Skocz do zawartości

[5"] Dwa kilo gumy czyli pretekst do dyskusji na temat fatbike'ów


adriansocho

Rekomendowane odpowiedzi

Press fit to dość jeszcze nowe rozwiązanie i trzeba będzie się w tematyce zagłębić. Dla naszych fat bike może są dostępne bardziej szczelne pressy. W tej chwili na szybko zamieniłem na shimano aczkolwiek słyszę że nie cieszą się dobrą jakością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 4mat napisał:

Dlatego jak ognia unikałem suportu Press Fit w facie - średnio 3x w roku zmieniam. Teraz mam 2 dodatkowe suporty Accent, dokupiłem prasę i łożyska po 2,5zł. Nawet myjką ciśnieniową się teraz nie przejmuję :)

Prośba o foto Twojego Accenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cagiva4 napisał:

Prośba o foto Twojego Accenta

https://www.centrumrowerowe.pl/wklad-suportu-accent-bb-ex-pro-pd1643/

Zwykły truvativ BSA. Tuleję wyrzucam, bo za krótka :) Do tego prasa i koszt spadł do 5-6zł za łożyska.

http://www.bitul.pl/Sklep/Produkty/65-Narzedzie-do-wymiany-łozysk-w-miskach-ht2-i-podobnych--praska

Ale ja wiedziałem, że nie chcę Press Fit, bo sam muszę wymieniać i mam sam piasek dookoła.

Edytowane przez 4mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dobrać TOKEN pod swój rozmiar. Ciekawostka to cena którą jest minimalna większą może 12zł od shimano. W tym modelu otrzymujemy 2 uszelniacze, przed i za łożyskiem czuli nic w okolicy osi korby nie wpłynie pomiędzy obudowę PF. Czekam za odpowiedzią producenta w zagadnieniu uszczelnienia górnej, ruchomej  części frontu. Na tą chwilę wcisnołem shimano i czekam jak poleci. W starym FSA wystarczyło oczyścić szczelinę między tylną częścią bieżni, a łożyska okazały się ok. Niestety usprawnienie nie rozwiązuje problemu gdyż woda i tak tam wpłynie. Token w przyszłości zostanie zakupiony i sprawdzony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Opona zimowa z możliwością wpięcia kolców potrzebna.
26', rozmiar 4.6, 4.8, waga najlepiej nie więcej niż 1400g bez kolców.

Ujeżdżam Specialized Ground Control 26 x 4.6 i to jest dobra opona ale raczej całoroczna, z gumą twardą w temperaturach poniżej zera.

3a6f2d45ec5fd109gen.jpg

Edytowane przez Cona78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zakup danego modelu Fata był kierowany sztywności zestawu roweru. Podstawą dla mnie było

-przód sztywna 15

-tył sztywna 12

Niestety z braku może wiedzy, może praktyki popełniłem błąd. Oczywiście są to moje  spostrzeżenia a opisywany błąd /problem może nie istnieje. 

Moje obawy to tył ramy tz. trójkąt i ośka która miała nie zmieniać położenia podczas kolejnych montaży czy pracy. 

Na fotkach ujęte jest rozwiązanie gdzie ośka wkręca się w mocowanie ale niestety mocowanie jest skręcone do trójkąta ramy dwiema śrubkami  "4. 

Sztywność takiego rozwiązania nie przekonuje mnie. Przegięcie koła ręką ewidentnie zmienia położenie gdyż tarcz hamulcowa zbliża się do zacisku. 

Proszę o dyskusję w tym temacie. 

IMG_20180311_150858.jpg

IMG_20180311_150837.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...