Skocz do zawartości

[rower] grand canyon cf


enio303

Rekomendowane odpowiedzi

witam zastanawiam się który model wybrać \

 

 

grand canyon cf 5.9 vs grand CANYON CF SL 6.9

CZY WARTO DOŁOŻYĆ DO CANYONA 6.9 NA XT I FOX   CZY MOŻE WZIĄŚCI TAŃSZEGO  NA SLX I ROCK SHOX

 

http://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3690    - CF 5.9

 

 

 

 

http://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3650#  - SL 6.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Canyon CF 29 ma taką sama geometrię jak Grand Canyon CF SL i Grand Canyon CF SLX. Wszystkie te ramy różnią się rodzajami karbonu z jakich je wykonano i przez to masą. I tak:

- SLX w Mce waży około 1080 gramów

- SL w tym samym rozmiarze - około 1200 gramów

- "zwykły CF" - około 1300 gramów

 

Ramy minimalnie różnią się sztywnością, różnice są do wykrycia na stole pomiarowym ale raczej nie w terenie, są minimalne.

 

Dodatkowo "zwykły" CF ma aluminiowe haki tylnego koła i (podobnie jak dwa wyższe modele) oś 142x12 lecz nie Syntace X12 lecz naszą własną Canyon Through Axle.

 

SLX do dobry wybór dla osób szukających topowego modelu lub platformy do dalszego odchudzania, SL to mix rozsądnej ceny i niskiej masy a Grand Canyon CF 5.9 to moim zdaniem taki "entry level" ale z potencjałem do rozbudowy do maszyny ściganckiej na amatorskim poziomie. Można go również zostawić na takich komponentach z jakimi jest sprzedawany, są one "łagodne" dla portfela przy wymianie ale oferują dobrą pracę i przyzwoitą masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama wcale nie jest taka krótka. Może nie należy do najdłuższych, ale w przeciwieństwie do wielu producentów długość ramy podawana w tabelce pokrywa się z rzeczywistością. Mierzyłem Treka SF, Gianta XTC, Scotta Scale i wszystkie były krótsze niż twierdzą producenci. Trek Superfly jest nieco dłuższy niż Canyon, ale już np. Scale wyraźnie krótszy. Własnościom jezdnym Canyona naprawdę ciężko coś zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek ma bardzo nisko przekrok i w ten sposób porównujesz Canyona w rozmiarze L z Trekiem w rozmiarze 21,5 (actual 20,5). Odpowiednikiem L-ki Canyona jest bardziej Superfly w rozmiarze 19,5, a ten ma rzeczywistą długość rury w okolicach 62 cm, czyli 1 cm więcej niż Canyon.

Edytowane przez arek_wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwieniem większości osób na styku rozmiarów, chetnych na Canyona jest stosunek przekroku do długości górnej rury, wiele osób chciałoby wiekszy rozmiar(dłuższą górną rurę) ale obawia się o wysoki przekrok, w Treku nie ma tego problemu bo biorąc rozmiar 20/21 mam górną rure dłuższą a przekrok jak w Canyonie 19.

W przypadku Canyona 19" osoby dla których te 61cm jest optymalne mogą mieć problem z przekrokiem.

Edytowane przez grzegorz1988wroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam , pozwolę sobie odświeżyć temat.

Dla wszystkich zainteresowanych modelem Grand Canyon CF SL 7.9 TEAM - niedawno go kupiłem (pełna specyfikacja do wglądu na stronie):

https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3649#

Przy moim wzroście - 172 cm/68 kg rozmiar M jest optymalny. Ale chciałem napisać kilka słów o wrażeniach z jazdy w terenie.  Rower jak wiadomo przyszedł w kartonie, należało dokręcić tylko koło/kierownicę i sztycę. Poza obniżeniem mostka, by mieć bardziej pochyloną sylwetkę nad kierownicą nic nie musiałem zmieniać w tym rowerze. Rower świetnie przyśpiesza, jest bardzo komfortowy w prowadzeniu. Do szerokości kierownicy (720 mm) trzeba się przyzwyczaić. Jednym słowem jestem bardzo zadowolony z zakupu. Pierwszy maraton zbliża się wielkimi krokami i tym samym kolejna okazja do sprawdzenia maszyny. Bardzo wygodna w użyciu jest wajha od amortyzatora, umiejscowiona blisko lewego gripshifta - jednym ruchem kciuka blokujemy amora. Tymczasowe ciężkie pedały Shimano M520, spowodowały wzrost finalnej  wagi do 10,7 kg (w tym licznik, koszyk i uchwyt tylnej lampki). Jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem. Jutro wrzucę fotki. 

 

Pozdrawiam

Kamil

Edytowane przez Kamiill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...