Skocz do zawartości

[serwis] Rock Shox Reba DualAir - kompleksowy serwis od a do z


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Negatywna z wyższym ciśnieniem niż pozytywna będzie zawsze dawać taki efekt. Jak ma być max czułość to napompuj tyle samo do + i - . Ponadto przesadzenie z ciśnieniem w negatywnej może spowodować "przeciek" powietrza z niej do wnętrza dolnych goleni i wypchnięcie uszczelek. Z tym że to trzeba już dużo za dużo nawalić, albo mieć już trochę zużyte oringi :)

Edytowane przez djzatorze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tlumiku nie ma wczoraj rozbieralem cały olej jest między tłumikiem A tłumienie powrotu Czyli mam nieszczelność i cały olej ucieka pod tłumik ???olej jest dopiero jak wyciągnie tłumik

Edytowane przez and482
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oleje Yamaha suspension G-5 17.70 cSt @40C, Yamaha suspension G-15 47.30 cSt @40C oraz smar Bel-Ray waterproof będą ok do przeserwisowania widelca Reba dual-air 2012?

Oryginalne oleje RockShox mają odpowiednio: 5W - 16.10 cSt@40°C, 15W - 43.9 cSt@40°C. Czyli pierwszy olej masz minimalnie zbyt gęsty, drugi trochę zbyt rzadki. Generalnie różnice bardzo niewielkie, ale jak lubisz aptekarską dokładność to tutaj możesz szybko obliczyć w jakich proporcjach zmieszać te dwa co masz, żeby wyszedł taki jak 15W RockShox. Tego rzadszego nie warto rozrzedzać, różnica zbyt mała żeby było warto się babrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

No właśnie w tłumiki czy pod nim ???

Co masz na myśli?

 

 

W tlumiku nie ma wczoraj rozbieralem cały olej jest między tłumikiem A tłumienie powrotu Czyli mam nieszczelność i cały olej ucieka pod tłumik

Cała górna goleń zalicza sie do tłumika. Jak na prawa grawitacji przystało cały olej jest na dole. Jednak ciągle jest w "tłumiku". Jeżeli podczas pracy tłumik powrotu wynurza się z oleju, jest go za mało, jeżeli nie, a on nie działa, to sie zepsuł. Jeżeli nie działa tylko regulacja, prawdopodobnie ukręcił sie gwint na iglicy lub połączenie regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy yciagnietym tlumiku i kreceniu open pedal lock przeskakuje taki ten tego dinks w dole tłumika ,tylko ze on chodzi tylko w pozycji poziomej A chyba powinien się podnieść przy którejś pozycji dobrze mówię ??

Edytowane przez and482
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co może być przyczyną zapowietrzania się komory gdzie znajduje się tłumik kompresji i jak temu zaradzić?

 

Amortyzator to Reba RL Dual Air.

Problem wygląda w ten sposób, że do komory z tłumikiem kompresji dostaje się powietrze, przez co tracę skok amortyzatora. Pomaga odkręcenie tłumika kompresji, ściśnięcie amortyzatora (po wcześniejszym spuszczeniu powietrza z obydwu komór) i zakręcenie z powrotem tłumika.

 

Nie pomaga to na długo, ponieważ już po ok. 300km skok zmniejsza się o 0.5-1cm aktualnie po spuszczeniu powietrza z komór i ściśnięciu amortyzatora mam ok. 4cm od uszczelki kurzowej do korony.

 

Wymieniłem górną uszczelkę w tłumiku jednak nic to nie pomogło. Może na gwint nawinąć jeszcze taśmy teflonowej?

 

Tłumik jest dość mocno przykręcony, dolna śruba która jest pod pokrętłem regulacji odbicia też jest mocno dokręcona. Olej nie wycieka.

 

Dziwi mnie też to, że skoro powietrze się w jakiś sposób tam dostaje, to czemu nie wyjdzie z powrotem podczas uginania amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to nie spuszczasz powietrza tym ściskaniem, tylko wtłaczasz z powrotem olej - spłynął do dolnych lag z komory tłumika. Diagnoza - uwalony oring na tłoku tłumika powrotu :) ewentualnie mniejszy oring na trzpieniu tegoż tłoka* - najlepiej wymienić wszystkie w tym rejonie, 50gr/sztuka a problemy z głowy na długo.

* Trochę źle nazwałem, bardziej korek w którym ten tłok sie porusza. O, znalazłem dobry obrazek. Rebound Seal Head nas interesuje, ma po oringu wewnątrz i na zewnątrz.

Edytowane przez djzatorze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że gdy spuszczę powietrze z komór i nie odkręcając tłumika naciskam na amortyzator, to w tym momencie olej o którym piszesz powinien wtłoczyć się z powrotem. Jednak tak się nie dzieje – mimo dosyć mocnego naciskania na amortyzator.

Natomiast po odkręceniu tłumika bez problemu amortyzator chowa się po samą koronę.

 

Nie wiem czy mi się nie zdawało, ale gdy ostatnim razem odkręcałem tłumik, to słychać było charakterystyczne syknięcie - coś jak wydostające się powietrze, więc może rzeczywiście ono się tam dostaje.

 

Aczkolwiek w weekend wymienię uszczelki o których piszesz i zobaczę jak się będzie sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, jest równe 106ml - czyli tyle ile ten model mieć powinien.

 

On z czasem traci skok i tak jak pisałem po odkręcenie tłumika, ściśnięciu amortyzatora (tak aby w komorze tłumienia nie było powietrza tylko sam olej) i ponownym skręceniu wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mówię o komorze pozytywnej i negatywnej gdzie oczywiście ma być powietrze, tylko o komorze w prawej ladze - czyli tam gdzie znajduje się tłumik kompresji.

 

Raz wkręcałem tłumik gdy nie miałem ugiętego amortyzatora (czyli oprócz oleju który tam ma być, było też powietrze) i w tedy efekt był podobny do tego który opisywałem - czyli nie było pełnego skoku, po ponownym odkręceniu tłumika, ugięciu amortyzatora (tak że olej był po sam gwint) i dokręceniu tłumika, amortyzator działał jak należy - miał pełny skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...