Skocz do zawartości

[Powitania] Do nowych forumowiczów cz.3


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zaglądam tu czasem aby dowiedzieć się ciekawych rzeczy o rowerze. Ja, mimo >40 lat dopiero uczę się o rowerach bo zacząłem jeździć regularnie od kwietnia 2018 roku. Jestem z pomorza i posiadam dwa rowery: merida big nine 300 z 2017 roku oraz Spec Diverge E5 sport z 2018 roku. Rowery kupione były na czuja, bo Spec mi się podobał a bałem się typowej szosy, natomiast merida bo potrzebowałem drugiego roweru z racji tego, że Speca wywiozłem za granicę.

Do tej pory zrobiłem na nich prawie 9tys km. Z racji tego zacząłem dostrzegać plusy i minusy tych rowerów oraz podzespołów. Pewnie niedługo będę się pytał o upgrade, czyli co już powinienem wymienić z racji zużycia a co z racji polepszenia właściwości.

Jeżdżę rekreacyjnie, używam stravy i na ulubionych segmentach staram się pobijać własne rekordy :)

Pozdrawiam

 

 

 

merida.jpg

Spec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Koledzy i koleżanki - kocham was!... za swoją pasję no i tą ogromną wiedzę. Coś czuję, że dobrze trafiłem :). Mam 40 lat, nie mam jeszcze swojego roweru, ale jestem tu by to zmienić. Na razie czytam i oglądam bo od Jubilata 2 troszkę się zmieniło... Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Kiedyś jeździłem dużo, rower to był mój główny środek transportu. Potem nic nie wyszło przyrosła do samochodu. Przypomniałem sobie jak przyjemnie wyjść sobie na rower dopiero po latach i powracam do hobby. Lubię sobie podłubać przy rowerku. Mam starego schwinna "high plains" chyba z 1992 roku (wtedy go sobie kupiłem) i właśnie sobie go wyremontowałem i odswieżyłem i wciąż miło się na nim śmiga. Planuję złożyć sobie coś nowoczesnego, bo to fajna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć witam mam na imię Paweł jestem z Sosnowca,ogólnie jeżdżę na mtb jednak z braku czasu na wypady by naprawdę wykorzystać rower noszę sie  zAmairem przejścia na przelaj gravel I od razu mam pytanie na pewno ktoś przechodził zmieniał jak wrażenia chodzi głównie o dojazdy do pracy wypady ścieżkami 

BAEC32F8-056D-4A99-9753-11B23BC5A899.jpeg

Edytowane przez StachuSka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jakoś nieopatrznie pominąłem kwestię powitania . Konto założyłem wczoraj a dzisiaj pragnę się przywitać , wybaczcie :( .

Jestem z Poznania i mam na imię Krzysztof . Rowerem jeżdżę od dzieciaka ale od zeszłego roku postanowiłem wziąć się za siebie , pięć dych na karku :wallbash:. Kupiłem pierwszego MTB i zacząłem od wycieczek 30 km i mam nadzieję że na tym nie poprzestanę

 

 

Edytowane przez Mitul
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim. 

Łukasz, 44 lata, Mysłowice - Wesoła. Aktualnie jeżdżę na Specialized Rockhopper Comp 2019, którego kupiłem w ubiegłym roku po przesiadce z mojej starej poczciwej Meridy - chyba miała już lekko dosyć ;). Śmigam po całym praktycznie Śląsku. Dłuższe przejazdy całodzienne do Bielska (Czerwonym szlakiem nr 1), Goczałkowice, Poraj pod Częstochową itd. oczywiście tylko weekend ze względu na prace... Na co dzień jeżdżę po lasach Murckowskich (Katowice), lasy wokół Mysłowic, Tychów … W tym roku planuję zrobić swoje pierwsze podjazdy górskie zaczynając od tych mniej wymagających … no ale zobaczymy jak to jeszcze wyjdzie … Niemniej chciałem się przywitać i wszystkich pozdrowić :)

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Wpadłem tu na chwilę żeby się pożalić na oślepiaczy, ale może zostanę na dłużej. Jeżdżę świadomie rowerem od 35 lat. Do pracy od zawsze, niezależnie od miejsca w Polsce, na Islandii czy w Holandii. A po pracy jeżdżę turystycznie. Mam "alergię" na lycrę. Ciągle planuję ten wyjazd dookoła świata. Polecam wszystkim crazyguyonabike.com

Pozdrawiam,

Ole

 

IMGP1301_a.jpg

Edytowane przez Ole_Wan
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2019 o 18:56, miczigan napisał:

Mam starego schwinna "high plains" chyba z 1992 roku (wtedy go sobie kupiłem) i właśnie sobie go wyremontowałem i odswieżyłem i wciąż miło się na nim śmiga. Planuję złożyć sobie coś nowoczesnego, bo to fajna zabawa.

Takiego? Dobra rama i dobrze chroni przed rudą ;)

SchwinnHP1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Damian jestem. Od 8 lat posiadam trekkinga firmy Kross, a dokładniej transalpa. Zawitałem na tym forum z potrzeby powiększenia swojej wiedzy odnośnie serwisowania roweru i dobierania odpowiednich części. Mam nadzieję, że uda mi się uzyskać pomoc, a z tego co widzę to wszyscy są pozytywnie nastawieni, więc dyskusja na pewno będzie przyjemna :)  pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów!

Mam na imię Tomek i pochodzę z Kielc. Na rowerku od małego ale jakiś tydzień temu dorwałem Kross BE 3 w stanie dalekim od ideału (2 lata stał w szopie nie używany) i tak zrodził się pomysł na doprowadzenie roweru do stanu używalności i śmiganie do pracy na rowerze. Liczę, że to nie zajawka chwilowa lecz zostanę tu na dłużej. W temacie osprzętu itp. itd. całkowicie zielony. Jestem pewien, że przeszukując zasoby forum oraz czerpiąc porady od Was będę szczęśliwym posiadaczem sprawnego i własnoręcznie przygotowanego Krossa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,Łukasz z Warszawy,już prawie 38 lat na karku ale ciągle w małym siodle a właściwie "na".Na rowerze od zawsze i zawsze tak jak pies to i rower musiał być u mnie w domu,kiedyś jeden na całą rodzinę a teraz każdy w rodzinie po jednym :).Jestem na forum głównie dla tematów technicznych bo odkąd pamiętam to zawsze sam wszystko robiłem przy rowerze ale nie wszystko człowiek wie, to co wiem postaram się wykorzystać do pomocy forumowiczom a tego czego nie wiem, chętnie sie tu dowiem.Twardo opieram się panującym trendom i śmigam ciągle na kołach 26, aktualnie Stevens Haze Slx carbon,złożony przezemnie od początku do końca.Pozdrawiam

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...