xc-29/level-b8

 

Średnio do tej pory interesowały mnie części rowerowe, dobór roweru itd. Jednakże ostatnio zacząłem przykładać do tego wagę i stąd decyzja o założeniu wątku. Pierwsze zagadnienie to dobór ramy i tu prośba o pomoc...

 

Wzrostu mam 176 centymetra a kikut 85, więc wychodzi mi po przeliczeniu 19" jakby, o ile wszystko robie dobrze... a robie?

 

Kolejna kwestia, ze względu na moje nastawienie na osprzęt SRAM, czy może macie jakieś alternatywy dla mnie w podobnej cenie z amerykańskim osprzętowaniem o dość niefortunnej nazwie ;)

 

Prosiłbym też, ze względu na mocno podzielone opinie o rowerach Kross o dzielenie się wrażeniami związanymi z tą marką. Mam kolegę, który jest dalece bardziej niż ja zna się na sprzęcie i twierdzi, że widział (macał) rowery niższych leveli w salonie firmowym i ramy są bardzo solidne i ogólnie poleca, ale wiadomo - nie mogę polegać na opinii tylko jednej osoby :) Jednocześnie proszę o opinie na temat pozostałych komponentów. Prosiłbym bardzo o obiektywne podejście do tematu, każda opinia i rada będzie dla mnie bardzo cenna.

 

Z góry dziękuję za odzew, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Kross jest za drogi na to co oferuje. Już bym wolał w podobnym typie coś od Treka, Scotta, Gianta nie wspominając o Cube, Romecie czy ofertach wysyłkowych.

 

Co do Srama to na ich pełnym osprzęcie będzie trudno i z powodów czysto technicznych bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys jakos rozwinac kwestie techniczne? Z tego co mi wiadomo, osprzet mieszany to nie najlepsze rozwiazanie, ale jak wspominalem, jestem nieco zielony jeszcze w temacie. Mozesz dac 1 lub dwa przykladowe linki do porownywalnych sprzetow wymienionych marek? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko co pochodzi od Sram'a jest tak dobre jak od Shimano. Ci ostatni mają zdecydowanie lepsze korby, kasety czy hamulce hydrauliczne dla przykładu.

 

Teoria o niezbyt dobrym pomyśle mieszania jednego z drugim jest tak samo prawdziwa jak ta o nie mieszaniu grup danego producenta. Kompletna bzdura.

 

Linków nie podam bo z powodów technicznych nie mam jak. Ze Scotta masz Scale 960, po rabacie 5K osiągalne za Treka Superfly 5. Z Gianta jest Talon 0 LTD na kole 27,5", którego z racji wzrostu wykluczać nie powinieneś. Jest Cube LTD Pro z Rebą, Romet Mustang R-line 1.0, Canyon AL 6.9 również z Rebą, Author Instinct 29er.

 

Nie wiem ile max możesz wydać dlatego podałem kwoty do nawet 5K. To w kontekście katalogowego 4,5K za tego Krossa. Jak urwiesz go powiedzmy do kwoty trochę powyżej 3,5K to wtedy jest to "normalna" oferta. Albo szukać czegoś przecenionego z ubiegłorocznego rocznika.

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Krosa A+. Dwie ramy zdążyły się rozpaść na gwarancji (w tym jedna jeszcze zanim zdążyłem na rower wsiąść). Wyegzekwowanie gwarancji od Krossa trwało jakieś 5 miesięcy i wymagało ode mnie podpisania pełnomocnictw dla adwokata. Nawet jeśli ta konkretna rama w modelu, który wybrałeś jest mocniejsza to nie sądzę aby podejście do reklamacji jakoś specjalnie się różniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę na razie na szybko, bo jestem w pracy, wieczorem rozwinę temat. Generalnie, ze względu na mozliwosc jazdy zimą, wolałbym hamulce Avida (płyn DOT). Hamulce Shimano korzystają wyłącznie z oleju mineralnego, który zimą nie zdaje egzaminu, mam rację? A wszystkie te rowery mają hamulce Shimano. Nie powiem, są to ciekawe propozycje, nie zamykam się na tego Krossa, tym bardziej po tym, co przeczytałem, ale poprosiłbym jeszcze o opinie na temat samego roweru. 

 

 

 

Ja mam Krosa A+. Dwie ramy zdążyły się rozpaść na gwarancji (w tym jedna jeszcze zanim zdążyłem na rower wsiąść). Wyegzekwowanie gwarancji od Krossa trwało jakieś 5 miesięcy i wymagało ode mnie podpisania pełnomocnictw dla adwokata. Nawet jeśli ta konkretna rama w modelu, który wybrałeś jest mocniejsza to nie sądzę aby podejście do reklamacji jakoś specjalnie się różniło.

 

No nie powiem, ta historia nie napawa optymizmem, topowy model w koncu... Ktoś ma podobne doświadczenia? Może jakieś pozytywne opinie nt. obsługi Krossa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast B8 z 2015 roku, proponuje B7 z 2014, można kupić o wiele taniej(ja wyrwałem za niecałe 3,1 tys na dobrerowery.pl) , rozmiar ramy M(noga 82cm)

rama niczym się nie różni, napęd zamiast shimano jest sram(sam zdecyduj co Ci lepiej pasuje),

wg deklaracji producenta B7 jest nieznacznie lżejsza od B8  :icon_cool: 

 

jak na razie zero problemów, oby tak dalej(ujeżdżam od początku lutego- zrobiłem na nim ponad 600km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję od kwietnia zeszłego roku B9'14'L[ 185cm/90kg/ kikuta nie mierzyłem] czyli teoretycznie ze słabszym osprzętem niż B8'15...

na razie przejechałem coś około 3000 km i oprócz hamulca który się zapowietrzał avid elixir1 [ 2 razy wysyłany do serwisu na koszt Krossa i piorunem dostawałem z powrotem]: żadnych innych  usterek...

przed zakupem byłem pełen obaw: szczególnie że wszyscy Ci odradzają i doradzają co innego...

ale akurat "pokusa" i "zachęta" na i ze strony Krossa przeważyła...

poczytałem na necie... usterki ram dotyczyły modeli do 2013... i to też nie wszystkich...

gdybym miał kupić teraz to spokojnie rozważyłbym B8[ w tamtym roku nie było tego modelu] a zaoszczędzone pln zainwestowałbym np w lżejsze koła i szerszą oponę 2,25 lub 2,3 

a tak mam B9 i też jest dobrze ;-)

 

 

 

 

 

Edytowane przez motiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że test Team 29er nie będzie na tyle miarodajny aby na jego podstawie podjąć decyzje. :) Szukaj innych źródeł.

 

Uderz w stół a nożyce T29 się odezwą....Jacus1994 napisz jakiego miarodajnego testu oczekujesz? Zmierzenia sztywności ramy w GUMie? :) Chętnie, ja i moi koledzy wsłuchamy się w Twoje i innych konstruktywne uwagi i oczekiwania.

Każdy test jaki by nie był jest subiektywną oceną osoby testującej. Rower dostajemy przeważnie na tak krótko, że nie ma szans aby coś się rozleciało w trakcie. No chyba, że my przyłożymy do tego rękę, ale nikt tak szalony nie jest. Zawsze każdy rower sami regulujemy przed jazdą, bo niejednokrotnie dostajemy sprzęt po innych w róznym stanie. A wobec tego naprawdę trudno o jakiś zonk i pisanie, że przerzutka głośno działa a hamulec piszczy. Głównym celem jest opisanie wrażeń z jazdy, zachowania się roweru w określonych sytuacjach, itd, itd. Na pewno nie wszystkie parametry jesteśmy w stanie sprawdzić, przynajmniej w naszych warunkach. Wpadki też się zdarzają, ale nie myli się ten, co nic nie robi. 

Ach...i byłbym zapomniał....obecność baneru Kross na naszej stronie nie ma zupełnie wpływu na to co piszemy (nawet jeśli ciężko uwierzyć w te słowa). Dzięki niemu przynajmniej możemy napisać cokolwiek, bo cokolwiek dostajemy do testu.

A jeśli ktoś nadal nie wierzy w nasze szczere intencje, to uruchomiliśmy na stronie podsekcję "Mój 29er", gdzie WY, własnymi słowami, bez cenzury, możecie opisać wasze rowery. Zachęcam, szczególnie, że niektóre marki rowerów są niedostępne dla mediów, takich jak nasza strona i jedyną szansą na poznanie możliwości np. Santa Cruz jest prezentacja sprzętu przez jego "użyszkodnika".

Pozdrawiam ciepło. Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Naff_Effort, piękne zdjęcia już zrobiliśmy - zajawka pojawi się niebawem na FB, zaś główny "artykuł sponsorowany" ukaże gdzieś zirka w połowie kwietnia - taką deklarację przedstawił kolega Artur D, który permanentnie dosiada Krossa B8. Jak się nie wywiąże, komisyjnie urwę mu dwa wentylki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Żeby nie śmiecić i nie zkładać nowego tematu, pociągnę wątek dalej :icon_wink:

Czy ktoś kupił i użytkuje Krossa B8 29er 2015 ??

Aktualnie mogę go mieć za 3 tysie z małym kawałkiem i tak się zastanawiam nad rodzimą marką z Przesnysza. Na podobnym układzie Srama już jeździłem i byłem bardzo zadowolony z działania. Nie wiem tylko jak działa zamontowany w nim amor, jest niby powietrzny ale pod 100 parę kg się nada??

Rama wygląda na ciekawą,hamulce też nie najgorsze.

Podrzuci coś ktoś od siebie ?? :yes:

pozdr.

R/

Edytowane przez robertos102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 latek ujeżdżam Krossa Level A8 z podobno pechowego 2013 r. I jak na razie o dziwo nic mi jeszcze nie pękło ani się nie urwało. Rowerem zaliczyłem już Beskid Żywiecki, Mały, Wyspowy, Gorce, Izery, Stołowe. Na co dzień tłukę rower po lesie i wszelakich wertepach bo jazdy szosą nie znoszę. I dalej nic nie pęka. Z podzespołów, które poszły do wymiany bo wyzionęły ducha i musiały to: łańcuch i suport. Ponadto doinwestowałem sprzęt w nowe lepsiejsze toczydła i rowerek hula jeszcze lepiej. Reasumując ja Krossa polecam (chociaż dwa lata temu ceny były bardziej przystępne). Przesiądę się na inną machinę chyba dopiero jak dojrzeje we mnie pomysł kupna ramy z pełnym zawieszeniem.         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...