Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tymi pierdołami w/w LTD ma dłuższą  - bardziej sportową ramę (cytując klasyka - mniej kwadratową). 

 

W czym się przejawia ta bardziej sportowa rama? 

Canyon - 19" - górna rura 610, reach 414

LTD 2017- 19" - górna rura 600, reach 409

 

Czyli Cube jeszcze bardziej kwadratowy niż Canyon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzanie utartych sloganów i tyle ...

 

Biją się ludzie o tą "sportową geometrię" jak o jakiś "święty gral", jakby wszyscy byli pretendentami do podium :D

Prawda jest taka że rower ma być wygodny, dopasowany i spełniający oczekiwania.

 

Miałem "rasowego ściganta" nad którego górną rurą byłem wyciągnięty zgodnie z naczelna doktryną forum ...

I co z tego jak dopiero na "kwadratowym" Canyonie zaczęło mi się jeździć zajekurkafantastycznie ...

 

Tak ze nie rozpatrujmy "lepszości" rowerów od strony "magii" sportowej geometrii ...

Bo może się okazać że ta mniej sportowa geo jest akurat dla kogoś lepsza a nawet o tym nie wie.

Większość użytkowników forum w życiu nie wystartowało w zawodach, wielu z nich nawet o tym nie myśli .

Potem taki kupi rower o "sportowej geometrii" do kręcenia długich spokojnych jazd i będzie pytał co ma zrobić bo mu cierpną ręce.

 

Tak wiec geometrie niech każdy rozważa pod siebie ... a porównuje rowery geometrycznie zbliżone bo dopiero wtedy jest sens porównywania specyfikacji .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Biją się ludzie o tą "sportową geometrię" jak o jakiś "święty gral"

 

Nie chodzi o sportową geometrię, tylko o optymalną. Rowerzysta z założenia na rowerze górskim ma być dobrze wyważony tak na zjezdzie jak i na podjezdzie oraz jednocześnie manewrowanie ma nie sprawiać problemów.

 

 

 

Miałem "rasowego ściganta" nad którego górną rurą byłem wyciągnięty zgodnie z naczelna doktryną forum ... I co z tego jak dopiero na "kwadratowym" Canyonie zaczęło mi się jeździć zajekurkafantastycznie ...

 

 

I to jest potwierdzenie, że ma być optymalnie. Jestem przekonany na 80%, że właśnie kalkulator by potwierdził to, że pasują ci ramy "krótsze" (słuszne stwierdzenie, kwadratowe). Czysta matematyka.

 

 

 

Powtarzanie utartych sloganów i tyle ...

 

Tak, bo jesteśmy w zdecydowanej większości, którym długie ramy pasują (krótkie nogi na wzrost), a Ty widocznie masz inne/nietypowe proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

 

Witam

 

Chce zakupić rower Cube ACID obecnie w dużej -20% promocji.

Jednak nie wiem jaki rozmiar wybrać.

Mam 190cm wzrostu długość nogi około 91-92cm

21 czy 23 całe ?:)

Wszystkie kalkulatory podpowiadają mi ze ramą 53,3 (21) bedzie dobra dla mnie i dla wzrostu i dla nogi jednak na pograniczu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z nową kolekcją canyon nie ma już swojego przelicznika EUR/PLN tylko wyceny w PLN są wg. uznania...

Np.

 

GC AL 6.9 @2016 1099EUR = 5199PLN

GC AL 6.9 @2017 999EUR = 4599PLN

GC AL 5.9 @2017 899EUR = 4199PLN

 

Tym samym raz różnica 100EUR = 700zł a raz 100EUR = 300zł ;)

 

BTW bardzo ciasno się zrobiło pomiędzy 5.9 i 6.9 i strasznie luźno między 6.9 i 7.9.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzezniol masz 100% racji. Też mam takie wrażenie, że ludzie mają za duże parcie na tą pochyloną pozycję, a większość się pewnie nawet nie ściga.

 

Sam przez tą sportową, wyciągniętą pozycję nabawiłem się kontuzji kręgosłupa. Teraz kupiłem GC CF 6.9 i pozycja jest mega wygodna, a rower jeździ świetnie. Ale co z tego jak cały czas ból pleców wraca i nowy rower stoi :(

Edytowane przez Herman88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z nową kolekcją canyon nie ma już swojego przelicznika EUR/PLN tylko wyceny w PLN są wg. uznania...

Np.

 

GC AL 6.9 @2016 1099EUR = 5199PLN

GC AL 6.9 @2017 999EUR = 4599PLN

GC AL 5.9 @2017 899EUR = 4199PLN

 

Tym samym raz różnica 100EUR = 700zł a raz 100EUR = 300zł ;)

 

BTW bardzo ciasno się zrobiło pomiędzy 5.9 i 6.9 i strasznie luźno między 6.9 i 7.9.

 

Chyba raz 600 a raz 400 ;)  

 

Mi tam pozycja na 6.9 pasuje po moich przeróbkach (mostek negatywnie, wszystkie podkladki pod nim - max u góry). Jedyne co mnie nieco bolało to fakt, że sztyca na max i brakowało mi kilku dobrych mm do komfortu. Na szczęscie znalazlem fajna sztyce (bontager xxx carbon 450 mm) i jak dziś przyjdzie paczka to ją sobie zamontuję.   Co do roweru to jest super, ale nie na totalne singletraki i łupankę. Ostatnio wybrałem się w totalnie ciasne, wąskie i poryte przeszkodami single w TPK z moją dziewczyną i nie mogłem jej dogonić. Tylko, że ona zasuwa na Kross Dust w rozm. S ;)  Zwinny skoczny rower. Trochę żałuję, że nie poszedłem w tym kierunku (trialówka) ponieważ coraz częściej wybieram właśnie krótkie i trudne trasy, których w ogóle wcześniej nie znałem oraz gdzie można mocniej poświrować. Co zrobić - Żółtodzioby MTB tak mają ;) Jedno co pewne - ścigać się na bank nie mam zamiaru, chyba, że dla jaj ;)

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re. Stwierdzenie jakim się posłużyłem : "bardziej sportowa" nie oznacza wybitnie sportowa. Dotyczyło to porównania konkretnych rowerów. Dalej: za kwadratowatością ramy idzie wysoki przekrok. Rozmiar w Cube LTD 19 cali( L)  ma podsiodłówkę o 1,5 cm niższą niż  w GC SL 6.9 roz. L (czyli faktycznie coś około 18,5 cala). I ta drobna różnica często dla klejnotów staje się już dramatyczna. Najistotniejsza dla komfortu jest właśnie optymalna dla danej osoby mieszanka : długości ramy, jej wysokości i wysokości przekroku. Rzeżniol ją znalazł w modelu GC 7.9. A my tu piszemy o modelu GC SL 6.9.  

ps. Znalazłem zdjęcia w/w  rowerów z widocznymi mufami  -  bardzo wyrażne. W modelach 2016 i 2017. GC SL 6.9 też ma fajnie rozwiązaną tą sprawę. Ten czerwony Cube LTD do oczywiście model 2017. 

post-155197-0-81044700-1472811330_thumb.jpg

post-155197-0-94509100-1472811387_thumb.jpg

post-155197-0-73335100-1472811407_thumb.jpg

post-155197-0-47526900-1472811435_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5cm na wysokości podsiodłówki nie przekłada się bezpośrednio na przekrok. Komin może być dłuższy/krótszy...

Swoją drogą jak wspominałem wcześniej -  w lukę ceową pomiędzy GC AL6.9 2017 i AL7.9 2016 pojawi się coś nowego. Poczekajmy co to będzie i będziemy porównywać.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

 

Szukając info. nt. nowych GC znalazłem taką stronkę (link poniżej treści).  Zwróćcie uwagę, że nie ma tam modeli SLX 7.9 oraz SLX 8.9. Są natomiast SL 7.9 oraz SL 8.9, a dopiero wersja 9.9 ma dopisek SLX. Co jeszcze ciekawsze - widać, że model 9.9 jest w trzech wersjach: SLX, SLX SL oraz SLX EX.  Ciekaw jestem czy to się odnosi również do ramy i tylko modele 9.9 będą mieć tą "nowoczesną geometrie".  Patrząc pod kątem ekonomicznym (te same ramy i kolory co w 2016) tak może właśnie być.  Tylko modele na tej stronie typu 9.9 mają identyczne kolory ramy jak obecny SLX - Red/BlackAno oraz Blue Lime (ta sama sytuacja w wersjach dla Pań). Jeśli tak będzie to oferta GC zostanie rozbudowana o kolejne wersje rowerów.  Niestety całkowitej specyfikacji jak i cen też nie ma do wyższych modeli lecz widać po hamulcach i osprzęcie, że taki 7.9 SL ma uboższe wyposażenie niż SLX 7.9 z tego roku. Wydaję mi się, że 9.9 slx będzie odpowiednikiem prawie już wyprzedanego slx 7.9 (jednak inny amor).   Jakby co to modelu 6.9 SL już nie znajdziecie.   Ciekawe czy kolejne modele też będą droższe o te 100 ojro co kolejny model.  Trzeba czekać albo wy######ane i do lasu jeździć, a nie na forum siedzieć ;)

 

Luknąłem też na inne modele rowerów i ciekawe rzeczy - taki spectral 7.0 EX będzie miał na wyposażeniu Sram Eagle tak samo jak GC 9.9 SLX EX, który chyba będzie miał też sztyce z reverbem!    ;)

 

 

WSPOMNIANY LINK:  https://www.canyon.com/specials/bikes2017/

 

 

A takie coś znalazłem na jednej ze stron nt. eurobike 2017 ( http://www.mtb-mag.com/canyon-nuova-exceed-piu-economica-e-tutti-i-montaggi-2017/ ), co jest nieco okrojoną wersją info. z linka powyżej. Tutaj Tabelka GC 2017, w której o dziwo znajdziemy SL 6.9, ale to pewnie ten sam model co obecnie sprzedają od zeszłego roku:

 

Screen-Shot-2016-08-31-at-13.23.17.jpg

Pozdro!

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że na umieszczonym przeze mnie poprzednio materiale nie znajdziemy nic odnośnie wersji karbonowych modelu Grand Canyon.  Czyżby karbonową ofertę miał przejąć Exceed wraz z nową wersją SL tej ramy?  Faktem jest, że geometria exceeda przypomina nowego SLX'a (długa rura górna i mniejszy mostek oraz krótki tył i większy reach).  W ogóle gotowe wersje SLX 9.9 z Reverbem z tyłu oraz mocniejszym foxem z przodu o ile będą mieć większy skok mogą ponamieszać :)  Wyjdzie z tego praktycznie trialowy sztywniak mtb do zadań specjalnych - coś jak nasz Kross Dust tyle, że 29er z lżejszą ramą.

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz kraj Holandia i język PL wszystkie ceny masz w eur. Poza tym wali Cię jaki nr piszą na stronie tylko procesujesz zamówienie. Wybierasz płatność kartą i inkasują EUR. Jeśli wybierasz przelew to w mailu wysyłają dokumentację (prawdopodobnie po niderlandzku) z nr rachunku do zapłaty.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zobaczyć tą wyprzedaż? Ja na stronie widzę tylko nowe modele (niższe wersje GC), a w factory outlet nie ma prawię górskich wcale.  Mega, że można tera dorwać SLX 7.9 za 6k. Niestety brak kasy na rezerwację hehe

 

EDIT: Dobra już mam. Na polskiej nie było odnośnika, ale znalazłem na wersji UK - https://www.canyon.com/pl-pl/specials/end-of-season-sale/#biketype=mtb&bikesize=

 

Ciekawe, że nie wyprzedają modelu 6.9 SL. Czyżby będzie w sprzedaży aż do końca stanów magazynowych?  Wg. specyfikacji co wstawiałem wcześniej jest wciąż na lepszych podzespołach niż przyszłe modele z wyższą numeracją.

 

Pzdr

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zobaczyć tą wyprzedaż? Ja na stronie widzę tylko nowe modele (niższe wersje GC), a w factory outlet nie ma prawię górskich wcale.  Mega, że można tera dorwać SLX 7.9 za 6k. Niestety brak kasy na rezerwację hehe

 

EDIT: Dobra już mam. Na polskiej nie było odnośnika, ale znalazłem na wersji UK - https://www.canyon.com/pl-pl/specials/end-of-season-sale/#biketype=mtb&bikesize=

 

Ciekawe, że nie wyprzedają modelu 6.9 SL. Czyżby będzie w sprzedaży aż do końca stanów magazynowych?  Wg. specyfikacji co wstawiałem wcześniej jest wciąż na lepszych podzespołach niż przyszłe modele z wyższą numeracją.

 

Pzdr

 

qb3

 

Dużo osób pewnie czekało na przecenę AL SL 6.9, ale nie wiem czy zauważyłeś, rower ten kosztował 4599 tyle co nowy z 2017 już nie AL tylko SL 6.9 tak ja napisałeś z cięższą ramą i gorszym osprzętem, więc dali cene nowego taka jak poprzednią AL SL 6.9 a tego podwyższyli o 700 zł, . Szlak mnie trafił jak to zrobili, do końca tego nie rozumiem. Nie mówiąc o różnicach w EUR płacąc z Deutchland po kursie dzisiejszym 4.3396 u nich AL SL 6.9 1 099 EUR CZYLI 4 769, sl 6.9 2017 999 EUR czyli 4 335 co daje 450 zl różnicy na Al. SL 6.9 i 250 zl na sl 6.9 . Dużo osób tu pisało o usztywnieniu kursu itp., że dali gorszy osprzęt, żeby nie podwyższać cen. Ale sprawdziłem zeszłoroczny kurs EUR i USD niewiele się różnił....   Szkoda bo nawet jak go w końcu obniża to o założmy 450 zeta i tak będzie cenowo droższy niż był. Także podwyższyć cenę modelu 2016   no coment robią co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ile kosztował SL 6.9 bo ujeżdżam go od marca tego roku ;) Dzięki podwyżkom mogę go sprzedać za tyle samo co kupiłem! ;) A tak na poważnie to:

 

Spójrz na tabelkę i nową ofertę canyona. Możliwe, że ten rower pozostanie jeszcze jakiś długi czas w sprzedaży (wszystkie modele dostępne i nie tylko na magazynie lecz w październiku niczym nowa kolekcja)  i dopiero jak zostanie sprzedana to wprowadzą zamienniki - pewnie z inną nazwą (przestudiuj tabelkę wg. specyfikacji).  Do SL 6.9  pasuję mi coś pomiędzy SL 7.9, a  SL 8.9 o ile będzie to ta sama rama co SL 6.9. Rama SL z 2016 jest inna (taper/ukrywanie linek/inny spaw przy główce itp.) niż pozostałe modele (niższe) jak i z modelu 6.9 z roku 2017. Niestety geometria pozostaje taka sama, a szkoda. Podejrzewam, że nową ramę, która ma teraz model SLX 7.9 będzie mieć dopiero tylko model 9.9 czyli jedyny na liście SLX. Pytanie też co z karbonem bo go tam nie ma!  Ja wiem co czujesz jeśli czekałeś na rower w ramach promo a tu taki zonk. Nie przejmuj się bo i tak pewnie nie mierzyłeś tej ramy... a może siedziałeś i wiesz na co czekasz?  Ja natomiast się nie mogę doczekać pełnej specyfikacji wyższych modeli oraz również samych cen. To, że będą wyższe to już wiadomo, ale trudno.  Jak dobrze pójdzie i przetrawię wszystkie wątki i pomysły ... kto wie, ale może będę za niecały rok zamieniać mojego SL 6.9 na coś w stylu SLX'a ponieważ ma nieco lepsze geo. Oczywiście koniecznie kolor czarno czerwony aby rower pasował do moich ciuszków, które kompletowałem pod mojego rumaka w tej tonacji! ;) Prawda taka, że malutki wymiar Reach w mojej ramie nie jest umilający życie gdy robi się stromo, a ja lubię sobie pozjeżdżać  ;)   Szkoda, że nie skumałem tego wcześniej przed zakupem i nie miałem pojęcia o różnicy w geometrii. Kierowałem się tylko przekrokiem i górną rurą (wyciągnięcie ciała na siedząco).  Jednak las to nie szosa i wstaję tyle co siadam hehe.

 

Chciałbym się przejechać na ramce SLX i zobaczyć czy jest mocna różnica, ale wciąż nie miałem okazji. Jak nie siedziałeś jeszcze na GC to możesz popełniać błąd przed zakupem w ciemno. Szukaj dawcy!

 

P.S.  - Mieszasz nieco nazewnictwo odnośnie AL i SL.    Wszystkie "tańsze" (do 9k) Grand Canyony są AL czyli wersje aluminiowe.  SL oznacza z mojego punktu widzenia wersje "super lekki" tylko, że nie rower lecz portfel po zakupie,a SLX to już ekstremalnie super lekki hehe ;)

 

Pzdr!

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sry ze błędy. Jak widzisz świeżak ze mnie:). Mam Lapierra Raid 700 z 2012 na 26 kolach. Kolega kupil gd w karbonie na 29 i nie nadążam hehe. Chciałem cos zmienic. Miałem juz brac ten rower a tu proszę. Były testy w Wawie ale nje bealem1 udzialu. Nie przymierzalem sie.jedynie ze strony i ich obliczen przy 184 i 95 kg plus ich wymiary barki itd wyszla mi rama L.

Dzieki za wskazówki.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie weź też zwróć uwagę na swój przekrok w odniesieniu do GC bo bywają wysokie, szczególnie niższe modele AL.  Z moich obserwacji zauważyłem, że mój rower jest odpowiedni dla osób co mają długie nogi (tak jak ja) wobec tłowia (176/86 cm).  Kumpel co jest ode mnie niższy i ma dość krótkie nogi próbował mojego roweru i bardzo mu się przypodobał oraz wyciągał mu sylwetkę nad górną rurą dopuki nad nią nie stanął i nie poczuł jej przy ptaszku ;) Nawet ja miałem już okazję lekko uderzyć zeskakując w lesie przed przeszkodą mimo, że w butach spd mam nogi tak długie, że musiałem wymieniać w moim rowerze sztycę długą na 450 mm. Co do długości górnej rury to jest super lecz po obróceniu mostka, który ma 80-85mm i lekki spad.  Testowałem chwilę mostek o 1cm dłuższy i od razu czułem, że rower prowadzi się mniej nerwowo lecz nie tak precyzyjnie jak na krótszym. Musiałem również wyciągać się bardziej przy skrętach, a zjazdy na tym mostku to był lekko większy strach niż w wersji 80 mm. Mimo wszystko dłuższy mostek wydaję się ok Tylko.... no właśnie zjazdy na moim rowerku. Gdy robi się stromo i człowiek staje na pedałach, opuszcza nawet siodełko w dół tyle ile się jeszcze da (pare cm przy sztycy 450) to mimo wszystko przy małym parametrze reach masz wrażenie, że albo zrobisz zaraz OTB lub cały rower poleci z tobą przez przednie koło.  Wiem, że to tylko wrażenie i brak lepszych umiejętności, ale nie jest dość miłe biorąc pod uwagę, że to rower MTB z solidniejszym wyposażeniem. Pewnie jakbym miał większą ramę (L) to bym tak nie płakał w tej kwesti lecz bym leżał jak na przełaju.

 

Co do dobierania rozmiaru tego roweru itp. to polecam przeczytać cały ten wątek od deski do deski bo geometria ramy modelu 6.9 nie zmieniła się od lat. Nigdzie nie trafisz takiej masy informacji na ten temat. Kalkulator Canyona z ich strony sobie odpuść od razu.  Tak czy inaczej do wzrostu będzie Ci pasować min. L. Pytanie tylko co z przekrokiem. Jak jesteś "normalny" to rurka roweru będzie blisko Twojej rurki ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na Forum

 

Od razu przechodzę do rzeczy:-)

 

Czy ktoś z okolic Krakowa lub z okolic Śląska nie dysponuje może L-ką lub M-ką GC AL SLX 7.9, 8.9 lub 9.9 z 2016 i zgodziłby się na przymiarkę?

 

Zamówiłem już co prawda wczoraj 7.9 w L-ce, ale byłbym głupi, gdybym przynajmniej nie spytał Szanownych Panów o taką ewentualność:-)

 

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...