Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego brednie piszesz i tyle ... masz poukładane w głowie swoje i nikt cie do innego nie przekona.

Pomijam fakt ze to nie jest temat do wojenek "systemowych"

Przedstawię ci tutaj jeden klasyczny już film i proszę nie kontynuuj już więcej tej rozmowy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xreZdUBqpJs

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzezniol: już kiedyś jechali ten filmik na zachodnich forach. Jak się wsłuchasz przy teście ramy węglowej to słychać, że degradacja następuje przy 700-800lbs (te traski to rozwarstwianie się maty i pęknięcia włókien). Alu zaczyna się giąc przy 1000. Poza tym widziałem na własne oczy jak rower na postoju upadł tak, że górna rura uderzyła w rant krawężnika i zrobiła się buba że można było palec do środka ramy wsadzić. To samo na ramię alu zrobiłby tylko wgniotę ale do domu by się dojechało.

 

Nie twierdzę, że carbon gorszy (sam jeżdzę na CFie) ale na pewno jest delikatniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, Mam 177cm wzrostu i przekrok 80cm (bez butów). Dotąd jeździłem na crossie, ale chciałbym spróbować teraz z mtb. Nastawiony jestem jednak dalej na jazdę rekreacyjną, a nie sportową. Stąd zainteresowanie Grand Canyon AL 6.9. Z tego co widziałem osobom o podobnych wymiarach co ja doradzaliście rozmiar M, tyle, że rower ma przekrok powyżej 81 cm. Wydaje się, że rozmiar S jest tutaj ewentualnie jedynym wyborem. Pytanie moje jest takie, czy wybór S byłby wyborem bezsensu w moim przypadku, bo rower będzie stanowczo za krótki i niewygodny? Radon ma swój odpowiednik tego modelu robiony z myślą o bardziej rekreacyjnej jeździe: http://www.radon-bikes.de/en/bikes-2016/mountainbike/hardtail/zr-team-29/zr-team-29-80/ - co sądzicie o jego geometrii w rozmiarze 18'' ? Będzie lepiej pasował niż Canyon?

Edytowane przez kapitanlipton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis opis cf 5.9,

szkoda ze żabojad nie mowi jaki rozmiar tego canyona

 

chyba pod koniec powiedzial ze L

a ta cf'ka 5.9 powoli wraca do dawnej ceny,

kto nie kupil kiedy bylo 950zl taniej a mial kupic to moze niech juz nie kupuje.

olac canyon'a za zlodziejski przelicznik euro/zlotowki

bo jak widac gdyby rower nie byl cenowo zawyzony to by nie robili nagle promo i zjezdzali z cena tysiac zlotych.

 

dlaczego polskie firmy nie potrafia wygrac z takim canyonem, cenowo i sprzetowo ?

Edytowane przez reba29er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laczego polskie firmy nie potrafia wygrac z takim canyonem, cenowo i sprzetowo ?

 

Żeby skutecznie zablokować twoją chęć zakupu roweru ... :P

 

Canyon bee bo złodziejski przelicznik, bo obsuwy w dostawach, bo nie da się przymierzyć ... bo tylko pleciesz farmazony o promocjach zamiast z nich korzystać kiedy są.

Polskie firmy bee bo nie są tańsze od Canyona a krojenie swoich "ziomali" jest "nieetyczne" ...

O "zagranicznych" już nie chce mi się wspominać bo jeszcze większe bee z powodu jeszcze wyższych cen ...

 

Główny cel każdej firmy to zysk jak tego nie akceptujesz zacznij charytatywnie produkować rowery porównywalnej klasie w dużo niższej kasie.

 

Dla twojej informacji żeby nie było potem zaskoczenia ... dobra cena na cf 5,9 jest "tylko" do 21 kwietnia.

Tak że śpiesz się bo znowu nie zdążysz :P.

 

 

 

czy wybór S byłby wyborem bezsensu w moim przypadku, bo rower będzie stanowczo za krótki i niewygodny?
 

 

Krótki rower nie jest niewygodny .

Wszystkie rowery "rekreacyjne" są krótsze od rowerów w tym samym gatunku, które uchodzą za sportowe.

Wyprostowana sylwetka mniej obciąża ramiona i nadgarstki.

Przekrok w jeździe rekreacyjnej ma mniejsze znaczenie bo jest mniej sytuacji awaryjnych narażających na kontakt krocza z górną rurą.

Przymiarka nigdy nie zaszkodzi ... pochwal się skąd jesteś podpytaj na forum możne ktoś udostępni przymiarkę.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

PawelSteinke

 

cf 8.9 w kolorze czarnym rzeczywiscie jest tak wyprzedany ?

czy to po prostu nowy model biznesowy, dodatkowo zarabiacie na % od przedplat w wysokosci calkowitej ceny roweru ?

 

plus, czy bedzie problem jezeli kupie rower w Euro zamawiajac na adres niemiecki firmy zamujacej sie reshipem ?

tysiac zlotych piechota nie chodzi, nawet kiedy trzeba  zaplacic 100zlotych za reship.

 

 

ps.

nie "obrazam" sie na Canyona, bo jednak jest to nadal najlepszy rower tzn cf 8.9 w cenie w ktorej np specialized czy scott daja tylko reby i osprzet o klase gorszy, kola gorsze itd.

przyczepil bym sie tylko do tegorocznego malowania, Canyon powinien dac do wyboru kilka kolorow, a jezeli nie to musowo powinien byc kolor "VOLCANO BLACK" tj czerwony/czarny.

 

 

ps2.

niemiecka firma zajmujaca sie reshipem to np mailboxde.com .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam pytanie otóż przymierzam sie do zakupu Canyona mam 185 cm wzrostu i w przeroku 87cm.czy rozmiar 21 nie bedzie dla mnie za duży? Bo taki rozmiar mam w fajnej cenie


Będzie zdecydowanie za duży, przy takim przekroku 87 cm to i 19 cali by było na styk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie otóż przymierzam sie do zakupu Canyona mam 185 cm wzrostu i w przeroku 87cm.czy rozmiar 21 nie bedzie dla mnie za duży? Bo taki rozmiar mam w fajnej cenie

Mam 186 cm, ale noga dobre 93 cm, długość ramy ok, ale przekrok będziesz miał na styk, więc wg. mnie słabo, nawet w butach. Użyj kalkulatora https://www.canyon.com/pl/tools/pps/?bike_id=3799, prawdę Ci powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to chodziło o mnie, a mam 183/87, to zgodziłbym się z @arek_wro co do rozmiaru L. Ale to dlatego, że jestem przyzwyczajony do pozycji raczej horyzontalnej i M była by dla mnie zdecydowanie za krótka. 

Jesteś niestety, jak wielu piszących w tym wątku, na pograniczu rozmiarów i nikt nie udzieli Ci uniwersalnej odpowiedzi. Gdyby znalazł się taki, to nie byłoby tego wątku na forum. Canyon ma swoją charakterystyczną geometrię i niestety trzeba brać pod uwagę ryzyko wymiany, kiedy rozmiar nie podejdzie. Przekrok ma trochę mniejsze znaczenie, jeśli nie jeździ się zbyt agresywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda 182 cm, więc nie będę do końca miarodajny, ale dla mnie rama M jest zdecydowanie za krótka, po prostu garb by mi wyrósł ... wyprostowanym nie mógł bym być, bo główka sterowa za niska ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...