Skocz do zawartości

[Elixir 3] pogorszona siła hamowania...


Aquamoeba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otóż mam problem z moimi elixir 3. Hamulce działały w miarę ok ale od jakiegoś czasu po prostu straciły moc. Wcześniej po wciśnięciu na max przedniego hamulca koło zatrzymywało się w miejscu a teraz toczy się dalej powoli wyhamowując... robiłem wszystko co wyczytałem na forum (czyszczenie klocków, tarcz oraz odpowietrzanie, regulowanie położenia zacisku) klamka łapie dobrze, ale nawet gdy docisnę ją do gripa to i tak koło nie zatrzyma się w miejscu. Tak więc co może być z nimi nie tak ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że klocki na max się zaciskają. Natomiast co do klocków to na fabrycznych avida jak i jakichś metalicznych z decathlonu jest podobnie. Tak więc faktycznie może być to wina klocków. Choć kupiłem nowe swissstop na tył i jest lepiej ale jak zacisnę klamkę na max i z całej siły pchnę koło w tył to i tak co prawda lekko ale się poruszy ( a chyba nie powinno). Nie wiem już co robić :/

Edytowane przez Aquamoeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U mnie pojawił się znikąd ten sam problem z przednim. Dzisiaj odtłuściłem tarcze (chociaż nie była niczym zalana), klocki + przetarcie papierem. Złożyłem wszystko i lipa, nie mogę zatrzymać koła. Założyłem klocki z tylnego i dalej to samo więc to nie wina klocków. Klamka pracuje normalnie, nie zapada się. Co to może być? Tarcze papierem ściernym przetrzeć czy jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wydaje mi się, że z tymi elixirami jest coś nie tak. 2 miesiące temu pękła mi klamkla (LOL) jak się okazuje nie są to zbyt wytrzymałe hamulce. Kupiłem elixir 9. No niestety podobnie jak w przypadku 3 piszczą -.- ale to najprawdopodobniej przez wilgoć z piwnicy. Przynajmniej koło się już blokuje jak powinno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Wszystkie hydrauliczne hamulce avida to szrot i szmelc.jedyne bb5 i bb7 są rewelacyjne. Hydraulika to tylko shimano slx xt Saint i zee.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

cyborg - nie chcę Cię obrazić ale czytając Twoją odpowiedź obelgi same cisną się na usta.
Nie wiem ile hamulców miałeś ile widziałeś, ale z Twojej wypowiedzi wynika że jesteś kompletnym dyletantem. Umówmy się tak - Ty nie wypisujesz głupot, a ja nie daję ostrzeżeń za spam - ok?
Najlepsze są takie opinie rodem z dh-złomu gdzie stada gimbazistów płodzi opinie w stylu znajomy kolegi powiedział że hamulce Avid to syf, a on się zna.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyborg . W żadnym wypadku sie z tobą nie zgadzam i uważam że pieprzysz bzdury . Owszem starsze elixiry R / CR lubiły cieknąć na pokrętle a niższe modele niż 5tka niczym nie zachwycały . Avid od 2012 sie mocno poprawił . Elixiry 7/9 szczególnie w wersji Trail czy obecne Sram Guide ( które zostały ogłoszone na mtbr świetnym hamulcem ) są szeroko stosowane w enduro i nikt nie marudzi oraz nie znam częstych przypadków awarii tych hamulców . Sam używam Elixir 7 Trail od ~ 1,5 roku i nic im nie dolega mimo że kilkukrotnie przytulałem drzewo klamką tudzież inny przedmiot na mojej drodze .

 

A shimano ? Pękające tłoczki ceramiczne, pocąca się pokrywa zbiorniczka czy wyrwana klamka ... tak to widziałem na własne oczy. Mówienie że avid = szrot jest głupotą.

 

Swoją drogą SLXy na mnie szału nue robią , ich plusem jest to że są tanie i nic więcej. Ani to lekkie ani bardzo mocne :)

Edytowane przez jasinski21444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

http://www.forumrowerowe.org/topic/175630-hamulce-hydrauliczne-shimano-slx-br-m-675-godne-polecenia-i-jakosciowo-dobre/

Panie Jasinski1444 2 post twój w którym polecales te heble.i reszta.pisała jaki on jest super. Teraz mówisz że oprócz ceny nic nie są warte?.hipokryzja. Ja je mam i złego słowa nie powiem na te heble. W 2 rumaka miałem avidy które mi ciekły zapowietrzały sie,dodatkowo dot chlonie wodę poprzez utlenianie.Beskid chwalił shimano i bodajże on napisał że shimano robi najlepsze hydro od m615 w górę.

 

Mmorty

Nie będę się niepotrzebnie denerwować.wystarczyło mi jaka odpowiedź mi dałeś.dh zone nie odwiedzam,bo dh uważam właśnie za głupotę wynikającą z braku adrenaliny.Widzę że odmienne zdanie powoduje atak agresji jak uNiesiołowskiego. Reszta ziomkow potwierdza słabość hydro avidow, i bynajmniej to nie są blokersi, jeżdżą dużo i mają wyrobiona opinie o avida.szczególnie Wersji xx magnezowej. Zegnam ozieble.

Edytowane przez HydraulicznyCyborg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile elixir 3 po pewnym czasie zaczęły mnie zawodzić i faktycznie nie są najlepsze, to na 9 nie mogę narzekać. Mało nie ważę a jednak jednym palcem mogę zrobić katapultę przy użyciu przedniego hamulca. Naprawdę mocne (mimo, że nie trail) i lekkie hamulce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forumrowerowe.org/topic/175630-hamulce-hydrauliczne-shimano-slx-br-m-675-godne-polecenia-i-jakosciowo-dobre/

Panie Jasinski1444 2 post twój w którym polecales te heble.i reszta.pisała jaki on jest super. Teraz mówisz że oprócz ceny nic nie są warte?.hipokryzja. Ja je mam i złego słowa nie powiem na te heble. W 2 rumaka miałem avidy które mi ciekły zapowietrzały sie,dodatkowo dot chlonie wodę poprzez utlenianie.Beskid chwalił shimano i bodajże on napisał że shimano robi najlepsze hydro od m615 w górę.

 

Mmorty

Nie będę się niepotrzebnie denerwować.wystarczyło mi jaka odpowiedź mi dałeś.dh zone nie odwiedzam,bo dh uważam właśnie za głupotę wynikającą z braku adrenaliny.Widzę że odmienne zdanie powoduje atak agresji jak uNiesiołowskiego. Reszta ziomkow potwierdza słabość hydro avidow, i bynajmniej to nie są blokersi, jeżdżą dużo i mają wyrobiona opinie o avida.szczególnie Wersji xx magnezowej. Zegnam ozieble.

1. Tak wypowiedziałem sie na temat slxa ponieważ o niego spytałeś.

2. Miłoby było gdybyś jeszcze napisał co to były za avidy.

3. Co z tego że DOT chłonie wodę ? Nie następuje to tak szybko jak myślisz . I tak , płyn shimano jeśli często mocno grzejesz także jest fajnie wymienić raz w roku. A że DOTa trzeba wymienić ? Nie widzę problemu , wkońcu to max 15min na oba heble z wypiciem piwa.

4. " Shimano robi najlepsze hamulce " Polemizowałbym ... są lepsze.

5. XX to nie jedyne hamulce ze stajni Avida .

6. Twojej opini o DH pominę .

7. Jesteś internetowym teoretykiem komentatorem wyrabiającym sobie swoją opinię na podstawie kilku wyczytanych w internecie rzeczy , czasami nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistością .

8. Swoją opinię wyrażam na podstawie własnych odczuć po dłuugim użytkowaniu wszystkich hamulców od m505 przez 596 i 675 , 665 do XT M785 włącznie + kilkanaście hamulców innych nie wymienionych tutaj marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...