Skocz do zawartości

[koła]ile powinny ważyc


Autor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ja teraz rozkminiam koła:

- DH22 (660g)

- novatecki 2 maszyny (przód tarcza, tył normal)

- czarne CnSpoke 36szt./koło

- dętki Maxxis Ultra Light (120g)

- opony Schwalbe Smart Sam 2,1 650g

 

koła bez opon i dętek podobno ważą 2320g

czyli z dętkam i oponami jakieś 4kg

 

jak patrzę na Wasze zestawy to moje będą sporo cięższe... no ale może przynajmniej będzie to wytrzymały komplet który trochę wytrzyma bez dokładania kasy...

 

POzdr.

 

PS. fakt że mógłbym kupić w tej cenie jakieś lekkie obręcze - zysk 400g, oraz opony - zysk 400g, dodatkowo mniej szprych zysk - ?, i byłoby z kilogram mniej... ale chyba wolę mocniejsze kółka i opony które troszkę wytrzymują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie jestem najbieglejszy w tym. Mozecie mi pomoc ci wirtualnie zlozyc 2 lekkie kola tak za 8 stów? A jakby sie dalo jeszcze w miare racjonalnie zastosowac obrecze do UST to bylby cud miod. Zastosowalbym pioniersko uszczelniacz zamiast detek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nad takim samym kompletem kół się zastanawiam na przyszły rok, podobno te piasty american classic poza lekkoscią którą oferują nic więcej już w sobie dobrego nie mają. Awaryjne etc. jednak to jest zasłyszane tylko ze źródła które nie koniecznie musi być pewne. Najchętniej bym przetestował je albo przeczytał jakiś test o nich.

 

 

ajj nie zwróciłem uwagi, że jest jeszcze jedna strona :) (myślałem, że kończy się na pytaniu Trentona o zestaw z bikestacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ zestaw opony + dętki jeszcze nie jest taki ciężki, nawet lżejszy niż wiele bików ze sklepu.

Ale ta obręcz 660 g, będziesz skakał na niej czy co? A może DH trenujesz :thumbsup:

Są obręcze w okolicach 550 g które są wystarczająca wytrzymałe (i tanie) tym bardziej przy 36 szprychach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm już w paru działach umieszczałem mój projekt ale w żadnym nie uzyskałem interesujących opinii

 

Przód.

Piasta 140,00 zł 230g XT 2008 CENTERLOCK

Szprychy 89,60 zł 140g Dt revolution

Nyple 13,00 zł 10g alu

Obręcz 89,00 zł 404g Mach IV

Tył

Piasta 101,00 zł 340g XT 2008 CENTERLOCK

Szprychy 89,60 zł 140g Dt revolution

Nyple 13,00 zł 10g alu

Obręcz 89,00 zł 404g Mach IV

 

cena: 624,20 zł(ze składaniem <680) waga:1678

aa zapomniałem moja waga to mniej niż 60kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie koła będą na

piasta przód: rotaz/novatec 110zł 63/82g

piasta tył xt 2008 CL 150zł/340g

obręcze: Alexrims Equalizer EST19 200zł/445 i 450g

szprychy przód: dt revo 32szt.

szprychy tył: dt comp 32szt.

nyple: dt alu 64szt.

Ważę 83kg i jeżdzę szosa/xc - raczej bez szalenstw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przymierzam do zestawu (o ilke opchnę wcześniej swoje na piastach XT, a jest na to baaardzo poważna szansa):

Piasty - Accent Roadrunner 114g + 290g, z zaciskami BBB na imbus 66g, (ok. 250PLN),

Obręcze - chyba jednak Mavice XM317 2x 440g (ok. 160PLN jeśli będą srebrne, ale raczej wybiorę czarne),

Szprychy - planowane tył DT Comp (z nyplami 32x2PLN z nyplami), przód DT Revo (32x3PLN z nyplami), ale tu zobaczę jak będzie z kasą :)

Moja waga - obecnie ok. 63 kg (bez butów i kasku :D ), przeznaczenie bika - szosa i szutry (prawdopodobnie z R7 SUPER 80mm na przedzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak sobie patrze na zestawy które proponujecie i wychodzi ze ok 500-550zl jest pewna granica wagowa i jezeli chcemy zejsc nizej z waga to juz wydatek prawie dwa razy tyle. Glowna kwestia to waga piast ktore w wersji ekonomicznej np. XT kosztuja 185zl na 6srub a pozniej juz jakies DT, XTR czy AM to koszt powyzej 500zł.

 

Ja jestem w trakcie skladania kółek pod tarcze i zestaw prezentuje sie nastepujaco:

Mavic X317 - 395g - Cena 50zł/szt(cieżko znaleźć w tej cenie ale po maratonei w Poznaniu gdzie jrozdawali te obrecze na allegro szly calymi seriami)

Piasty XT HB-M756 + FH-M756 - 675g bez zacisków - 185zł(bikestacja)

Szprychy DT Champion - 450g(72szt) - cena 0,8zł/szt(bikestacja)

Nyple DT - Alu 20gr(72szt) Mosiądz 60g(72szt) - cena Alu 0,35zł, Mosiądz 0,2zł

Zamykacze BBB 71g - 39zł

 

Suma waga 2kg jak w morde strzelił

Suma cena 453zł w tym zaplatanie

Mozna jeszcze zejsc 120gram i kupic 100zł droższe piasty Novatec z serii Light Program.

 

Pytanie gdzie dla osoby wazacej z ekwipunkiem 85-90kg jest kompromis pomiedzy waga a cena kół?

Za 600zł(X317, DT Comp, NovatecLight) mamy koła pod tarcze ważące ok. 1,8kg i ni cholery rozsadnie liczac wydatki nie mozna zejsc nizej. Na LighBiku nigdy nie zgaoszcze no chyba ze medale zaczna byc przyznawane z podzialami na wagi bikerów :).

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Macie jakieś uwagi do poniższego zestawu? (do XC, waga jeźdzca 76-77kg)

 

koło przód: ~690g: Mavic X317, piasta Boplight Disc, szprychy DT Revolution, nyple alu, opaska - taśma

koło tył: ~970g: Mavic X317, piasta DT Onyx Disc, szprychy DT Revo+Competition, nyple alu, opaska - taśma

 

(zaciski: przód - 47g, tył - 50g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pół roku temu, ale co tam :PNikodem - Mach IV o ile wiem waży realnie jakieś 445, o ile pamiętam. Przy podobnym zestawie wziąłbym Sun DS 2 XC, raczej sprawdzona i lżejsza - koło 424g :D I na normalne 32 szprychy.

Tylne piasty XT 08 mają kiepskie opinie...

 

rzymo - fajny zestaw, co prawda Boplighty nie należą rzekomo do najtrwalszych, ale przód jeszcze ujdzie :)

Ale czy koniecznie chcesz kombinować z 2 rodzajami szprych z tyłu? Ja bym założył 1 typ.

Jeśli koniecznie chcesz obniżyć wagę, to możesz założyć tanie zaciski na imbus, zejdziesz jeszcze 30-40g.

Kolorowe dartmoory będą nawet ładne.

 

PS: sorry, widzę, że już na takich jeździsz, to nie wynikało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...