Skocz do zawartości

[Kupowanie z Ebay] Na czym to polega ?


Gość Goral96

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Goral96

Siema. Nurtuje mnie od dłuższego czasu jak to jest z kupowaniem na ebay. Gdy wchodzę na ebay i przeglądam rowery to są one dużo bardziej tanie niż u nas na allegro itp. Powiedzcie mi czy ktoś z was tak kupował oraz jeśli rower kosztuje 300 euro to ile by doliczyli przesyłki ? Oraz jak jest z płaceniem, czy trzeba wymieniać itp ? Doradźcie, bo nic nie kumam, a nie wiem czy może ktoś z forum czy coś kupuje w ten sposób ? Dzięki, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej ofercie masz podaną cenę przesyłki i informacje o niej. Płaci się paypalem, a wygląda to tak samo jak w każdym innym sklepie. Na samego paypala możesz wpłacić pieniądze w złotówkach lub innej walucie a paypal sam je przewalcuje i nic specjalnego nie musisz robić.

Co do samego kupowania rowerów to trzeba uważać na podróbki i dobrze czytać opisy aukcji.

Po za tym to żadnych problemów w sumie z tym nie ma i jest to równie proste jak kupno z Polskich sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Nurtuje mnie od dłuższego czasu jak to jest z kupowaniem na ebay. Gdy wchodzę na ebay i przeglądam rowery to są one dużo bardziej tanie niż u nas na allegro itp. Powiedzcie mi czy ktoś z was tak kupował oraz jeśli rower kosztuje 300 euro to ile by doliczyli przesyłki ? Oraz jak jest z płaceniem, czy trzeba wymieniać itp ? Doradźcie, bo nic nie kumam, a nie wiem czy może ktoś z forum czy coś kupuje w ten sposób ? Dzięki, pozdro

Ja kupuje dosc czesto. Pierwsze na co patrze to lokalizacja. Chiny i daleki wschod staram sie omijac szerokim lukiem (podrobki, marna jakosc), no chyba ze rzecz ktora chce kupic jest tylko tam dostepna. Z reguly zakupy na ebayu sa duzo bardziej bezpieczne niz na allegro, gdyz sa ubezpieczone przez sam ebay. Co to znaczy? Ostatnio kupilem od osoby prywatnej obiektyw, okazalo sie ze typ mocowanie nie pasowal do tego w opisie. Napisalem do goscia raz drugi, nie chcial oddac kasy wiec otworzylem sprawe. Ebay ma wglad do prowadzonej wymiany zdan wiec nie polecam uzywania wulgaryzmow. Po tygodniu pieniazki wrocily na konto paypal. Dodam ze to ebay oddaje kase, potem naleznosci sa sciagane z karty sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goral96

A dzięki, bo ja widzę tam tyle tanich rowerów szosowych, że aż mam ochotę kupić. Może są osoby, które kupują przedmioty z ebay na życzenie, a potem im się coś płaci za pośrednictwo ? Jest coś takiego ? Bo ja sam nie mam wprawy, do tego nie mam paypal i jestem niepełnoletni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ze jestes niepelnoletni nie znaczy ze nie mozesz robic zakupow. Poczytaj regulamin ebaya. Zaloz sobie karte studencka z w banku, powiaz ja z darmowym kontem paypal, zaloz konto ebay, podaj dane karty (potrzebne gdy bedziesz sprzedawal) i kupuj :). Nie baw sie w posrednictwa, bo w razie W bedziesz sie musial kogos prosic o pisanie do sprzedawcy i wyjasnianie jakichkolwiek niezgodnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goral96

Znaczy powiedzcie mi, czy tam warto kupić rower ? No, bo jak patrzę u nas na allegro do 4 tysięcy też da się kupić coś poniżej 8 kg i ogólnie cały rower jest bardzo dobry, ale na ebay jak patrzę to dużo dużo taniej taki rower da się kupić. Czyli jeśli na ebay miałbym zapłacić 500 euro czyli jakieś 2000zł to ile przesyłka i jak długo by szło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goral96

Znaczy kasę na rower to ja będę miał dopiero jakoś styczeń/luty/marzec. A teraz tak ogólnie patrzę i widzę, że jest tanio. Ostatnio taki super Giant zszedł jakoś za 700 euro


Zazwyczaj jest napisane - May not ship to Poland, ale przy tym rowerze już jest podana wysyłka http://www.ebay.com/itm/Daccordi-Sansone-carbon-road-bike-Dura-Ace-Mavic-Ksyrium-/141371184417?pt=UK_Bikes_GL&hash=item20ea611521   I daję przykład, ( nie będę o to grał, bo kasę mam dopiero w późniejszej zimie )  jeśli bym to wygrał to ile by kosztowała przesyłka i co musiałbym zrobic krok po kroku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku akurat tego roweru przesylka kosztuje 200zl (siedze teraz w uk, wiec do polski moze byc taniej bo blizej :)) po wygraniu aukcji oprocz zaplacenia paypalem nie musisz robic nic. Zwroc uwage na to co napisales wyzej, jak ktos nie wysyla do polski to nie kupujesz, tak samo w przypadku gdy w miejscu ceny za wysylke jest napisane: collect only (odbior wlasny) a rower jest np w Moldawi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie :) ja swoja meride kupilem w drugiej polowie stycznia za 900zl (model z 2011, cena kat. 1400zl), nowa z gwarancja. Gdybym mial teraz kupywac to tez bym tak zrobil, chociaz nie twierdze ze nie mialem szczescia. Ebay, allegro, sklepy online to nie ma znaczenia, prawie dwa miesiace poswiecilem zeby kupic jak najlepszy, markowy rower za jak najmniej. Minusem aukcji jest to ze cos sie pojawia i szybko znika, wiec musisz caly czas trzymac reke na pulsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goral96

Więc poczekam to stycznia i zacznę poważniej szukać :) Wiem, że w zimę pojawiają się naprawdę fajne rowery szosowe na allegro, dlatego cieszę się, że kasę będę miał akurat w zimę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że by założyć konto na ebay trzeba zaakceptować "Umowę z użytkownikiem" w której jest między innymi to że trzeba być pełnoletnim. W przypadku paypala już chyba nie trzeba być pełnoletnim, choć tu pewny nie jestem.

Dlatego najlepiej by konto założyli rodzice lub starsze rodzeństwo niż by kupować przez pośrednika.

 

Co do samego kupowania to na początku zakładasz konto na ebayu i paypalu, potem wpłacasz pieniądze na paypala (może być w złotówkach i może być to przelew pocztowy) bądź podłączasz do konta kartę. Potem po prostu dodajesz wybraną rzecz koszyka, wszystko potwierdzasz i płacisz przez paypala po przez wpisanie loginu i hasła na stronie która otworzy się po wybraniu płatności. I tyle, potem tylko czekasz aż dojdzie przesyłka.

 

Ceny przesyłek są podane przy każdej ofercie i koszt zależy od tego jaką ustali sprzedawca. Więc nie można tak sobie zgadywać jaki będzie koszt przesyłki danej rzeczy.

 

A po za tym to zawsze opłaca śledzić się oferty by dokładniej zorientować się co można kupić i za ile. A może też trafić się jakaś okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...