Skocz do zawartości

[przełaj] Budowa przełaju


Pegasus

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym złożyć rower na piastach podobnej klasy do Deore, napęd 3x9 Ultegra lub 105 ale raczej wybiorę Ultegre, ale patrząc na ceny klamkomanetki Ultegra 6500 kosztują 190 zł z przesyłką, a Dura Ace 3x9 z przesyłką 208 i do tego lepiej wyglądają, oprócz tego nie ma chwilowo przerzutek Ultegra 6500 na allegro, i zastanawiam się nad kupnem odpowiednio p/t 105 5600( lub 5700 )/105 5700 lecz nie wiem czy coś takiego zadział ( kaseta 9 przerzutka 10 ). I czy to wszystko jest ze sobą kompatybilne? I nie wiem czemu, ale wydaje mi się że to będzie dziwnie wyglądać taka mieszanka napędów Deore, 105, Ultegra, Dura Ace. I nadal pozostaje pytanie co z korbą, bo Octalink szosowy jest drogi, a na kwadrat szosową korbę dostać to stara Tiagra albo Campagnolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

to stara Tiagra albo Campagnolo.

 

Które dodatkowo używaja innych rodzajów kwadratu i trzeba patrzec na gwinty misek.

 

Ostatnim razem jak kupowałem na Alle, udało mi się wyciagnąc tylko lekko poopukiwana korbę 3-rzedową Ultegra na Octa za 125ziko z przesyłką.

 

Fakt faktem były to same ramiona, ale mnie w zupełności to odpowiadało, gdyz i tak będę to komponował indywidualnie co do ilosci zębów i zębatek.

 

Zapolowałbym na korbę pod Octa, gdyż warto.

 

Co sie tyczy manetek, kaset i przerzutek najważniejsze aby zgadzały sie ze soba STI i wielotryb. Potem to już kwestia dobrania przerzutki obsługujacej odpowiedną ilość koronek. W dół 10---> 8 w zasadzie nie ma problemu. W góre troche gorzej, gdyż nie każda przerzutka tylna obsłuży 10s. Czytaj opisy...

 

Przednia zmieniarka poleci na dowolnej manetce, co najwyżej pamietaj że x3 można zaadaptowac do x2 a odwrotnie juz niekoniecznie...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Octalink to najtaniej będzie Ultegra 6500, lecz jeszcze raz tyle trzeba wydać na suport z specialnym wielowypustem, bo najtańszy shimanowski BB-25 ma trochę inny, tak samo jak inne Octalink do MTB. Do tej Ultegry pasuje tylko suport za 125 zł. I co w takiej sytuacji wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Wydasz raz a dobrze. U mnie suport 105 pod Octa chodzi już w drugim rowerze.

 

Był używany singlowo, przełajowo i w dojazdowych, szosowych podróżach.

 

Jesli sie nie mylę leci mu 3 sezon i nie mniej niz 15kilo kaemów...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam okazję tanio kupić korbę FSA Tempo 2rz. na kwadrat razem z suportem, który i tak wymieniłbym, bo chyba jest inny rozmiar. Tylko pozostaje pytanie, co się stanie jaki kupię taką korbę i założę do niej inny ( rozmiarowo ) suport? Podobno ta korba jest trochę ciężka, ale na pewno jest lżejsza od obecnej Ofmegi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co się stanie jaki kupię taką korbę i założę do niej inny ( rozmiarowo ) suport?
Przesuniesz linię łańcucha i w zależności ile i w którą stronę polecisz, to możesz mieć problem z obsłużeniem wszystkich biegów z jednego blatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, korba kupiona - jest to FSA Tempo, kupiona za 16,50 zł. Moim zdaniem to śmieszne pieniądze jak na korbę szosową, nawet jeśli waży 900g. Do tego w zestawie znajduje się suport, pewnie inny rozmiar, ale może kiedyś w przyszłości mi się przyda. Na razie korbę założę na stary suport, a na jesień może wymienię na maszynowy suport Neco. Ta korbka na pewno jest lżejsza od mojej - lewa jakaś czarna, prawa Ofmega 3 biegowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Na razie korbę założę na stary suport, a na jesień może wymienię na maszynowy suport Neco.

 

Pamiętaj że długość suportu dobiera się pod korbę, żeby zachować odpowiednią linię łańcucha. W takim przypadku jak zmienisz korbę to powinieneś zmienić ją razem z suportem chyba że ten który masz wsadzony w rower ma odpowiednią szerokość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po raz któryś już z rzędu ludzie niepotrzebnie i tak detalicznie rozwodzą się nad linią łańcucha w rowerze wielobiegowym.

 

O ile nie jest to coś piramidlanie złęgo, poprostu będzie chodzić...

 

Linia łańcucha jest kluczowa przy napędzie jednobiegowym.

 

Co zasię tyczy zakupionego zestawu. O ile suport z korba będzie pasował pod względem gwintu i szerokośći bedziesz miał lepsza linię łąńcucha w wypadku użycia tego dedykowanego korbie, niż starego, który moż mieć zupełnie niepasującą długość osi i w konsekwencji zaburzyć mocno tę ostatnią...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się wylicytować przerzutkę na przód - Shimano 105 5501 za 15,50 zł. Link ->http://allegro.pl/przerzutka-przednia-shimano-105-fd-5501-i5239460159.html . Opłacało się?

Dzisiaj udało mi się wylicytować przerzutkę na przód - Shimano 105 5501 za 15,50 zł. Link ->http://allegro.pl/przerzutka-przednia-shimano-105-fd-5501-i52394g60159.html . Opłacało się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ponownie cytując internety:

 

 

For Shimano gear If you are going all 9-speed, you're fine using most STI shifters with 9-speed mountain rear derailleurs.

 

Pamiętaj tylko, że szosowe STI mogą nie chcieć biegać z emtebecznymi przednimi zmieniarkami. W kilku miejscch jest to zaznaczane jako problem, jednakowoż niektórzy również zaznaczają, iż mają taki zestaw i chodzi bez problemu.

 

No ale jakoże nabyłeś szosową przednią zmieniarkę, to problem nie występuje...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zadziała :) to dobrze bo przerzutka tylnia Ultegra 6500 kosztuje 125 zł, a 6600 120 zł, czasem trafi się jakaś okazja za 80-100 zł a Deorka/SLX w licytacji można wyrwać za 50-60 zł.

 

Dzisiaj doszła korba : pierwsze wrażenie supeeer :D . Była mocna zabrudzona smarem, ale już ją wstępnie przeczyściłem. Ramiona z aluminium, blaty ze stali, śruby Cr-Mo - waga 960g. Ogólnie troche porysowana jest i duży blat zjechany ale z racji że jest to 50/34 to w przyszłym sezonie wymienie zapewne na 46/36 z alu i waga może zejdzie do >850g. Czy za 16,50 zł opłacało się ją zakupić? Dodam jeszcze że dodany był suport, który wymiarowo jest podobny, a być może nawet taki sam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta od 8 do 10. Sprawdź jeszcze jaki masz rozstaw widełek w swoim rowerze. Jeśli dobrze pamietam twoja rama powinna być dostosowana do Piast 130 ta piasta ma 135 wiec będzie wchodziła na wcisk. Jeśli ci to nie przeszkadza to nie będzie żadnego problemu. Druga sprawa jeśli są to używki to obejrzyj je dokładnie i przetestuj w miarę możliwości, żebyś się nie nadział.

Edycja. Kasety od 8 do 10 przełożeń maja tą samą szerokość. Zmniejsz się tylko odległość pomiędzy poszczególnymi zębatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@100lar3k masz rację mam rostaw haków 130mm, piasta ma 5mm więcej ale z tego co wiem to powinna wejść. A co z przodem? Koła używki, trochę przybrudzone są ale się je ładnie wyczyści. Cena jak na razie 40zł. W aukcji jest napisane że sprzedaje bo kupił pod tarcze, ale chyba nie wie że tam po lewej stronie piasty jest guma, a pod nią mocowanie Centerlock :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...