Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour XCR-LO - opinie


guit

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mam ten amortyzator od jakiegoś tygodnia. Mam 15 lat i ważę 55 kg. I teraz nie wiem jak ustawić miękkość. Czy istnieje jakaś tabelka, reguła. Czy mam ustawić ten amortyzator tak jak ja uważam??? Boję się że jak dam na bardzo miękki to złapie luzy. Już XCM`a wybiłem i nie chce żyby to sam spotkało tego XCR`a. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pytaniem do was :

 

Kumpel ma XTC V2 2008 w ciagu niecałego tygodnia rozwaliło mu w dolnej goleni górna tuleje ( wyszczerbiła sie :) )

Oczywiscie stuki puki itd....

 

Po przyjechaniu do sklepu gdzie został kupiony to sprzedawca/serwisant nawet nie pytał sie o nic tylko od razu na serwis ( wywnioskowalismy z zachowania ze to nie pierwszy przypadek reklamacji XTC... )

 

Co ciekawe w tym Giant po tygodniu luzy w suporcie takie ze łojezu...

 

Mial ktos jeszcze przeboje z XTC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej! Niestety mój XCR dostał już małych luzów (po ostatnim osrzejszym XC). Jeżeli będę już jeździł spokojniej i tak złapie większe luzy??? I w przyszłości da sie je jakoś zlikwidować (oczywiście mam go na gwaranci i na nia go pod koniec sezonu wyślę, ale tak z ciekawosci chciałbym wiedzieć co mozna zrobić z luzami)?? Czekam na odpowiedź :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w zeszlym tygodniu Krossa level a2 (2009) no i tam sa amorki SR Suntour SF7-XCR, zauwazylem ostatnio jakis metaliczny dzwiek gdy zjezdzam z kraweznika czy w czasie jazdy po jakis nierownosciach. Czym to jest spowodowane? Z lewej strony mam pokretlo z napisem "reload +/-" do czego ono sluzy i jak je najlepiej ustawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w xcr'ce ono praktycznie nic nie daje (sprawdzone , dostałem wczoraj Krossa A4 '08) .Stukanie to jest wtedy ,kiedy tym pokrętłem po prawej dasz w prawo (zablokujesz amorka) ,może to przez to ? ;pp wtedy masz jakieś 1 cm max ugięcia ,max ! i przy mniejszych dziurach może ci takie 'brzdęk' robić ;] daj to pokrętło wtedy na maxa w prawo i zobacz .. chyba ,że już tak masz to ja już nie wiem co to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elastomer nie, on jest zupełnie gdzie indziej ;)

To jest taka część umieszczona na dole, która zapobiega temu, aby golenie górne przy np. zeskoku z krawężnika nie wyleciały z goleni dolnych. I właśnie guma ma zapobiegać pukaniu, ale jest za twarda i przez to dalej puka :)

cAst0r napisał, że słyszy to właśnie przy zjeździe z krawężnika, a więc prawie na pewno to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki to co w takim razie mi radzicie? Da sie to jakos wyeliminowac w sposob nieiwazyjny? Nie znam sie na tym kompletnie, a jak cos spartole to bedzie zdeczka nieprzyjemnie:/ Kolega mi jeszcze mowil, ze moze to byc spowodowane poluzowaniem mostka czy tam tej rurki, ktora wychodzi z widelca i trzeba to dokrecic. Mowil, ze tez jest tam jakis klin czy cos. Sam nie wiem, wezcie cos doradzcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cAst0r, kolega miał na myśli pewnie luzy na sterach

ale wtedy to raczej by nie stukało (chyba że byłyby naprawdę duże już) tylko byś odczuwał spore luzy na wertepach czy przy hamowaniu przodem

a dokręcenie śrub trzymających kierę w mostku nie zaszkodzi sprawdzić i w razie czego dociągnąć. nie dokręcaj tylko czasem z rozpędu tej śruby od streów ;) (wchodzącej od góry w rurę sterową) chyba że masz luzy na sterach

a stukanie mi się też kojarzy z jazdą na XCR z włączoną blokadą (pokrętło na prawej goleni, nie to od +- )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Co ma sie nie dac :D albo zamienic "kardridże" olejowe jak sie ma, albo dorobić RL (remote lock) czyli jakąś przystawke do pokretła na koronie z manetka na kierownicy. Nie jestem pewien ale pewnie nawet wystarczy same gory(opokrętła) zamienic i powinno pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi jeden z regulatorów napięcia przestał się kręcić, nie wiem czemu. Ktoś miał tak samo i wie jak to naprawić?

Jakby się nie dało naprawić to czy ma ktoś na sprzedaż same regulatory (te pokrętła) od amortyzatora Suntour XCR 120 mm? Moim rowerem jest Kross SFX 700.

Jeśli ktoś ma je na sell albo wie co zrobić by się znowu kręcił to niech pisze na priva.

Z góry dzienx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

No i to by było na tyle. Przejechane 14000, nieco ponad dwa i pół roku. Dzisiaj odkryłem solidne pęknięcie na dolnej goleni, przebiegające mniej więcej w poziomie, w odległości ok 12-13 cm od góry goleni. Wrzucę później fotki w tym albo oddzielnym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, znalazłem na jakiejś stronce opis jak je serwisować więc wklejam :)

 

" Serwis typu „home made”:

 

Trzeba przyznać że XCR to banalny w budowie amortyzator, a jego serwis jest prosty jak budowa cepa.

 

Narzędzia, które są nam potrzebne do serwisowania:

-imbus 4mm

-regulowane kombinerki

-parę szmat

-wazelina techniczna

-młotek

 

Odkręcamy imbusem dwie śrubki, które znajdują się na dole, w dolnych goleniach. Uderzamy w nie młotkiem 2-3 razy, z wyczuciem, tak żeby śrubki popuściły. Teraz odkręćmy górne pokrętła – regulacji naprężenia i blokady. Pokrętło od regulacji naprężenia wstępnego trzeba nakryć szmatką, a pokrętło odkręcić delikatnie kluczem „francuzem”, tak żeby nie uszkodzić plastiku. Z drugiej goleni zdejmujemy dźwignię blokady skoku – jest to kawałek plastiku osadzony na wielowypuście – podważamy śrubokrętem. Następnie kluczem wykręcamy cały tłumik. Nie jest to konieczne, gdyż tłumik to układ zamknięty i jego nie trzeba serwisować. Kolejno wyjmujemy sprężynę, odkręcamy do końca śrubki z dolnych goleni i wyciągamy takowe. Sprężynę czyścimy do czysta, golenie dolne tak samo. Smarujemy sprężynę obficie wazelina techniczną (bądź wariant dla mniej oszczędnych – świetnym smarem do widelców sprężynowych – RockShox Judy Butter) najlepiej żeby w środku sprężyny było dość dużo smaru.

Golenie dolne podobnie. Warto dać fragmenty smaru w szczeliny przy uszczelkach. Im więcej smaru tym lepiej, nie zaszkodzi to widelcowi. W dolnych goleniach, tuż przy uszczelkach są rowki, tam też musi być smar, aż po brzegi. Kolejno teraz wkładamy sprężynę, powoli - jak wyjdzie smar to nie stanowi to problemu. Można go spróbować wcisnąć lub wytrzeć. Zakręcamy regulator naprężenia wstępnego (lewa goleń). Trzeba zrobić to z wyczuciem - gdy odczuwalny jest znaczny opór, oznacza iż jest już ok. Podobnie montujemy tłumik. Warto go jednak nasmarować lekko przed instalacją. Nigdy nie zaszkodzi. Teraz wkładamy dolne golenie do górnych i zakręcamy śrubki. Stawiamy rower i uginamy widelec parę razy. Gdy nie słychać podejrzanych trzasków i podobnych dźwięków należy teraz wytrzeć i nasmarować golenie i jechać na test czy wszystko działa.

Proste – czyż nie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...