Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmyślam między trzema modelami z bieżącej kolekcji grand canyona

Mianowice: AL SL 6.9; Al 5.9; Al 3.9.

Ramy wyglądają na identyczne.

Pytanie czy przy wzroście 177 i przekroku w kapciach 79 cm, rozmiar M nie będzie za duży?

Mocno obawiam się S, że będzie za mały.

 

Ubiegły sezon dojeżdżałem Cube LTD SL 27,5 2015 w rozmiarze 18 i był ok. 19 w kole 29 było za duże a 17 za małe. 

 

Wracając do pytania: czy M będzie w porządku dla moich wymiarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, cf 5.9 za prawie 7k pln. Za tyle w październiku kupiłem cf sl na prawie pełnym xt.. Poszaleli

 

Wysłane z z1c

 

teraz na cf 5.9 jest promocja, normalnie kosztuje pod 8k wliczajac koszty wysylki.

ale co sie dziwic kiedy dolar prawie po 4zl. plus oczywiscie canyon ma swoj wlasny przelicznik walut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów jest z Warszawy i posiada któryś poniższych grand canyonów w rozmiarze M:

AL SL 6.9; Al 5.9; Al 3.9

i oczywiście udostępniłby do przymiarki?


 

 

A co złego jest w np. tym rowerze:  Rowery Cube - strona główna - zapraszamy do naszego sklepu z rowerami

 

Się wtrącę się.

Od 2015 roku posiadałem dwa rowery Cuba: LTD SL i miejski Town.

Złe jest jedynie to co robi sam Cube, czyli ramy. W LTD SL były krzywo nałożone grafiki i stery cały czas łapały luzy (co około 300km) mimo, że jeździłem po mieście i leśnych ścieżkach. Więc albo stery były wadliwe albo rura sterowa była niestarannie "splanowana".

 

Cube Town natomiast miał krzywo wspawaną rurę górną.

Później oglądałem rowery w sklepie z kolekcji 2016 i w bieżących townach, crossach, acidach, ltd - było to samo w co drugim egzemplarzu - krzywo wspawana rura górna - pozostałych elementów już nie sprawdzałem.

 

Podsumowując: rowery Cubą są bardzo ładne ale ich ramy to zwykła masówka z chin w tym negatywnym wydźwięku.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiojedzie

 

Mój zeszłoroczny LTD miał niesymetrycznie nałożone grafiki. Rama była pospawana wzorowo. Wczoraj w SKI TEAMIE oglądałem kolekcje 2016 i widziałem buble.

 

@Darek14

 

Twoja ślepa miłość do niemieckiej technologii jest niczym miłość ludzi z malowniczych miejscowości do 20-letnich audi w tdi-ku.

Gdybyś nie był takim ignorantem i/lub miał w swojej okolicy sklep z tym rowerami to byś najpierw to sprawdził zamiast kłapać dziobem.

Więc radzę ci to zrobić a później w ramach relaksu possać wentyl jakiemuś bezdomnemu szarikowi. Kolejność działań możesz odwrócić wedle uznania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

robertocarlos

 

wyprzedaz plus chyba blackriday/cyber monday

 

 

 

w kazdym razie jak by nie patrzec to canyon nadal ma najlepsza oferte cena/sprzet.

przykladowo inne marki w cenie cf 8.9 daja rowerki na rebie, a canyon daje terralogic.

 

mi osobiscie w canyonie nie pasuje malowanie,

mogli dac do wyboru np "VOLCANO BLACK" w ktorym pomalowane sa EXCEED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Darek14

 

Twoja ślepa miłość do niemieckiej technologii jest niczym miłość ludzi z malowniczych miejscowości do 20-letnich audi w tdi-ku.

Gdybyś nie był takim ignorantem i/lub miał w swojej okolicy sklep z tym rowerami to byś najpierw to sprawdził zamiast kłapać dziobem.

Więc radzę ci to zrobić a później w ramach relaksu possać wentyl jakiemuś bezdomnemu szarikowi. Kolejność działań możesz odwrócić wedle uznania.

 

To się dziecko zdenerwowało hehe. Ale bredzi dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt tutaj nie musi nikogo naganiac.

pokaz inny rower za 6424 zł karbon wazacy 11.1 kg ?

 

ba konkurencja np specialized za karbon na rebie kaze sobie placic nie kilkaset ale kilka tysiecy wiecej

ba taki rower:

https://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/cross-country/stumpjumper-comp-carbon-29/106421

 

kosztuje 11499zl,  tyle co cf 8.9,

oczywiscie zaraz ktos napisze ze te rowery sa w sklepach sprzedawane 2 tysiace taniej, moze tak, moze nie. ja patrze na cene z oficjalnej strony producenta.

 

 

oczywiscie rowery canyon maja tez minusy, nie mozna ich przymierzyc przedzakupem itd..

i szczerze mowiac jednak wieksza renome ma specialized, jednak dobry specialized (s-works) kosztuje. a canyon to taki topowy rower dla "biedakow".

 

ale za 11k to nie ma raczej dyskusji, spec na rebie czy canyon na terralogic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt tutaj nie musi nikogo naganiac.

pokaz inny rower za 6424 zł karbon wazacy 11.1 kg ?

 

Da się ale trzeba pokombinować. Koleżka z roboty kupił nowego mustanga 29 2.0 2015 za 3500zł. Sprzedał zdjęte z niego: opony, koła, napęd, przerzutki, hamulce i wideł, kiupił dt swissy xr 1501, pełne xt, sida. Trwało to że 6 tygodni bo polował po promocjach za zachodnią granicą ale zmieścił się w 6k. Roweru co prawda nie ważyl jednak na samych kołach i amorze zbliżył mocno do 11kg. Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślam między trzema modelami z bieżącej kolekcji grand canyona

Mianowice: AL SL 6.9; Al 5.9; Al 3.9.

Ramy wyglądają na identyczne.

Pytanie czy przy wzroście 177 i przekroku w kapciach 79 cm, rozmiar M nie będzie za duży?

Mocno obawiam się S, że będzie za mały.

 

Ubiegły sezon dojeżdżałem Cube LTD SL 27,5 2015 w rozmiarze 18 i był ok. 19 w kole 29 było za duże a 17 za małe. 

 

Wracając do pytania: czy M będzie w porządku dla moich wymiarów?

 

M może być za duża. Kupiłem żonie AL 6.9 w rozmiarze S. Ona tez ma przekrok 79 cm, tylko trochę niższa jest.

Różnica między M a S w długości horyzontalnej to tylko 1 cm (580 mm w S vs 590 mm w M).

Dzięki szerokiej kierownicy nie masz wrażenia, ze rower jest przykrótki. Ja mam wzrost 178 cm i 81 cm przekrok i całkiem przyjemnie mi się na nim jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

M może być za duża. Kupiłem żonie AL 6.9 w rozmiarze S. Ona tez ma przekrok 79 cm, tylko trochę niższa jest. Różnica między M a S w długości horyzontalnej to tylko 1 cm (580 mm w S vs 590 mm w M). Dzięki szerokiej kierownicy nie masz wrażenia, ze rower jest przykrótki. Ja mam wzrost 178 cm i 81 cm przekrok i całkiem przyjemnie mi się na nim jeździ.

 

Czy luz miedzy rurą a klejnotami jest wyczuwalny czy opieraja sie na niej jak stoisz? Mowa o rozmiarze S naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...