Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby oddać na gwarancję potrzebny jest chyba dowód zakupu którego już nie mam, rowerek ma ponad dwa lata więc już chyba po gwarancji choć na stronie producenta podają 6 lat na ramę, co z resztą podzespołów nie mam pojęcia. Nikt więcej nie miał takiego problemu z blokadą ? Ostatnio mam jakiegoś pecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem swojego GC CF rozmiar L. W połowie górnej rury (nie efektywnej długości tylko rzeczywistej) jest dokładnie tyle co podaje producent - 82cm (od ziemii do górnej powierzchni wspomnianej rury). Prosta prostopadła do ziemii w miejscu połowy długości górnej rury (czyli ta prosta po której mierzy się przekrok) jest u mnie odsunieta o około 21-22cm od osi suportu (na wysokości suportu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy były promocje na najtańsze wersje. Co do nowej kolekcji to zacznie być wprowadzana pewnie od drugiej połowy sierpnia do końca września. Sam czekam na te rowery i jestem ciekaw czy coś znów pozmieniają w ramach. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Opłaca sie wziąć z outletu al 7.9 2013 za 3500 z 5600? Kategoria 4 czyli napęd juz trochę zużyty rozmiar akurat moj XL. Zastanawiałem sie nad nowym al 3.9 albo 4.9 jednak w tej cenie miałbym rower 2 Polki lepszy.

Orientujecie sie czy bardzo skatowane sa rowery z 4kategori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał od kogoś zadbaną używkę ceny podobne albo mniejsze a rowerek z pewnej ręki. Sam tak znalazłem AL 6.9

PS.

Wozi ktoś z Was rowery na bagażniku dachowym ? Jak zabezpieczyć sprzęt przed wszelkiej maści syfem i owadami które rozwalają się o rowery ? macie jakiś dobry patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał od kogoś zadbaną używkę ceny podobne albo mniejsze a rowerek z pewnej ręki. Sam tak znalazłem AL 6.9

PS.

Wozi ktoś z Was rowery na bagażniku dachowym ? Jak zabezpieczyć sprzęt przed wszelkiej maści syfem i owadami które rozwalają się o rowery ? macie jakiś dobry patent?

Chwyty razem z klamkami i manetkami można ciasno owinąć folia spożywcza, siodło w bagażniku i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Simple,

 

http://activia.sgl.pl/cena/haki-do-ramy/haki/_hak-do-ramy-rowerowej-union-gh-126/996

 

Na moje oko jest całkowicie inny niż No. 6 od Canyona.

Pomijam fakt ze w AL 6,9 2016 siedzi hak No.12 i w tym przypadku można powiedzieć ze są podobne.

 

Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie z linku w opisie haka u Activia, poczytaj co pisze w opisie haka na stronie Canyona.

Powiąż fakty i wyciągnij wnioski.

 

Pozdro 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli realny przekrok jest prawdopodobnie niżej o 2-3 cm, a nie jak wcześniej pisałem 1,5-2 cm. To też dobrze jakby ktoś potwierdził.

 

Nabyłem Exceeda w rozmiarze M i pomierzyłem. Przekrok na stronie Canyona to odległość od środka rury do podłoża. 10 cm od środka suportu w przypadku Exceeda to jakieś 4 centymetry mniej od przekroku podawanego na stronie.

Dodam, ze ostrożnie z rozmiarami podawanymi przez ich system w przypadku, gdy jest się pomiędzy rozmiarami,. Wydaje mi się, że S byłby mi za mały.

Edytowane przez tomekkf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do celów porównawczych możecie sobie mierzyć 10cm od suportu, ale w rzeczywistości jak się stanie nad ramą to właśnie w połowie górnej rury klejnoty wychodzą (przy zeskoku awaryjnym często przy główce). Żeby ktoś nie wpadł na genialny pomysł. mając nogę 80 kupować z przekrokiem podawanym 82 bo przecież "realny jest 4cm mniejszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...