Skocz do zawartości

Wycieczki z namiotem w Wielkopolsce


bobik314

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając łatwo natrafić na tematy o namiotach na dłuższe trasy, jednak ja chciałbym przeprowadzić testową "dużą wyprawę" - krótka i nie daleko od Poznania, coby przetestować i w razie w móc bezpiecznie wrócić do domu.

 

Jakich miejsc szukać? Las? Tylko że leśniczy może wlecieć. Wioski? Dać trochę kasy właścicielowi ziemi to nie problem, ale czasem trudno szukać domu właściciela, czasem głupio pukać po zmierzchu.

 

Znacie jakieś konkretne dobre miejsca? Głównie mnie interesują na północ od Poznania, ale chętnie poznam również w innych województwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przetestowanie ogólnie sprzętu i siebie. Sprzęt - nie tylko chodzi o namiot, ale wszelakie akcesoria, zrozumienie co jest dla mnie najbardziej przydatne a co najmniej. Siebie - nie w kontekście czy wytrzymam jechać X kilometrów, ale jak się wyśpię, ocena wygód. Nie chce definiować co dokładnie, chce po prostu spróbować powoli, na sucho, aby przygotować się na coś dłuższego, gdzie powrót do domu w trakcie nie jest sensowną opcją.

 

Z jednej strony chciałbym poznać miejsca czyli np. lasek obok wioski X, współrzędne geograficzne, ... Z drugiej strony pewne zasady i rady jakie miejsce wybierać na przenocowanie, na co zwracać uwagę. Z tym że większość takich poradników tyczy się terenów dzikszych, górskich, lub duże tereny leśne, a tutaj chciałbym wziąć pod uwagę tylko Wielkopolske. I to najlepiej na północ od Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Wprawdzie temat założony był w marcu, ale... jeśli interesują Cię tereny na północ od Poznania to idealna jest Puszcza Zielonka. Duszo szlaków rowerowych i kilka pieszych, którymi też rowerem da się przejechać. Nie musisz się obawiać leśniczego, ponieważ nie brakuje miejsc specjalnie przeznaczonych do biwakowania z wiatami i miejscami na ognisko. Jedynym minusem jest to, że Puszczę Zielonkę przejedziesz w jeden dzień, ewentualnie w dwa na pełnym luzie... aczkolwiek na pierwsze testy myślę jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Pytanie jest cały czas aktualne i przyznam się, że szukam miejsc trochę dalszych, najlepiej od okolic Skoków na północ. Zobaczę jak to jest z tymi miejscami biwakowymi w Puszczy, ale:

- przejechałem już mały pierścień w niej

- na Dziewiczej byłem z 2-3 razy

- mam znajomych niedaleko

 

Więc to by było trochę jak spanie pod namiotem w ogródku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to najlepiej szukać miejsc z dala od ludzi i dużych miast. Rozbijasz się tam gdzie się Tobie podoba i tyle (ja osobiście lubię wzgórza z widokiem, nad brzegiem wód). Początki noclegów pod namiotem nie będą łatwe, gdyż zwierzyna w nocy nie da Tobie spać i kilka razy porządnie Ciebie wystraszy :P

Z fajniejszych propozycji mogę Ci np polecić na północ - nocleg na wzgórzu w okolicy miejscowości Wolsko z obłędnym widokiem na Dolinę Noteci ; na wschód bez namiotu (z samym śpiworem i karimatą) w dzień powszedni można się spokojnie kimnąć na wieży widokowej w Dusznie, albo trochę dalej na wschód na półce nieczynnego kamieniołomu w Piechcinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...