Skocz do zawartości

[Hamulce] Mocne hamulce na dużą wagę


x007

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt, ze ciężko cos dobrego dostac pod v-ki ale nie kazdy musi miec sida czy r7.Chodzi mi o to, że niektórzy kupuja drogie rowery i jezdzą po bulwarach(jestem krakowa), nigdy nie wykorzystaja tych tarczowek, podobnie jak kasety z 10 przelozeniami, ktora zreszta przeżyjeje ich rower.

..Co nie zmienia faktu że nawet jeśli chcieliby kupić drogi rower z v-brake to takiego nie kupią, więc po bulwarze muszą jeździć z tarczówkami. 

Inna kwestia jest taka że tarczówka to hamulec, obecnie standard. Rozwodzenie się nad tym czy jest potrzebna czy nie jest mija się z celem, bo sensowne rowery innych hamulców nie posiadają.

 

Co niesamowicie niezniszczalnego jest w kasecie z 10ma rzędami że ma mieć jakiś magiczny czas życia?  :) To taka sama kaseta jak 8mka i 9tka, tylko ma jedną zębatkę więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wygięły mi się dwie tarcze w czasie transportu roweru na samochodzie. Prostowałem, ale to cholerstwo wracało do wygiętego kształtu po każdym dłuższym hamowaniu. Z musu przekulałem się z krzywymi tarczami ponad 1000 km.

Edytowane przez wojtasin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że pojawia się coraz więcej tematów w których ludzie chcą mocniejszych hamulców bo są za słabe. Rozumiem żeby mieć M395 i jeździć naprawdę strome zjazdy, ale Deore M596 na tarczach 180mm z metalicznymi klockami i to jeszcze po serwisie? Albo coś tam z nimi jest nie tak jak powinno, albo ja już nie wiem.. Zresztą przecież żaden hamulec nie zatrzyma nas w miejscu po muśnięciu klamki jednym palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że pojawia się coraz więcej tematów w których ludzie chcą mocniejszych hamulców bo są za słabe. Rozumiem żeby mieć M395 i jeździć naprawdę strome zjazdy, ale Deore M596 na tarczach 180mm z metalicznymi klockami i to jeszcze po serwisie? Albo coś tam z nimi jest nie tak jak powinno, albo ja już nie wiem.. Zresztą przecież żaden hamulec nie zatrzyma nas w miejscu po muśnięciu klamki jednym palcem.

Owszem :) Zainstalowane w specu enduro z rocznika 2008 avidy ultimate na tarczach 203. Przypadkowe nawet lekkie naciśnięcie dźwigni powodowało zablokowanie koła i w najlepszym przypadku podrzucenie tyłu do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co na pewno dobrą rzeczą nie jest, bo dobry hamulec to przede wszystkim modulacja. Hamowania z blokowaniem obu kół to tylko hamowania awaryjne, normalnie, podczas zjazdu ważne jest dawkowanie siły. No i zablokowanie obu kół nie równa się zatrzymaniu w miejscu. Dużo zależy też od wagi rower plus jego właściciel jak i od opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem :) Zainstalowane w specu enduro z rocznika 2008 avidy ultimate na tarczach 203. Przypadkowe nawet lekkie naciśnięcie dźwigni powodowało zablokowanie koła i w najlepszym przypadku podrzucenie tyłu do góry :)

Może było coś z nimi "nie halo", mam Avidy, tarcza przód 203 (moja waga +/- 90 kg) , mają doskonałą modulację, nie ma problemu z " przypadkowym stawaniem dęba" za to kontrola nad rowerem znakomita  :whistling: nie ma to jak znakomita kontrola (modulacja) np. na zjeździe ze śliskimi kamieniami   :)

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze położenie zacisku względem tarczy i czy tłoczki równo wychodzą z zacisku?

Chciałem dodać jeszcze że może istotnie są jeszcze nie dotarte po wymianie ale jak zrobiłeś to miesiąc temu tylko teraz pytanie ile zrobiłeś od wymiany?

Ja mam takowy na przodzie jeszcze z seryjnymi klockami shimano i tarczą hs1 180 i tak naprawdę gdzieś po dopiero ok 200 km byłem zadowolony z jego pracy  a też dobiłem do setki.

To są naprawdę dobre heble a co do tarczy to został bym przy 180, twój wideł nie jest przystosowany do większej tarczy.

Po testuj go może jeszcze, rozgrzej i sprawdź jak się będzie zachowywał jak go trochę zmęczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...