Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour XCR-LO - opinie


guit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, jestem Tutaj nowy.

 

Podłącze się do tematu, kupiłem XCR-rl w piątek i wczoraj go zamontowałem tzn. nie ja ale w serwisie.

hmm co zauważyłem pokrętło do regulacji według mnie nie działa a jeśli działa to ledwo to mozna odczuć, czy tak ma być w tym modelu?

Blokada skoku na manetce też nie działa w ogóle nie wiem czemu.

 

Czy ktoś z Was może mi powiedzieć jak mogę to naprawić ? chodzi mi oczywiście o tą manetkę do blokady.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuje jeszcze raz....

Więc amor działa tak jak ma ale tylko wtedy gdy trzymam wciśniętą manetkę :rolleyes: nie mam bladego pojęcia czemu tak się dzieje, w manetce powinna być jakaś zapadka żeby ją blokowało? prawda ? a tu nic

 

Proszę Was pomóżcie bo już doła łapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w tym, że mieszkam "troszkę" od miejsca gdzie kupiłem amor ale jeśli tutaj nikt mi nie pomoże to na pewno będę musiał coś z tym zrobić.

 

Zastanawiam się też nad tym czy tą blokadę hydrauliczną mogę zastąpić ręczną jak jest w modelu LO bodajże ?

 

Co o tym myślicie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie mojego poprzedniego posta. Dzisiaj wjechałem w teren idealny do testowania amorka. Lesna dosc trudna sciezka z korzeniami w poprzek drogi.

 

Dla testu ustawilem pokretlo maksymalnie na minus i powiem szczerze ze miło sie zaskoczyłem. Amorek w koncu zaczal dzialac i to lepiej niz bym sie spodziewał. Wybierał wszystko jak trzeba i uginał sie w krytycznych sytuacjach wiecej niz do tej pory.

Jak widac regulacja jest dosc prowizoryczna ale roznica w działaniu jednak jest, wiec warto pokombinowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja nie daje drastycznie wyczuwalnej różnicy w "uginaniu" amorka rękami, może dla niektórych jej zakres jest za mały, ale dla mnie pozwala wybrać pomiędzy dającym lekko po nadragstkach i utrudniającym jazdę w terenie sztućcem, a wygodnym, miękkim, ale trochę nazbyt ;) Oczywiście stosuję stan pośredni.

 

Osobiście wyciąłem jakieś 3cm elastomeru żeby zwiększyć zakres wykorzystania skoku i może początkową czułość. Chyba jest lepiej co do pierwszego, co do 2 ciężko powiedzieć, dlugo już tak jeżdżę ;) Operacja oczywiście odwracalna.

 

No ostatnio też zauważyłem, że po jeździe w deszczu amor twardnieje i gorzej pracuje, po kilku ma nawet czelność zbierać się woda w środku na dole...

Wypłukuje się smar z uszczelek. W tym stanie nie jestem zadowolony z jego pracy nawet w suchych warunkach, wybija też smar szybciej.

No ale mój xcr ma już 3 lata... Nie jeżdżony tak dużo, ale to kawał czasu. Myślę, że trzeba po prostu wymienić uszczelki. Ktoś kupował już nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali mi z Eurobike (dystrybutor suntoura) - nowe uszczelki kosztują 60zł :excl: TO JEST KPINA?! Do amora za 2-3 stówy?! Powaliło ich. Nie ma to jak dobre zaplecze :down: Nie działa Ci amor? Twój problem. Nie szarpnę się na tyle za uszczelki, jak nawet nie wiem, czy to podziała. Prędzej na nowy amor będę zbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam ;) Tylko, że na razie zaplanowane jest dużo innych wydatków rowerowych, więc nie ma szans na amor..

Myślałem, żeby w przyszłości zbierać na coś ostatecznego, "wiecznego", typu Reba..

 

Swoją drogą myślałem też o Marsie, chyba się nie złoży i hydrauliczną tarczówkę wytrzyma, tylko powstrzymuje mnie skok :D 80mm to za mało, zależy mi na 100. No i większość z nich powinna być używana z tymi seryjnymi, brzydkimi harmonijkami na goleniach ;]

 

Ale kto wie, jeśli nowe uszczelki by miały pomóc, to może kupię, jak będzie trochę kasy ;)

Jeszcze słyszałem, że może pasowałyby inne, od manitou? Nie wiem.

 

A Twój - dla porównania - podczas deszczu nie wpuszcza wody i nie pogarsza pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące modelu 2008.

O ile stopni można przekręcić pokrętło regulacji naprężenia wstępnego? Jest to tylko pół obrotu, czy można kręcić więcej (wtedy coś strzela, ale maksymalnie są to 2 obroty jeśli się nie mylę)?

I jakie jest prawidłowe położenie początkowe (takie jak było od nowości), całkiem w lewo czy całkiem w prawo (2 obrot)?

Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w starszych modelach, ale w 2008 masz na pokretle wskaznik jako taki czerwony pasek. obrotow jest duzo, kreci sie az do oporu. moze faktycznie az 15 jak napisal Greg :blink: jak juz wspominalem u mnie najlepiej działa skrecony na maxa w lewo czyli na minus (przy wadze 80kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Zakupilem wczoraj XCR LO 2008 i mam pytanie jak mozna sprawdzic czy ma on tlumienie czy ma kadridz olejowy gdyz dostalem go bez zadnego opisu tylko w pudelku a z zewnatrz wyglada jak zwykly XCR. Mozna to jakos sprawdzic bez rozbierania?

 

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali mi z Eurobike (dystrybutor suntoura) - nowe uszczelki kosztują 60zł :) TO JEST KPINA?! Do amora za 2-3 stówy?! Powaliło ich. Nie ma to jak dobre zaplecze :( Nie działa Ci amor? Twój problem. Nie szarpnę się na tyle za uszczelki, jak nawet nie wiem, czy to podziała. Prędzej na nowy amor będę zbierać.

Bo to amortyzator jednorazowy. Nie opłaca się go serwisować(chyba że samemu), z resztą wystarczy spojrzeć na cennik przeglądu lepszych sztućców. Kosztuje mniej więcej tyle co ten amortyzator nowy ;) Właśnie tak z ciekawości- Pytał ktoś kiedyś o pełen serwis z wymianą uszczelek i oleju :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki czy ten amorek ma wykręcane pivoty? :) Na pivotach jest przeszlifowanie takie jakby na klucz ale ciężko idzie i nie chce urwać jakby czasem nie były wykręcane... :D

 

Mozesz probowac, u mnie jeden sie wykrecil, a drugi.... no lepiej nie mowic, wkrecilem z powrotem tego co sie dal wykrecic i zalozylem korki, lepiej to wyglada niz taki szczerbaty z jednym pivotem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nawalił tłumik od blokady, tzn blokuje itd, ale amora nie idzie wgniesc wiecej niz 5cm :|

orientuje sie ktos czy mozna kupic tlumik do xcra i czy to wogole jest oplacalne :)?

 

pewnego razu dla zabawy wykrecilem z amora tlumik calkowicie ale sprezyna jest za miekka zeby jezdzic na niej bez tlumika:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie amortyzatora Suntour XCM, rocznik 2006 bez blokady. Chciałbym go gruntownie przeczyścić i nasmarować. Co sie do tego będzie nadawac? Z jak najtańszych środków, bo ten amorek nie jest warty zeby ladowac w niego jakies specjalne srodki. Wazelina techniczna wystarczy? Druga sprawa, od gory wykrecam korki i wyciagam sprezyny. Co z dolem? Mam tam zwykle srubki (nie imbusowe). Czy w takim razie bede potrzebowal takiego dlugiego imbusa do okrecenia tego od gory? Czy wystarczy jak odkrece te srubki z dolu i wtedy uda sie juz wyciagnac golenie. Na co szczegolnie zwrocic uwage przy smarowaniu i pozniejszym skrecaniu?

 

Byłbym wdzięczny za posługiwanie się nazwami z tego obrazka, tak dla ułatwienia.

suntour_xcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...