Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy po ponad roku użytkowania dalej jesteś zadowolony? Za kilka dni chcę zamówić ten sam model.

 

 

 

 

 

Dzięki za odpowiedzi :D  w sumie rower zamówiłem już wczesniej w rozmiarze S , ale chciałem tylko się upewnić czy to dobry wybór. Karton przyszedł, rower poskładałem i pojezdziłem w niedzielę na Ślęży B)  Rozmiar jest idealny , w porównaniu do Cuba rower jest mega przewidywalny, stabilny i szybki :thumbsup: Przy zakupie Canyona polecam rozliczenie w euro , zaoszczędziłem w ten sposób 180zł :icon_cool:  Jak ktoś chciałby się przymierzyć do Al SLX 7.9 roz. S we Wrocławiu to służe pomocą :icon_wink:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chcę kupić AL SLX 7.9 i jak wielu tutaj jestem na granicy rozmiarów. Przy 183 cm noga ma 85/88 cm (bez buta/w bucie), co przy pierwszym wyniku daje ramę M, a w drugim - L. Z jednej strony bezpieczniej korygować M w górę niż L w dól, ale z drugiej lubię pochyloną pozycję i jestem przyzwyczajony do długiej ramy z długim mostkiem ustawionym na minus. Skłaniam się ku L, ale spałbym spokojniej, gdyby udało mi się przymierzyć jakąś przed wypuszczeniem zamówienia.

 

Moim zdaniem M będzie dla Ciebie zdecydowanie za mała - za krótka . Ja mam 179cm / 84cm przekrok i GC AL SLX 7.9 w rozmiarze M jest ok, choć klejnoty są dość blisko rury,to są bezpieczne :) a pozycja jak dla mnie wystarczająco wyciągnięta. Najlepiej jak uda Ci się przymierzyć do L-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem siodło w moim AL6.9 na  Bontrager Montrose Comp Gel. Dziś pierwsza dwu godzinna łatwa trasa w spodniach bez wkładki i jest dużo lepiej niż na X1.

Każdemu komu X1 nie przypasowała polecam jak najszybciej ją zmienić bo niema szans się do niej przyzwyczaić. Zmieniłem dziś też chwyty na czarne - odradzam przyszłym nabywcą roweru białe bo strasznie się brudzą i okropnie wyglądają. Chwyty też wiozłem Bontragera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt do bólu tyłka ciężko byłoby się przyzwyczaić, ale żeby tak od razu zmieniać? W moim wypadku wystarczyło pokombinować z ustawieniem siodełka. Wcześniej po 30 km nie mogłem usiedzieć. Dzisiaj po 100km było komfortowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MAX SLR Gel Flow i ten żel jest całkiem twardy, co dla mnie jest zaletą. Bardzo dobrze to siodło tłumi drgania ale nie wiem czy to zasługa żelu czy prętów vanox.

 

Tylko to nie temat o siodełkach jest i już za duży offtop się robi.

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiejszego dnia udało mi się sprzedać poprzedni rower, pozwoliło mi to na zamówienie pierwszej 29.

Po przeczytaniu kilkunastu tematów, w tym chyba kilku setek stron, zdecydowałem się trochę nadszarpnąć budżet i zakupić Canyona AL 6.9 w kolorze niebieskim. Czas oczekiwania na czarno-białą wersje wynosi w tym momencie trochę ponad miesiąc, a to dla mnie trochę za długo bez roweru.

Utwierdźcie mnie tylko w słuszności wyboru rozmiaru ramy, mam 185 cm wzrostu, 87 cm dł. nogę, zamówiłem L. Chyba dobry wybór, prawda?

Drugie pytanko dla osób które wcześniej zamawiały ów rower, czy coś mam jeszcze zakupić na stronie Canyona? (Wiem że przychodzi bez pedałów)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie łańcucha - nowy KMC10 w moim canyonie był fabrycznie bardzo dobrze nasmarowany, suchy, cichutki i nie łapał syfu. Nic bym nie smarował - napompować amorek, poskręcać śrubki, sprawdzić ciśienie w kółkach i do lasu cieszyć się nową maszyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jak będzie. Ja swój łańcuch wymyłem i nasmarowałem olejem rohloff. Fabryczny smar służy raczej do zabezpieczenia łańcucha na czas leżakowania niż do jazdy. Teraz zmieniłem łańcuch i również przed pierwszym użyciem go wyczyściłem i nasmarowałem.

Ja też mam Al 6.9 model z zeszłego roku. Myślę, że dokonałeś dobrego wyboru, rozmiar też powinien być trafiony.

( pomyśl o siodełku bo jak pisaliśmy wyżej to które jest montowane fabrycznie nie należy do najwygodniejszych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zamówieniem squirtlube, jeżeli się zdecyduje to faktycznie przed założeniem zrobię mu szejka. 

Co do siodełka to wcześniej miałem Selle Royal Seta M1, one na zdj. wyglądają podobnie. Jeżdżę w "pampersie" więc powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fabryczny smar służy raczej do zabezpieczenia łańcucha na czas leżakowania niż do jazdy.

 

Jesteś pewien czy się domyślasz ?

 

 

 

( pomyśl o siodełku bo jak pisaliśmy wyżej to które jest montowane fabrycznie nie należy do najwygodniejszych

 

Ja pisałem ze jest wygodne  ...

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar którym nasmarowany jest nowy łańcuch jest lepki i musi łapać więcej brudu niż nasmarowany we właściwy sposób.

Każdy niech zrobi jak uważa. Poza tym zdecydowanie nasmarowanie dobrym olejem wycisza napęd. Tak było przynajmniej u mnie.

Co do siodła to oczywiści indywidualna sprawa. Mi mimo 1500km na nim przejechanych nie przypasowało. Oczywiści, że da się wytrzymać. Ja jeździłem trasy ponad 100km i dawałem radę ale skoro może być wygodniej to czemu nie spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie mówi że fabryczne smarowanie to najlepsze smarowanie jakie łańcuch ma w całej swojej karierze ...

Żadna instrukcja montażu łańcucha, którą miałem w ręce nie mówi o czyszczeniu przed pierwszym użyciem i ponownym smarowaniu ...

Rozpoczynałem współpracę z kilkudziesięcioma nowymi łańcuchami i właściwie nigdy nie miałem problemu z syfem na fabrycznym smarowaniu.

 

Przypadek ?

 

Pozdro

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wspomniałem o wyczyszczeniu łańcucha po wyjęciu roweru z pudełka ponieważ sam tego nie zrobiłem, bo stwierdziłem, że musi być dobrze. Łańcuch jednak w moim przypadku łapał mnóstwo brudu bo był również nasmarowany na zewnątrz, a nie tylko wewnątrz. 

 

 

Siodełko moim zdaniem do idealnych nie należy, ale moje cztery litery już się przyzwyczaiły. Zainwestowałem w spodenki z lepszą wkładką i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój pierwszy 29er, więc zapytam jakie optymalne ciśnienie powinno być w kołach przy tych konkretnych oponach   Continental X-King RaceSport 2,2? Przeglądałem sporo tematów, ale nie znalazłem odpowiedzi. Ważę 73-75 kg, rower około 12 kg. Jazda przede wszystkim teren, ale w wakacje nie wykluczam asfaltu. Proszę o dwie wersje i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy fabrycznie są różnie nasmarowane.

 

Niektóre shimano chodzą dość ciężko, jak ich nie nasmarować, np. 10rz są wręcz pływają w oliwie w pudełku.

 

Każdy łańcuch jest fabrycznie kąpany w smarze na gorąco. Potem nie da się ich tak dobrze nasmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój pierwszy 29er, więc zapytam jakie optymalne ciśnienie powinno być w kołach przy tych konkretnych oponach   Continental X-King RaceSport 2,2? Przeglądałem sporo tematów, ale nie znalazłem odpowiedzi. Ważę 73-75 kg, rower około 12 kg. Jazda przede wszystkim teren, ale w wakacje nie wykluczam asfaltu. Proszę o dwie wersje i z góry dziękuję.

 

Na dobrą sprawę musisz sam przetestować. Ja próbowałem różnych konfiguracji i w teren mam max 1.8 bar, bo inaczej jest baardzo słaba przyczepność i jest zwyczajnie niewygodnie. Po twardym śmigam z ciśnieniem ok 3 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę Wam odradzić zakupy w Canyonie i to nie dlatego, że oferują złą jakość produktów, ale... Rower zamówiłem i zapłaciłem za niego na początku marca, miał zostać wysłany w dniach 4.05 - 08.05, oczywiście wysłany nie został, a żadnej informacji o opóźnieniu nie dostałem, zdziwniony Pan na infolinii stwierdził, że na pewno wyślą rower w tym tygodniu. Teraz, oczywiście pod koniec tygodnie, bo jakżeby na początku, dostałem informację, że wysyłka będzie opóźniona "tylko" o kolejne dwa tygodnie. Świetnie, tym bardziej, że miał to być prezent na urodziny. Ci, którzy teraz zamówili zapewne też mogą spodziewać się opóźnień, dam znać czy wyślą go za te dwa tygodnie, ale patrząc na ich obsługę klienta to mam wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość petrop

Ja miałem odwrotną sytuację rower miał być za 2 tygodnie zapłaciłem wcześniej i wysłali od razu po wpłacie a sam rower doszedł po 2 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@maleaw, Jak zamawiałeś rower to kolor i rozmiar, który wybrałeś był dostępny od ręki ?

Czy nie był dostępny i był podany tydzień roku z gwiazdką " *  Jest to szacunkowy niewiążący termin dostawy ..." ?

 

Bo tak analizując twoja wypowiedź... jeżeli płaciłeś na początku marca ... to raczej ta druga opcja więc ...

Chcąc nie chcąc byleś poinformowany o tym że wysyłka może mieć obsuwę ...

 

Pozdro 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...