Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Na FB ludzie z Canyona pisali że podwyżka cen w Złotych jest wynikiem niestabilnego kursu złotówki i podwyższając cenę biorą na siebie ewentualny wzrost ceny euro. Sam zastanawiałem się czy nie zamawiać roweru w Euro z dostawą do Niemiec ale przy tym kursie przestaje się już to opłacać. Ciekawy jestem czy canyon w Polsce zaraz nie podwyższy cen Z powodu tego kursu bo zapewne w praktyce mieli zamiar dodatkowo sobie przyciąć a tu się robi lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oszacowałem że sztywne kursy są obliczone na 4,45 zł/€

Właśnie się zrównali z bieżącym kursem ... czekamy na dalszy rozwój wydarzeń :)

No będzie to ciekawe zderzenie deklaracji z rzeczywistością...

A z innej beczki, jako posiadacz Canyona z pewnym przerażeniem obserwuję wizerunkowe f**kupy Canyona w ostatnim czasie. Sytuacja z dostawami, reklamacjami i wadami Shapeshiftera jest w mojej ocenie totalnie niezaadresowana przez Canyona i w większości przypadków rozwiązywana przez przemilczenie. Każdy może się poślizgnąć, ale dla marki online'owej brak sprawnej komunikacji dot. problemów i załatwienia ich przez ugłaskanie niezadowolonych może być poważnym problemem na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice poza geo i marką ... :)

 

Kellys ma napęd 2x10 co przy tym samym stopniowaniu kasety finalnie przekłada się na mniejszy zakres, twardziej przy podjazdach i mniejsza opcja na dokręcenie przy zjazdach ... niekoniecznie trzeba to rozpatrywać jako wadę :)

Oraz tarcze hamulcowe 2x160 mm (rozmiar tarcz wnioskuje z foto), "klasyczny" zestaw dla 29`tki to jednak 180/160

Kellys ma pedały w zestawie ... "nędzne" m505 od Shimano ale zawsze to lepiej niż brak jak u Canyon`a :)

 

Canyon ma 3x10 i tarcze 180/160 mm, brak pedałów.

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzezniol dzieki za odpowiedź. Jeśli nie kłopot to napisz jeszcze który Ty byś mi z tych dwóch polecił bo znam się za słabo by stwierdzić na czyją korzyść przemawiają te różnice. To czego mi brakuje w kellysie to mocowanie do bagażnika bo czasami będzie mi potrzebny ale może jakoś bym przeżył bez. Wolałbym też bardziej wyprostowaną sylwetkę ale tego nie umiem stwierdzić na podstawie wymiarów. Kellys w rozmiarze M z pedałami waży 12,9 kg. Canyon jest chyba ciut lżejszy. Canyon wyjdzie z przesyłką o 300 zł drożej ale to już szczegół.

Edytowane przez yapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że różnice w rowerach to na (+) Kellysa sztywna ośka z tyłu, na (-) z kolei - ciężkie opony (drut) i m447 na tyle.

Na (+) Canyona to sporo mniejsza waga (Kellysy są ogólnie dosyć ciężkie), lepsze opony (choć też nie idealne), oba hamulce m506.

 

Co do ilości biegów, to kwestia nie jest tak oczywista. Obecnie napęd 3x odchodzi w szeroko pojętym MTB (XC, AM, enduro) w niebyt, jako że tak naprawdę 2x bardzo nieznacznie zmniejsza zakres przełożeń, a przy tym jest lżejszy i pozwala mniej machać manetką :) Można o tym poczytać na forum, w sieci można znaleźć z kolei kalkulatory, które pokazują, że zakres przełożeń przy odpowiednich rozmiarach blatów się praktycznie nie zmienia. Można też policzyć samemu :)

Edytowane przez Siewca_Spustoszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator na przykład tutaj. Pięknie widać ile biegów się dubluje. Waga jednej dodatkowej zębatki przy wadze 12 kg ma znaczenie raczej marginalne, ale jak słusznie zauważył @Siewca_Spustoszenia, mniej się macha manetką, co przekłada się z kolei na większą płynność przekazywania mocy na koło - a to, dla samej jazdy, ma już znaczenie niebagatelne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To czego mi brakuje w kellysie to mocowanie do bagażnika bo czasami będzie mi potrzebny ale może jakoś bym przeżył bez. Wolałbym też bardziej wyprostowaną sylwetkę

 

Przy takich założeniach  nie szukaj 29`era tylko roweru typu Cross/Treking ... spora część z nich jest w stanie zaakceptować oponę o szerokości w okolicy 1,9 - 2,0 z tyłu . A wszystkie maja "bardziej wyprostowaną sylwetkę" i komplet oczek pod bagażnik, błotnik czy co tam sobie jeszcze wymyślisz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za odpowiedzi..

Rzezniol to nie są jedyne założenia więc na croosa czy trekinga nie dam się namówić ale dzięki za wcześniejsze rady.  O ile na crossie nie poszaleję w górach czy też nie reaktywuję się na maratonach to myślę że na wspomnianym Canyonie  przejadę niejedną wyprawę z zamontowaną sakwą. Szukam roweru uniwersalnego i tyle a bardziej uniwersalny mimo wszystko wydaje mi się właśnie Canyon 6.9 lub ewentualnie ten Kellys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam roweru uniwersalnego i tyle a bardziej uniwersalny mimo wszystko wydaje mi się właśnie Canyon 6.9 lub ewentualnie ten Kellys.

 

A co powiesz na Treka:

 

http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/g%C3%B3rskie/cross-country/x-caliber/x-caliber-9/p/2045600-2016

 

Na dzień dobry w sklepie możesz dotać 10% rabatu, ma mocowanie na bagażnik, powietrzny amor i przyzwoitą wagę no i możesz go osobiście przymierzyć...

 

Jakbyś chciał coś lepszego to masz Treka Superfly 5.

 

Canyon fajny, też mi się podoba ale cena nie jest już tak atrakcyjna, biorąc pod uwagę że nie możesz przymierzyć i serwis jest bardzo daleko...

Edytowane przez jaro0011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem tego treka bo też o nim myślałem i jest ok ale ktoś chyba tutaj napisał że za dużo by w nim trzeba wymienić. Superfly nie ma już mocowania na bagażnik. W Canyonie w zasadzie wszystko mi się podoba po za firmą :) tzn tym jak w ostatnim czasie postępują z klientem i dlatego szukam alternatywy. Myślałem że nic podobnego w tej cenie się nie znajdzie a ten Kellys wydaje się bardzo podobny a jest nawet tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon ma niestety jakieś problemy, sam to sprawdziłem jak przed świętami kupowałem szosę z outletu, rower niby na stanie i wysyłka od razu po wpłacie tylko, że po tygodniu od złożenia zamówienia nie dostałem nawet nr konta do wpłaty. Dopiero po telefonicznej "interwencji" się ruszyło. Rower już dotarł, czekałem "tylko" 2 tygodnie :)

Kupowałem u nich bo cena była naprawdę atrakcyjna. Nowego modelu 2016 jednak już bym nie kupił ze względu na wyższą cenę.

 

Mi osobiście Kellys się nie podoba, może jakbym go pomacał to zmieniłbym zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dzięki za ten wątek, bardzo mi pomógł w wyborze wymarzonego roweru. Podczepiam się do tematu bo  zamówiłem w zeszłym tyg. nowego Canyon AL SL 6.9 w rozm. M i kolorze Ano. Co do zamówienia to dotychczas jedynie otrzymałem automatyczne potwierdzenie zamówienia i ..... cisza od paru dni. Mój jeden e-mail na canyon polska został nawet odrzucony przez ich serwer. Termin przesyłki wstępnie podany został jako 7-12 marca. Ciekawe czy wszystko będzie cacy na czas bo ostatnio to co czytam na fb canyona, forach itp. to widać, że mają ostrą lipę z obsługa klienta jak i zamówieniami.  Na pocieszenie znalazłem filmik z nowym stealth. Może kolorek bez szału. 100% batman :)   

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor rzeczywiście jest w porządku, nie ma to jak czarny - jedyny prawilny kolor dla mężczyzny ;) Sam filmik nie powala, komuś chyba w ręce było zbyt zimno, żeby utrzymać ten kalafior full HD :D

 

Ad meritum poradzę tyle, że trzeba dosyć mocno spamować ich mailami i się dopominać reakcji od Canyona, przy czym z ich strony odpowiedź na maila trwa min. 2 dni, chyba że zaczniesz im trochę grozić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ad meritum poradzę tyle, że trzeba dosyć mocno spamować ich mailami i się dopominać reakcji od Canyona, przy czym z ich strony odpowiedź na maila trwa min. 2 dni, chyba że zaczniesz im trochę grozić

 

Ja akurat wybrałem opcję kontaktu przez infolinie. Co prawda ciężko się dodzwonić ale jak już się udało, to Pan z info szybko sprawdził moje zamówienie i po paru sekundach miałem już nr konta na mailu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja akurat wybrałem opcję kontaktu przez infolinie. Co prawda ciężko się dodzwonić ale jak już się udało, to Pan z info szybko sprawdził moje zamówienie i po paru sekundach miałem już nr konta na mailu. 

No i to jest niestety bolączka Canyon'a - przynajmniej Canyon Polska. Sklepy online przyzwyczaiły do szybkiego kontaktu kanałami elektronicznymi, a tutaj jest słabo. Nie wiem, czy to kwestia ilości zamówień, czy podejścia do tematu, ale przy poziomie cen rowerów, obsługa mogłaby być trochę bardziej "premium" ;-) Wiele polskich sklepów internetowych ma lepszy poziom obsługi przy zakupie marchewki ;-)

Marketing Canyon'a działa fajnie, ale sprzedaż i obsługa posprzedażna jest słaba. Dobrze, że przynajmniej rowery są super (to mówiłem ja, szczęśliwy posiadacz AL SLX 7.9 2015)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

Jaro0011. Widzę, że też jesteś z 3city i masz w galerii Radona jak i Canyona.  Kupowałeś rozmiarówki w ciemno bez przymiarki?  Ja się nieco obawiam, ale po przestudiowaniu całego tego wątku na forum myślę ,  że na 99% bedzie ok.  Poza tym - niecały rok temu czaiłem się na Radona ZR, ale wyprzedali. Nowa kolekcja ZR Team mi się nie podoba jak poprzednia dlatego wolę Canyona.

 

Dzięki za pomysł z telefonem. Dodzwoniłem się do miłej pani, która po rozmowie przesłała mi na e-maila dane do przelewu na polskie konto. Kasę mam przelać 2 tyg. przed planowanym dostarczeniem roweru (ale będzie mi się dłużyć ...). Jak rower złoże do kupy to  napiszę oraz wrzucę własne fotki!   :)

 

Pozdrawiam

 
Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba rowery kupowałem bez przymiarki. Byłem na 90% pewny w przypadku radona, ale dopytałem jeszcze producenta czy na pewno rozmiar będzie ok do moich wymiarów.

Canyona mam od niedawna, zaliczyłem na razie 1 jazdę testową bo potem spadł śnieg, ale wcześniej miałem przez chwile inną szosę, która była dla mnie a duża więc tutaj byłem na 100% pewny rozmiaru ramy. 

Canyona AL 5.9 ma jeszcze moja narzeczona, też kupowaliśmy w ciemno wg kalkulatora i wszystko pasuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

niedawno kupiłem Canyona Grand AL 6.9 rozmiar XS moje wymiary 176 i 79 noga

zmieniłem mostek z 70 na 100 i korbę z 170 na 175

i mam dylemat czy ten rower nie jest dla mnie za mały 

niby praktycznie pozycja jest ok ale wydaje mi się że z wyglądu dziwnie  prezentuje

 

 

post-135590-0-69193900-1453682124_thumb.jpg

Edytowane przez dak67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej skromnej, niepopartej żadną fachową wiedzą ocenie, Twoje wymiary spokojnie pozwalałyby na zakup roweru w rozm. S lub może nawet M.

Jak już wcześniej w tym wątku pisali Koledzy - zmiana mostka (zwłaszcza na tak długi) nie jest rozwiązaniem, bo zmienia parametry jezdne oględnie mówiąc. Jeśli dasz jeszcze radę, to może trzeba pomyśleć o zwrocie/ wymianie roweru? Z drugiej strony, jeśli dobrze się czujesz na rowerze, to jaki jest problem? :)

 

PS Taki rozmiar podpowiedział Ci kalkulator Canyona czy chęć zakupu roweru po okazyjnej cenie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..


W mojej skromnej, niepopartej żadną fachową wiedzą ocenie, Twoje wymiary spokojnie pozwalałyby na zakup roweru w rozm. S lub może nawet M.

Jak już wcześniej w tym wątku pisali Koledzy - zmiana mostka (zwłaszcza na tak długi) nie jest rozwiązaniem, bo zmienia parametry jezdne oględnie mówiąc. Jeśli dasz jeszcze radę, to może trzeba pomyśleć o zwrocie/ wymianie roweru? Z drugiej strony, jeśli dobrze się czujesz na rowerze, to jaki jest problem? :)

 

PS Taki rozmiar podpowiedział Ci kalkulator Canyona czy chęć zakupu roweru po okazyjnej cenie? ;)

Napisałem ze praktycznie jest ok bo wyczytałem że jesli się usiądzie na rowerze to patrząc w dól to kierownica powinna zasłaniać piastę i tu u  mnie tak  jest. 

kalkulator mi wyliczył że dla moich wymiarów jest S, a dlatego kupiłem taki rozmiar bo cena była okazyjna( za 2800) a rower praktycznie nówka jeszcze na gwarancji 

Edytowane przez dak67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...