Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

A widzisz. Poświęciłbyś te 15 zł na dwie linki ( czy ile tam u Ciebie kosztują), wymienił w 15 minut i miał spokój i lepiej działający napęd. A tak i tak musiałeś kupić linkę, a dodatkowo siedziałeś pół nocy żeby to naprawić.

Ja jestem zwolennikiem regularnego serwisu, a nie dłubaniny jak coś się już rozpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

oświęciłbyś te 15 zł na dwie linki

Jedna, mam napęd 1x11. Linkę zapasową miałem. Oryginalną od klamek. Jak składałem rower to zainwestowałem w tytanowe ;) i właśnie ona pękła :D 

Teraz się zastanawiam co jeszcze powinienem serwisować okresowo. Jeszcze zimno to byłby czas na jakieś przeglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytanowe linki? A co Ty, bawisz się w @Punkxtr? :D 

Co serwisować? Wszystko. Zdemontować, obejrzeć, nałożyć nowy smar na gwinty.

Oczywiście bez przesady, nie musisz wybijać łożysk z piast. No ale zajrzeć co się dzieje w kluczowych miejscach ( stery, korba, zaciski, piasty) by wypadało. Lepiej znaleźć początki potencjalnego problemu w zimę i mieć czas na naprawę, niż siedzieć i grzebać w środku sezonu. Ja robię tak od zawsze i właściwie to nigdy w sezonie nie było potrzeby robienia serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządki w częściach rowerowych. Mam zwyczaj, że przy zamówieniach dość często dorzucam linki czy pancerze na zapas. Chyba powinienem przestać, bo został mi jeden rower z przerzutkami, a mam chyba 10 linek.

Swoją drogą. Mam mnóstwo jakiejś drobnicy, przerzutka czy manetki na części, siodełka, jakiś tam mostek. Ogólnie wszystko to co zostało z kiedyś, nie użyję tego na 99,99% a tylko mi się wala i niszczy.

Warto to wystawić na sprzedaż? Nie chce mi się oddzielnie wyceniać i wystawiać, więc rzuciłbym całość za jakąś rozsądną kwotę. Myślicie że jakiś serwis/ mechanik amator to kupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa no cóż czasem warto mieć jakąś drobnicę, popsuje się jakaś pierdółka, element jakiejś części, czego nie da się dokupić, albo czasem całą niepotrzebną część trzeba kupić dla jednego jakiegoś elementu. Moje zdanie zawsze - leży,  jeść nie chce 😉 a może się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 Za tydzień wrzucę całość. Może ktoś weźmie.

@Sansei6 wychodziłem właśnie z takiego założenia. Ilość części w kartonie rosła, a miejsca nie przybywało. Mnóstwo sprzedałem albo po prostu wywaliłem. Wolę sprzedać i dostać te 100 zł, niż ma to leżeć przez kolejne lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za pamięć, jak będziesz mieć coś kolorowego to może się skuszę ;) 

A na poważnie to jedyną rzeczą jaką mógłbym rozważyć to sznurek 10s ale jako że kaseta i szczerbatka już jakiś przebieg mają to najchętniej bym przyjął coś używanego... Sam mam od cholery przydaśków, trzymadełek, wichajstrów i duperelek ale jakoś jak coś potrzebuję to ambafatima.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu przednie tarczówki, mechaniczne z klockami metalicznymi, spiekanymi nie hamują mi tak jak bym chciał, czyli ostro,tylko takie trochę masło, więc dziś się wziąłem i tarczę płynem do mycia naczyń dokładnie wyszorowałem, potem drobnym papierem ściernym i jeszcze raz płynem i popłukałem. W tym czasie klocki moczyły się w płynie do mycia naczyń i trochę wody, potem też je przetarłem ściernym i znów w płynie i popłukałem. Czy coś robię nie tak? Wiem, że metaliczne potrzebują dotarcia, ale to nie są nowe klocki ale z drugiej strony jeszcze okładziny trochę jest. Nie mam palnika by wypalić je. Wiem, że metaliczne potrzebują trochę się dogrzać do optymalnego hamowania, no ale mój styl jest raczej płynny i nie mam za dużo zjazdów... Myślę czy by nie spróbować żywicznych?! A teraz trochę oddalone i lecę kręcić ale czekam na wasze opinie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...