Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie baterii na nowe dalej licznik nie pokazuje prędkości i kadencji na dworze (temp. +3,+8,+11stopni - kilka razy sprawdzałem). Wskazania w warunkach pokojowych (+ 18 stopni )są prawidłowe. Zsynchronizowany licznik w domu po wyprowadzeniu na dwór roweru po kilkudziesięciu sekundach przestaje pokazywać prędkość i kadencję. Resztę pokazuje prawidłowo. Po powrocie z dworu i wstawieniu roweru do mieszkania po 2-5 minut następuje ponowne prawidłowe wskazywanie wszystkich wartości. Ewidentnie jest to związane ze zmianą temperatury, może wilgotności powietrza. Jutro poproszę o wymianę na nowy. Po reklamacji opiszę swoje dalsze doświadczenia z licznikiem. Także jak wyglądała reklamacja.  Czy ktoś miał podobne kłopoty z tym modelem licznika?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za bardzo skupiasz się na temperaturze, w domu / na zewnątrz. Nadajniki w ROXach 5 i 6 działają w wąskim zakresie, więc to że działają Ci w pomieszczeniu, nie oznacza, że są dobrze ustawione na otwary teren, gdzie sygnał nie odbija się od ścian itp., dlatego najpierw sprawdź kąty czy są zgodne z instrukcją instalacji, a dopiero potem szukaj innych przyczyn. Osobiście chyba z tydzień ustawiałem czujnik kadencji w moim Roxie, w garażu wszystko śmigało bez zarzutu, a jak wyjechałem w teren to albo w ogóle się nie synchronizował, albo łapał kadencję raz na jakiś czas, kilka podkładek pod czujnikiem i zmian ustawienia licznika na kierownicy później i wszystko śmiga bez zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pierwszym rowerze nie było problemów, założyłem w domu i do dziś wszystko śmiga. Na drugim rowerze (kupiłem drugi komplet czujników prędkość + kadencja) kadencja w domu działała, po wyjściu na dwór nie - i było to w lecie więc dość ciepło. Myślałem że problemem jest odległość czujnika od magnesu, ale okazało się że pomogło dopiero przestawienie licznika bliżej czujnika, tzn. wcześniej licznik był na kierwonicy po prawej stronie, czujnik kadencji po lewej, gdy przełożyłem licznik na lewą stronę kierwonicy wszystko zaczęłlo działać...

W pierwszym rowerze mam czujnik po lewej, licznik po prawej i działa dobrze. Być może czujniki nie do końca są identyczne, albo to że pierwszy rower to karbon a drugi aluminium ma wpływ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Dokładnie przeczytałem instrukcję ze strony SIGMY. Zamontowałem zgodnie z zaleceniami i filmikami demonstracyjnymi. W typowych miejscach. Rama aluminiowa i REBA.  Raczej stawiam na wpływ wilgotności niż temperatury. Ta informacja o odbiciach sygnału od ścian jest interesująca. Gdyby jeden czujnik nie chodził np.kadencji szukał bym błędu w ustawieniach dalej. Ale nie chodzi również wskazanie prędkości , a tu nie ma co zepsuć ustawieniami. Oczywiście licznik zamontowany na kierownicy po prawej nad czujnikiem prędkości. Kadencja jak najbliżej po drugiej. To są proste urządzenia ( ale najwyższej klasy i jakości) i powinny chodzić jak ŻYLETA. Po rannej rozmowie ze sprzedawcą odesłałem cały zestaw w ramach reklamacji. Powiedział, że "SIGMA" nie robi żadnych kłopotów z reklamacjami. I w ciągu około tygodnia powinienem mieć licznik w rękach.

ps. 15 lat temu jako "szczeniaczek" przejeżdżałem przez Hamburg i kupiłem deskę windsurfingową. Po roku zauważyłem drobne pęcherzyki na dnie. Oddałem w ramach gwarancji. Jakie było moje zaskoczenie , jak w zamian wręczono mi nową deskę z najwyższej klasy , dwa razy droższą od tej jaką kupiłem. I jeszcze przeproszono za kłopoty. W Niemczech w handlu są inne standardy. Nie mam wątpliwości , że w przypadku mojego licznika  Niemcy zachowają się z klasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kenzie

Poprawiony pas na klatce piersiowej dał efekt ale nie 100% otóż faktycznie miałem pas trochę za nisko ale zauważyłem bardzo istotną rzeczy w działaniu Licznik + Pas Pulsometru. Jeśli biegłem z rękami zgiętymi równolegle do podłoża to sygnał się gubił i nie było pulsu jeśli wyprostowałem rękę prostopadle do podłoża pokazywał się puls... Przyczyna wydaje się oczywista jak licznik jest za blisko opaski to traci łączność i tak też w moim przypadku jest. Idąc spokojnie puls pokazuje na liczniku jeśli przyłożę licznik do opaski to po chwili znika puls (zrywa połączenie), dlaczego? Niestety nie mam pojęcia :( i tu moja prośba do właścicieli tego licznika. Czy ktoś mógłby dla mnie sprawdzić czy u niego też są takie objawy ja u mnie? Przy czym sprawdzając licznik z opaską, licznik musi być założony na ręce bo jak go trzymam ściągniętego z ręki przy nadajniku pulsu to się nie gubi a jak założę go na rękę i przyłożę do nadajnika to zrywa połączenie... :( Dziwna sprawa...

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

 

P.S. Przy bieganiu to licznik trzeba chyba na nogę zakładać ;)

 

Czy ktos może był tak fajny i sprawdził działanie pulsometru dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik na tym pasku na rękę montuję na kierownicy gdy śmigam na trenażerze i bez problemu łapie puls. Nie ma znaczenia czy opieram ręcę na kierownicy czy siedze wyprostowany (wówczas zdecydowanie większa odległość niż od klatki piersiowej do nadgarstka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o pomoc ponieważ kupiłem rox 6.0 i przy okazji cenowej stację dokującą. Licznik działa idealnie,  za to nie mogę zainstalować stacji.

Po podłączeniu do usb stara się połączyć po czym wyskakuje okienko z napisami niezidentyfikowane urządzenie i nie można znaleźć sterownika stację podłączałem z licznikiem i bez niego.

Starałem się znaleźć rozwiązania  w pomocy technicznej w rozwiązywaniu problemu ale bez rezultatu. wychodzi na to że czeba ten sterownik.

Jeszcze przyszło mi na myśl że trzeba sygma data center ale to raczej jest oprogramowanie dla licznika co mam zamiar nabyć w pużniejszy terminie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki instaluje się gdy masz SDC.... Z tego co kojarzę gdy zaistalujesz SDC ale go nie kupiłeś (nie masz kodu aktywacyjnego) możesz kilka razy uruchomić soft zanim się zablokuje. Ściągnąć możesz ze strony zanim kupisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Teraz wszystko jaśniejsze. No nie jestem już pierwszej młodości i troche cięszko mi idzie z tymi nowościami. do tej pory jezdziłem na prostych licznikach, za to dużo jeżdżę. A rox 6.0 jest w sam raz jak dla mnie mógł bym analizować swoje wycieczki itd. Tylko muszę to ogarnąć. obsłoga licznika idzie ok z właszcza że jest w języku polskim. No teraz będę musiał sdc kupić, zaraz wejde na strone i zobaczę jak to zrobić. pewnie będę prosił o pomoc :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal1986, dzięki, może tak być....ale dziwne jest to, ze program Sigma Data Center pokazuje, że bateria ok....(zielona lampka).

Inna sprawa, że licznik użytkuję od 16-06 i średnio zdecydowanie mniej niż godzinę dziennie.

Zgodnie z instrukcją:

manula-ba_wnsaqaq.jpg

Moim zdaniem komunitkaty o rozładowanych bateriach to absolutnie podstawowa sprawa - powinny być jednoznaczne.

 

Urządzenie oddane na gwarancji - zobaczymy co powiedzą w serwisie. 

 

Sprzedawca u którego zakupiłem ROX-a zaprosił mnie po odbiór nowego urządzenia.

W trakcie rozmowy powiedział, że Sigma nie bawi się w naprawy, jeśli rzeczywiście jest jakiś problem to wymieniają na nowy.

Zobaczymy ile posłuży nowy.

W każdym razie cieszę, się że nie próbowali kombinować przy rozpatrywaniu reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam następny problem. Po znalezieniu strony SIGMY SPORT okazało się że nic po polsku ale przez to przebrnołem. Więc szukam gdzie można założyć sobie konto/zarejestrować i nie znalazłem,

na tej stronie kliknęłem na linka SIGMA DATA CENTER i tam mnie przekierowało i tu właśnie udało mi się znaleźć formularz a tu znowu po angielsku.

Po mimo tego zabieram się do wypełniania, podstawy po angielsku  niby znam. Po wypełnieniu i potwierdzeniu wyskakuje mi na górze napis.

Please fill out the 'Confirm email address' field.

Your email confirmation does not match your email address. plase check your details again.

 

Your login details (your access, which you will use to log into the shop in future!)

 

którego kompletnie nie mogę zrozumieć, próbowałem przetłumaczyć na diki-słownik ale nic mi to nie dało. Niby coś nie tak z hasłem lub adresem email.

Proszę kogoś kto ma doświadczenie żaby mi powiedział gdzie popełniam błąd. Acha i nic nie wpisuje w tabelce company bo niewiem co i czy wogóle trzeba.

 

 


W pudełku powinieneś mieć kupon rabatowy na zakup programu. Jest na niego 50% zniżki.

 

Kupon jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisałeś dwa różne adresy email.

 

Wchodzisz tutaj: https://www.sigma-data-center.com/eu/en/newCustomer/1/0/0/0/index.html?scriptMode=shop

 

pola Email: * i Confirm email: * muszą być takie same. Prawdopodobnie jakaś literówka....

 

Pola oznaczone (*) muszą być wypełnione.

 

W razie problemów z tłumaczeniem polecam https://translate.google.pl/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...