Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Czy są na Dolnym Śląsku jacyś posiadacze Canyona AL SL 6.9 (WMN też może być, ale lepiej "zwykły")? Interesuje mnie jako rower na wyprawy a chciałem się do niego przymierzyć.

I może jeszcze zapytać jak się ma w Waszej opinii do GT Karakoram Expert 2015 (ten z Shimano z tyłu, nie Sunrace)?

 

EDIT: Rozmiar ramy "M", bo tak mi wychodzi z ich kalkulatora (177,5 cm wzrostu, noga 84 cm).

Edytowane przez FollowTheSmoke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, często na wyprzedażach pojawiają się znienacka oferty 2015 a nawet 2014 i starsze. Zwykle to jakieś pojedyncze szt. ale zdarza się, że mają ich więcej. Obecnie np. w factrory outlet są GC AL 6.9 2015 za 3950 (niestety tylko XL i jest ich dużo) i uwaga Yellowstone z 2010 (też mają ich kilka) rozmiar M za niecałe 3100. Tak samo mogą pojawić się modele 2016 jeszcze w tym lub przyszłym roku.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, często na wyprzedażach pojawiają się znienacka oferty 2015 a nawet 2014 i starsze. Zwykle to jakieś pojedyncze szt. ale zdarza się, że mają ich więcej. Obecnie np. w factrory outlet są GC AL 6.9 2015 za 3950 (niestety tylko XL i jest ich dużo) i uwaga Yellowstone z 2010 (też mają ich kilka) rozmiar M za niecałe 3100. Tak samo mogą pojawić się modele 2016 jeszcze w tym lub przyszłym roku.

Wiadomo ze pojedyncze sztuki mogą się pojawić, ktoś może zwrócić zawsze. Ale to oznacza że nie będą nowych produkować wiec szansa ze się trafi jest mała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie zastanawiam się czy nie wziąc  GC AL 6.9 2015 za 3950.

Ogólnie to miałem polować na AL 4.9   tak aby zapłacić około 3k.

 

Ogólnie to rower nie będzie za często używany po górach i  lesie więc nie wiem czy jest sens kupować taki drogi model jakim jest AL 6.9 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy jakimś rozmiarze danego modelu jest info że wyprzedany tzn że w tym roku już go nie będzie?

 

Nie wydaje mi się, żeby tak było. Nie dawno była promocja na GC CF 5.9 i niektóre rozmiary były już wyprzedane, a teraz wszystkie są dostępne.

 

Na dniach będę miał możliwość porządniejszej przymiarki do podobnego Canyona, jeżeli geo przypasuje to też czekam na promocje i zamawiam :D

Edytowane przez Herman88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trudna decyzja. Ostatnie sztuki L z al slx 7.9 Czekac na promocję bo moze bedzie czy brac - takie pytanie
Ja rok temu kupowałem AL SLX-a koniec maja i potem nie było żadnych lepszych promocji, rozmiary się skończyły i tyle , tylko że wtedy ceny były zależne od euro i mi się trafił bardzo dobry kurs w maju ,potem było gorzej.. Możesz czekać na promocje ale może sie okazać że zostaną jakieś S-ki i XL-ki, ale jak nie potrzebujesz na gwałt roweru to poczekać możesz na nowy rocznik:):)   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu kupowałem AL SLX-a koniec maja i potem nie było żadnych lepszych promocji, rozmiary się skończyły i tyle , tylko że wtedy ceny były zależne od euro i mi się trafił bardzo dobry kurs w maju ,potem było gorzej.. Możesz czekać na promocje ale może sie okazać że zostaną jakieś S-ki i XL-ki, ale jak nie potrzebujesz na gwałt roweru to poczekać możesz na nowy rocznik:):)

Nowy rocznik będzie mial pewnie Di2 który jakoś do mnie nie przemawia.

 

Decyzcja podjęta, rower zamówiony[emoji2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.canyon.com/pl/mtb/exceed/exceed-cf-slx-8-9.html

13900zl, 1400pln taniej. lepszego roweru w tej cenie i takiej koniguracji nie ma.

i L'ka w magazynie

 

i oplacalo sie tyle czekac ?

gdzie teraz hejterzy wiedzacy wszystko najlepiej ?

Ty tak serio? Przecież GC ci sie nie nadawał a tylko exceed. Mama wie że ćpiesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy ten rower w ogóle Ci się Reba podoba ? czy dla Ciebie rower musi się tylko "opłacać" Co to w ogóle za określenie, opłacać się. 

Dwa lata czy tam ile go szukałeś, nie jeździłeś na dobrym rowerze bo czekałeś aż będzie taki który Ci się będzie opłacał. Ostatecznie kupisz Canyona którego hejtowałeś bo jednak się opłaca. Ale masz wątpliwości czy karbon z XT wytrzyma Twoje leśne ścieżki do pracy..

Dla mnie  Jesteś MVP tego forum :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu miałem okazję przymierzyć się i trochę pojeździć po górskich ścieżkach Grand Canyonem. Model bodajże CF SL 6.9 z 2014 roku. Geometria chyba taka sama jak CF 5.9 z tego roku, którego chcę kupić, z tą różnicą, że producent dawał wtedy do M-ki mostek 90mm zamiast obecnych 80.

 

No i muszę przyznać, że bardzo przypadł mi do gustu :) Przymierzałem się też do innych rowerów i na żadnym nie czułem się tak dobrze jak na Canyonie. Od razu przypasowała mi pozycja za kierownicą. Może i jest trochę wyprostowana, ale przy moich obecnych problemach z plecami to nawet lepiej. Pozytywnie mnie zaskoczyła zwrotność tego roweru, nawet w porównaniu z moim obecnym 26" - zawraca praktycznie w miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...