Skocz do zawartości

[serwis] Rock Shox Reba DualAir - kompleksowy serwis od a do z


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że gumka razem z podkładką powinny iść pod śruby jako uszczelnienie, o tak jak na obrazku. Brakuje ci jeszcze jednej podkładki.
http://fcdn.mtbr.com/attachments/shocks-suspension/500408d1259286737-reba-crush-washer-retainer-orientation-crush-washer.jpg

Edytowane przez dran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Jest MC wiec nawet lekkie przekręcenie spowoduje zwiększenie kompresji. A pisał ze pokrętło się obraca. Mogło by nie być pełnej blokady ale by było czuć różnice. 106ml powiadasz ... ja do swojego wlałem tabelkową wartość to była zła :D Proponuje wykręcić tłumik, i wlać na "oko" czyli lustro oleju powinno być lekko powyżej dolnego oringu w tłumiku. Możesz to sobie nawet miarką zmierzyć.

 

Po wlaniu prawidłowej ilości tłoczysko tłumika powinno się wciskać z wyczuwalnym oporem, rosnącym pod koniec ugięcia, ale powinno sie dać docisnąć do końca bez problemu. Jak jest za lekko - źle, jak za ciężko - źle. Jeżeli poziomy oleju są ok, a ręczne przekręcenie pokrętła na max nie spowoduje blokady, tłumik jest uszkodzony.

Blokada mi działa. Rebound również działa. Tylko są dzwięki, czym bardziej przekręce na żółwia tym głośniejsze. Amor po serwisie nie dotarty, czy mam sie obawiać?

Cytuje ten post bo może za mało wlałem? Na spuszczonym powietrzu wyciągnołem tłumik i opór byl za lekki gdy go wkładałem. Dodam, że wlałem troche ponad 123mm do reby 2011 dual air. Podobno nie serwisowany, starałem sie wlać tyle ile było wcześniej.

 

 

Golenie wystawały nie równo. Z prawej strony spręzyna powietrzna, a z lewej tłumik, Tak ma być? prawą nie dało sie wyciągnąc do długości lewej, odbijała do tej pozycji

http://imgur.com/9lhfccA

 

 

Czy mogę na nie spuszczonym powietrzu wykręcić tłumik?

 

Amor po spuszczonym powietrzu nie chowa sie całkiem, zostaje 2 mm. Czytałem ze powinien całkiem sie chować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z powietrzem możesz wykręcić tłumik. Jakie te dźwięki? Takie chlupanie? :P To normalne. Nie musi się całkiem chować. Mój recon na spuszczonym powietrzu zostaje trochę ponad. Nie równo, bo masz odbojnik w sprężynie. Gdybyś miał większy skok to ten pręt po prawej wystawał by bardziej, więc siłą rzeczy od reboundu też by musiał sięgać. Krótko mówiąc, jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagram jutro dla potomnych, ale takie jakby przeciskanie sie cieczy, taki szum, może nawet chlupanie.

 

Takie jeszcze śmieszne zauważyłem, że jak napompuje samo + to mam 130 skoku. Oczywiście jak dopompuje ileś tam - to mi skok spada. Ciekawe z tym skokiem. Powinno być 120mm.

Jeszcze wstawie to: https://www.sram.com/sites/default/files/techdocs/2011%20RockShox%20SPC_Rev%20B.pdf strona 28, schemat Reby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dzieki za odpowiedz.

 

Co do manetki, bo chyba tez pytalem sie tutaj o dzialanie. Dziala mi juz wysmienicie(nie testowalem jeszcze podczas jazdy), Wydlużylem przewód i zakleiłem końcówke pancerza taśmą izolacyjną(1 obrót starczył) od strony manetki. Oczywiście nowy pancerz i nowa linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Po pełnym serwisie RS SID RLT 26 dual air (nie potrafię podać dokładnie rocznika) przy braku ciśnienia w obu komorach lagi nie chowają się całkowicie. Po napompowaniu znacznie zmniejszył się zakres ugięcia do 2- 2,5 cm. Co zrobiłem nie tak ? za pomoc z góry dzięki

 

Masakra

Edytowane przez Masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obniżeniu amortyzatora z dual air wzrasta progresja z powodu zmniejszenia komory (+), ale jednocześnie zwiększa się nieco objętość komory (-), co skutkuje większą czułością na początku skoku. Mam m.in. Rebę SL dual air z 2008 roku ustawioną na 100mm i pracowała cudnie, progresja niezauważalna, praktycznie liniowa praca w całym zakresie. Sadzę, że nie zauważysz zmiany w pracy po zmianie skoku, w tych starszych amorach komora (+) była duża. Może coś byś zauważył po zmianie na 80mm, ale nie sądzę, owa Reba jest teraz w rowerze żony, ustawiona na 80mm właśnie i dalej pracuje pięknie.

Edytowane przez Kolmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...