Skocz do zawartości

[serwis] FOX 36 - nie odbija do końca


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem amortyzatora FOX VAN 36 FIT RC2 180mm z 2012 roku.

Jednak od pewnego czasu po wymianie oleju nęka mnie jedno pytanie.Dlaczego po wciśnięciu amortyzatora po jego samoczynnym powrocie gdy podnoszę kierownice amortyzator wysuwa się jeszcze co najmniej 1cm  :huh:  (tak jakby nie odbijał do końca). Nie mam pojęcia co jest tego powodem.Czy to normalne w FOX-ach?Proszę o jakieś cenne wskazówki jak się tego pozbyć. 

Jeżeli podobne tematy pojawiły się już na forum proszę o linki (jestem nowy na tym forum, proszę o wyrozumiałość  :D  ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ścieżką zbyt dużego tarcia bym nie podążał, ponieważ czyściłem zarówno okolice uszczelek i ślizgów a do tego gąbeczki smarujące golenie.

A jeżeli chodzi o sprężynę to aktualnie założona jest niebieska(średnia). Co ewentualnie można byłoby zrobić ze sprężyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zbita - wymienić. Ewentualnie jeśli faktycznie się "skróciła" to między pokrywę goleni a sprężynę dać dystans - wypełniacz. 

Co do tarcia - miałem kiedyś marcoka, który był miękki i nie prostował się całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...