Skocz do zawartości

[odchudzanie] Scott Scale 960 29"


ice81

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem szczęśliwym posiadaczem roweru Scott Scale 960 29",

52f43edfe8c474fa.jpg

jego waga to około 12900, teren w jakim się na nim poruszam to w wiekszości ścieżkli leśne szutry asfalt czasem Wisła i okolice(może max 3 razy w roku), chciałbym pozbyć sie około 2kg zblizyć się do 11kg. W pierwszej modernicacji chciałbym wymienić w nim koła od jakiegoś czasu szukam i z tego co widzę to np koła na obręczach Ztr Crest piastach Novatec i szyptychach Aero waga około 1500g czy to będzie dobry wybór chodzi mi tu o jakość a cena, czy warto? czy będzie odpowiednia sztywnośc? robie rocznie około 4tys km moja waga to tak około 70kg :) a może całkiem coś innego polecicie ?

 

z góry dziękuję za cenne rady i pomoc :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez ice81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To bardzo fajny komplet. Fabryczne łożyska novatecka są na odstrzał ale jak założysz coś lepszego potem to posłużą, szprychy polecam Ci Cn Spoke mac424 areo i oddanie do ogarniętego zaplatacza - tylko wtedy będziesz w pełni zadowolony. Cresty dadzą Ci bardzo dobrą sztywność i wytrzymałość przy twojej wadze. Dołóż też lżejsze tarcze hamulcowe bo obecne są raz że ciężkie jak smok a dwa że średnio działają. Jeszcze jak dopieścisz całość zaciskami na imbus i ciekawymi oponami to zysk wagowy może być całkiem spory. W drugiej kolejności pomyśl o jakimś powietrznym amorku a cała reszta gdzieś tam potem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, a masz może gdzieś miejsce gdzie mogłbym oddać taki komplet do zaplecenia ?

tak tak tarcze będą inne bo te to jak piszesz i ciężki i nie za dobrze działają tylko to w koleljnym etapie, myslę nad amortyzatorem nie wiem skąd ta waga w nim ponad 2kg jest powietrzny rura sterowa aluminiowa wydawało mi się że 1,8 to bedzie max, jest też taki problem 99% tras które robię to na zamnknietym amortyzatorze myślałem nad sztywnym widelcem ale boje się że geometria już nie bedzie taka jak taraz a jestem bardzo zadowolony :) nawet jak byłem w Wisle to po ponad 2h przypomniało mi sie ze jadę na zablokowanym amortyzatorze :) żadnych mega zjazdów czy tam ciężkich tras nie zaliczam więc tu myśl o szywniaku tylko jak juz to jaki model firma i wymiar by musiał miec by geometria była dalej taka sam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chciałbyś zostawić amortyzator to IMO nie ma szans na zejście 2 kg... musiałbyś wydać przynajmniej 4 tysie żeby to osiągnąć, a to już dość dużo.
Co od sztywniaka to poszukaj bo w manii lekkości pojawił się jakiś czas temu sztywny spec. Tam autor podawał od razu link skąd wytrzasnął carbonowego widła.
Wymianie na 1 miejscu podlegają koła, wymiana opon i być może przejście na mleczko. Podejrzewam, że tutaj z 800-900g jest do urwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak widziałem ten widelec tylko nawet na aukcji nie ma nic na temat firmy itp myślałem o takim

http://allegro.pl/widelec-28-29-700-trigon-mc11a-carbon-rower-karbon-i4718811995.html

tylko ta geometria mnie martwi :/

na koła i oponach mogę urwać około 800

inne hamulce z tarczami zresztą już je mam około 220

inna kierownica to około 130

sztyca około 130

chcę przejśc na 1/10 na samej korbie około 250 jedna zębatka zamiast trzech

brak manetki przerzutki linki i pancerza około 250

mostek około 20

gripy 20

siodełko 100

zacisk sztycy 20

i łącznie około 2kg powinno być :) i cenowo z kołami około 2400pln,no ale wymiana widelca to jeden szybki zabieg i 1,5kg rower lżejszy + koła i mamy cel no ale wymieniając to wszystko robi się waga mniej niż 10kg a to już byłoby coś :)

co do kół już wiem teraz ten widelec czy ten z linku będzie pasował i nie zmieni się geometria ?

 

pozdrawiam

 

Edytowane przez ice81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widelec obniży przód o około 15mm.

Rower będzie bardziej żwawy, może to być problem na zjazdach, ale jeżeli nie jeździsz dużo w górach, to nie powinno być problemu.

Zobacz na jakiej wysokości masz zawieszoby suport, żeby nie okazało się, że w zakrętach będziesz udzerzał korbą o podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze 15mm to dla mnie dużo, szukam szukam i wszystkie mają takie wymiary jak ten z linku tzn 470 w sensie cenowym około 900zł więc tu raczej padnie na amortyzator z tym raczej nie będzie takiego problmu :)  moża ma ktoś sztywny widelec z wymiarem 485mm ? z góry dzięki za pomoc :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli już jakiś widelec to typowo do 29'era, proponowałbym coś od chińczyków. Wybór jest spory, jakby co odezwij się na pw mogę pomóc jeśli nie wiesz co i jak z zamawianiem.

Natomiast uważam że bez sensu jako główną opcję używać sztywnego widła tylko po to aby zejść z wagi. Niestety ten rower nie jest zbyt wdzięczną bazą do lajtowania i bez radykalnych zmian imponujących wyników nie będzie.

Uważam że najlepiej mocno zainwestować w koła bo przyniosą odczuwalną poprawę żwawości, zwinności i zwrotności - mam tu na myśli peełny zestaw z oponami TLR, zaciskami, kasetą itd. A potem spokojnie odkładać sobie na amorka który pomoże wydajniej pokonywać trudny teren. Inaczej odchudzanie roweru będzie sztuką dla sztuki bo 1kg lżejszy rower sam z siebie lepiej nie jedzie. Ważne aby tą wagę zdjąć w odpowiednich miejscach w odpowiedni sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana amortyzatora na sztywny widelec to tylko opcja która gdzieś tam w głowie siedzi przez tą moją jazdę na zamknietym amortyzatorze, trochę by sie tego bał bo planuję tam jakieś wyjazdy i akurat amortyzator może się przydać wiadomo coś się przydaje w momencie gdy tego nie mamy :) 

na temat kół juz wiem co chcę :) teraz szukam opon i kolejny problem czy w wersji bezdętkowej czasem rower i ponad miesiąc stoi z braku czasu i boję się że mleczko zastygnie nie wiem czy dętka nie będzie bezpiezniejszym wyjsciem i co polecicie na szutr ściezki leśnie i asfalt ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie, z oponami sie jeszcze wstrzymam do zajechania tych co mam :) obecnie są już nowe

koła 

sztyca

mostek

tarzce hamulcowe

 

na dniach wstawię fotki ogólnie waga zmniejszona o około 800, kolejny etap to amortyzator tu chciałbym zostać przy RS ewentualnie ktoś coś poleci innego np Manitou Fox mój budżet to około 1tyś ciężko będzie coś w tym przedziale nowego kupić tak mi się wydaje ale może coś znajdę ciekawego :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...