Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu cz.2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem, wcześniej dawałem zdjęcia mojej kasety, mówił ktoś ze ok tylko założyć nowy łańcuch.

 

Dziś założyłem nowy hg 95 i tragedia jest na dolnych biegach jechać się nie da tak przeskakuje ;/ może ktoś doradzić co zrobić?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jedynym wyjściem chyba założyć stary łańcuch i jeździć ile się da. Tylko jak ten zakonserwowac żeby leżał?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacalne jest roznotowanie? Na starym łańcuchu spokojnie jeszcze pojezdze bez problemu czasem skacze tylko...

Szlif nie znam się pewnie będzie gorzej niż lepiej...

 

Ta kaseta ma około 1500km i takie zużycie tragedia ;o

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Taka przenośnia :D ludzie są zdania ze kupią sobie turbo kasetę np xt lub XTR za ciężka ilość złotówek i kupią najtańszy łańcuch bo już nie starczy kasy. A to najgłupsza rzecz jaką można przy rowerze zrobić. Łańcuch musi być min. tej samej klasy co kaseta lub x-krotnie lepszy. Resztę doczytaj sobie w dziale napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki zestaw otrzymałem kupując rower i to konfiguracja producenta ja nie miałem na to wpływu co zamontuja fabrycznie.

Teraz kupiłem porządny łańcuch według mnie, ale kaseta do wymiany. Na starym łańcuchu będę jeździł do końca aż nie da się jeździć. Kupię taką samą kasetę lub slx musze poczytać opinie i zobaczę co będzie z tym łańcuchem hg 95 który mam.

 

A są gdzieś dostępne pojedyncze zębatki do kaset deore bo nigdzie znaleźć nie mogę?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dostępne w sprzedaży są tylko luźne czyli 11t, 12t, 13, i czasami 15 i 17t. Są one jednak dość drogie i mało to jest opłacalne, lepiej nową kasetę kupić. Na zużycie w dużym stopniu wpływa użytkownik, czyli czy często czyścisz czy w ogóle, jak jeździsz siłowo czy kadencyjnie, mieszkasz w górach czy w dolinie ... itd. poczytaj sobie o łańcuchu w dziale konserwacji i napędu.

 

hg95 kosztuje ok 100zł, za tyle lepiej było kupićC9 do napędu 9 rzędowego lub c10 za ok 120 do 10 rzędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej poleciles mi łańcuchy shimano teraz piszesz ze lepszy byłby inny juz nic nie rozumiem. Za hg95 dałem 80zl a nie 100.

Kaseta czyszczona co tydzień dokładnie, ale łańcuch tez co tydzień chyba ze dużo syfu to częściej czyli co około 60km czyszczone.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No tak bo shimano na 10s ( nie zauważyłem ze to 10 s) są ok. Jak zauważysz miedzy shiamno a campą jest spora przepaść cenowa a 95 to już klasa XT jednak. Ciężko mi mówić cokolwiek jak nie wiem ile ważysz jak jeździsz gdzie jeździsz jak dbasz o napęd etc ... to wszystko ważne czynniki a nie sam łańcuch.

 

W twojej kasecie 4 ostatnie zębatki pasowało by poprawić i założyć nowy łańcuch.

 

Wydaje mi sie że szlif byłby dobrą opcją, kaseta i tak do kosza sie nadaje raczej jeżeli nie masz zdolności manualnych, wiec nic nie tracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo proszę o ocenę napędu. Co wymienić, co zostawić, jakoś nie potrafię sam stwierdzić w jakim to jest stanie.

Kaseta HG 50-9 (11-32), łańcuch HG 53, korba 26,36,48.

Najpierw sobie wszystko wyczyściłem, a potem stwierdziłem, że nie wiem czy to się jeszcze nadaje do jazdy.

 

http://zapodaj.net/847a098755a90.jpg.html

http://zapodaj.net/fd4cc13e2846f.jpg.html

http://zapodaj.net/6b092d96af027.jpg.html

http://zapodaj.net/2689e83fe2fdd.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko do wymiany, niestety. Widać ewidentnie , że łańcuch zniszczył (nie zużył) blaty i kasete (podwojone wyżłobienie na ząbkach). Na tym napedzie można jezdzic ale na jakiś podobnie wyciągnietch łańcuchach do tego co zniszczył naped. Następnym razem kup jeden łańcuch Campy C9 lub 2x HG 53 na jedną tanią kasete i 2-4 takie zestawy (kaseta + łańcuch(y)) na jedną korbe. Domyślam się oczywiście, że jezdziłeś na jednym łańcuchu, chyba ze sie myle.

 

4 zestawy na korbe i więcej to raczej w szosówkach  :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli wymienię tylko kasetę i łańcuch? Ewentualnie podszlifuję korbę? Ma to jakiś sens? Czy korba wykończy nowy łańcuch i kasetę.

Póki co jeszcze o dziwo nic nie przeskakiwało, więc zastanawiam się co dalej.

Na tym zestawie przejechałem ok 10000km + to co poprzedni użytkownik, czyli nie wiem ile. (ciągle jeden łańcuch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasete zdemontuj i zostaw moze sie przyda, kup najtanszą DNP 9rz za 30zł (nawet 2 sztuki odrazu) na aukcjach. Korbe faktycznie można podratować, 32T nową (starej nie wyrzucaj), a 42/44T szlif. Jesli szlif się nie powiedzie to chociaż czegoś się nauczysz i następny już bedzie lepszy, a blat 42T znajdziesz u Cykliści.com, bo mają tanio na chwile obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w serwisie osiedlowym z rowerem żony (stary Romet) i serwisant (15 lat pracy w Romecie w Bydgoszczy gdy jeszcze istniał) zainteresował się moim rowerem. Stwierdził, że kaseta ma wyraźnie większe zużycie niż wskazują na to moje informacje (200km przejechane a rower kupiony jako nowy w salonie Unibike). Poniżej zdjęcia, kaseta to Shimano CS-HG50-9. Co o tym myślicie? Faktycznie mam podstawy do reklamacji? Rozmowa zaczęła się od mojej informacji, że czasami przerzutka z tyłu Shimano RD-M662 "pomyśli" chwilę zanim zmieni z 5 na 6 przełożenia i odwrotnie. Ostatnie kilometry te "przestoje" podczas zmiany zaczęły być coraz częstsze. Chciałem jechać do Unibike na regulację, więc przy okazji chciałbym się upewnić, że z kasetą jest wszystko w porządku.

Dzięki za pomoc.

 

DeoreCS-HG50-91.jpg

 

DeoreCS-HG50-92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czy również mógłbym poprosić o ocenę mojego napędu?

Kaseta wygląda dobrze, powinna przyjąć nowy łańcuch, w korbie 3 do poprawek.

 

 

Stwierdził, że kaseta ma wyraźnie większe zużycie niż wskazują na to moje informacje

Z tego kąta nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaem - to ze łańcuch ma ponad 2kkm to widac po blacie 42/44T (kilka ząbków na to wskazuje, ze łancuch ma ponad 1% wyciągnięcia) i nowy łańcych wskazany, stary zmierz na "11 ogniwach" suwmiarką, mysle że ma ponad 133,55mm, jesli więcej niż 134mm to śmietnik.  Kaseta ok , ale na 6 i 7 nowy łańcuch pierwsze 50-100km będzie/może skakać - pózniej się ułozy.

 

crux - serwisant jest w błędzie. Kaseta jest nowa lub jak mówisz ma 200km. Zębatki 5-8 są w idealnym stanie , czyli te najczęściej eksploatowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...