Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

No i rower już u mnie,pierwsze wrażenie super.Jezdzi się też lepiej niż na 26 cali,tylko do szerokiej kierownicy nie mogę się przyzwyczaić.Jeżeli chodzi  o rozmiar do jest idealnie a podkładki pod mostkiem są 2 i 1 nad.Pewne rzeczy też mi sie nie podobają np kola mogły by być lepiej nacentrowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kierownicy się bardzo szybko przyzwyczajasz i docenisz pewność prowadzenia roweru. Może to co wydaje się źle wycentrowanym kołem to porostu lekkie bicie na oponie – to się zdarza.  Mnie na początku zdenerwowały krzywo wkręcone śruby w mostek. Radzę też od razu dobrze ustawić wysokość siodła i dokręcić  dość mocno sztyce. U mnie z początku się lekko osunęła i już jest wyraźny ślad. Ogólnie jarzmo sztycy co jakiś czas wydaje dźwięki mimo nasmarowania i mocnego skręcenia.

Rower przeszedł test bojowy w górach. Ponad 350 km naprawdę  większości w trudnych warunków – jestem bardzo zadowolony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

ja z zupełnie innej beczki - w moim Canyonie jest jedna rzecz która zaczyna mnie już wkur**ać, mianowicie stukanie linek wewnątrz ramy lub pancerzy przy wejściu/wyjściu do/z ramy (dokładnie nie zlokalizowałem)

Szczególnie jak jeżdżę połatanym asfaltem jest to mega irytujące. Pytanie więc mam konkretne: jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Avid 5 jak na razie mimo nie najlepszych opinii spisują się znakomicie. Po przejechaniu 800 km zużycie klocków jest niewielkie i równomierne. Podczas ostatniego wyjazdu w góry hamulce mocno popracowały i naprawdę jestem z nich zadowolony. Klocki oczywiście piszczą jak są mokre ale to bardzo szybko ustaje. Jeżeli miałbym się czegoś czepiać to może tego, że klamka tylnego hamulca stała się bardziej miękka niż w przednim. Kupię w niedługim czasie zestaw do odpowietrzania i zobaczę jak będzie po zabiegu. Reszta osprzętu sprawuje się również super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego 5.9 z 2014 jestem bardzo zadowolony.Prowadzi się idealnie. Co do hamulców to wszystko jest ok. Panowie wszystko jest nowe, musi się ułożyć, dotrzeć....

 

Dokładnie ja na początku narzekałem na amortyzator,coś tam skrzypiało dziwnie i pracował tak jak powinien.Okazało się że mam zle ustawione tłumienie powrotu,było na maksa dokręcone na low,zaparłem się,użyłem siły i teraz moge powiedzieć że mam powietrzny amorek.Co do hamulców to i tak pierwsza rzecz na mojej liście do wymiany chociaż może się jeszcze do nich przekonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000km i kolejna awaria. Zatarło się łożysko suportu. Byłem myć i smarować rower a tu okazuje się że korba kręci się z dużym oporem i słychać tarcie. Zdjąłem ją i okazało się że 1 z łożysk suportu się zatarło. Ładny szajs. Dla porównania w starym authorze basicu tak samo użytkowanym jak ten canyon przez 7 lat  z suportem NIC się nie działo. Tam był zwykły na kwadrat a tutaj Hollowtech II. Ładna padaka.

 

Co do hamulców też kupiłem zestaw do odpowietrzania bo miałem miękką klamkę ale wcześniej mi się klocki zużyły. Jakbym odpowietrzył i nalał więcej płynu niż było to bym już nowych klocków nie zamontował, bo przy montażu nowe ledwo weszły a klamka zrobiła się twarda. Z hamulcami się pogodziłem na razie.

 

Foty: https://plus.google.com/u/0/photos/107786938575480930825/albums/6074522830355486673

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo pechowy ten Twój rower :( Ja nic takiego u siebie nie zauważyłem a naprawdę rower lekko ostatnio nie miał Jaki zestaw do hamulców kupiłeś ?

I napisz koniecznie jak Canyon podejdzie z gwarancją bo rozumiem, że będziesz reklamował łożysko Na szczęście rama się trzyma bo tak naprawdę reszta tylko osprzęt, który łatwo wymienić

Edytowane przez krzysiek09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, bo chyba najtańszy na allegro: http://allegro.pl/zestaw-do-odpowietrzania-hamulcow-avid-i4561554384.html

 

No właśnie się zastanawiam co do reklamacji bo jak próbowałem zdjąć tą plastikową osłonę łożyska żeby do niego zajrzeć to pękła.

Edytowane przez atizylak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000km i kolejna awaria. Zatarło się łożysko suportu. Byłem myć i smarować rower a tu okazuje się że korba kręci się z dużym oporem i słychać tarcie. Zdjąłem ją i okazało się że 1 z łożysk suportu się zatarło. Ładny szajs. Dla porównania w starym authorze basicu tak samo użytkowanym jak ten canyon przez 7 lat  z suportem NIC się nie działo. Tam był zwykły na kwadrat a tutaj Hollowtech II. Ładna padaka.

 

Co do hamulców też kupiłem zestaw do odpowietrzania bo miałem miękką klamkę ale wcześniej mi się klocki zużyły. Jakbym odpowietrzył i nalał więcej płynu niż było to bym już nowych klocków nie zamontował, bo przy montażu nowe ledwo weszły a klamka zrobiła się twarda. Z hamulcami się pogodziłem na razie.

 

Foty: https://plus.google.com/u/0/photos/107786938575480930825/albums/6074522830355486673

 

Miałem ten suport w swoim starym rowerze i musze powiedziec że w momencie zamontowania juz ciężko chodził w porównaniu np. z suportem octalink.Kup nowy taki jak w xt jest montowany bb-70 podobno sa dosyc wytrzymałe.A tak mnie zastanawia czym ty rower pózniej myjesz bo  jest masakrycznie uwalony

 

Edytowane przez xxxWODNIKxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uwalony. To jest po myciu. Opłukałem go wodą. I przetarłem szmatą trochę. Moim zdaniem to trochę coś jest nie tak, mały przebieg, klocki trzeba było wymienić(z tyłu wytrzymały 600km) a teraz wg zasad shimano suport do wymiany.(napis: do not disassemble). Więc albo to jest rower na niedzielne przejażdżki po parku albo trzeba w plecaku worek części wozić.

 

Zresztą zawszę jak go myję to lagi amora mają być czyste, napęd i hamulce. Reszta jako tako czysta. To nie ma być rower na niedzielę. :D

Edytowane przez atizylak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro czasami są oferty sprzedaży tych plastików. Ich demontaż jest bardzo prosty - długi cienki śrubokręt wsuwasz do prawego plastiku przez mufę suportu od lewej strony, lekko wyginając rant plastiku, po czym napierając śrubokrętem na czoło plastiku wypychasz go obrotowym ruchem. 

Widzę że miskę masz wymontowaną - to jeszcze łatwiej. 

Co do reklamacji to może być ciut trudno - przebieg jak podałeś - a ile miesięcy używany jest rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie

Widzę że spore kontrowersje budzi wybór ramy L czy XL też miałem dylemat i po forumowych poradach wybrałem XL ( mam 193 wzrostu przekrok 92 ) ( Grand slx 7.9 ) faktycznie rura jest blisko ale póki co nie miałe z nią bliskiego spotkania i jeszcze falsetem nie mówie :) rower jest byczy zwłaszcza w porównaniu z moją 26 rama 21 cali. Jakiś czas się miotałem z myślą czy nie wymienić na L ale gdzieś na forum angielskim trafiłem na opis slxa gość miał L (190 wzrost) i pisał że wymnienił by na XL i na fotach wyglądał jak by siedział na za małym rowerze ( ale może to tylko takie wrażenie ). Ja nie mam porównania z L bo nigdy na niej nie siedziałem, ale jestem zadowolony z wyboru nie śmigam w maratonach a tam może L byłby lepsza. Ostatnio śmigałem po lesie i rower spisał się świetnie.

Czekam na opinie właścicieli XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

atizylak

 

Mam te same hamulce (tylko kolor biały jeśli pamiętasz), przebieg bedzię z 1350 km (większość w terenie, jura, 3x góry) i klocki mają się bardzo dobrze. Trochę mnie zdziwiło, że u ciebie po 600 km już padaka. Co do samego układu też nie mogę się przyczepić, hamuje jak trzeba :)

 

Co do łożysk to ja na Twoim miejscu: kupuje nowe łożyska za 5zł, papierem ściernym ścieram trochę plastiku żeby się zmieściły i jeżdżę dalej

- kupuje wkład accenta i też dalej śmigam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...