Skocz do zawartości

[tuning] zalewanie olejem amora


Rekomendowane odpowiedzi

Mam SR Suntoura XC-60, deklarowany skok 75mm, zamontowany w Giancie Boulderze. Twardy strasznie, ruszają go tylko większe hopki, o reagowaniu na małe muldy mozna zapomnieć. POstanowiłem więc zalać go olejem. TYlko nie wiem już czy olej należy wlewać od góry - po odkręceniu pokrętła regulacji wstępnej, czy od dołu - po odkręceniu tej śruby od spodu amora ( której notabene z moimi narzędziami nie da sie odkręcić - ktoś juz pisał o tym problemie).

 

Proszę o odpowiedż

krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem jush 100km i amor pracuje fajnie... po pierwszej dłuższej jeździe miałem całe golenie w oleju i syfie.. teraz jest lepiej ale tesh sporo oleju wychodzi po górnej goleni przez uszczelki i potem ścieka po dolnej goleni :/ wlałem tylko ok 70ml na goleń... możecie coś poradzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 100 mm skoku, użytkownik Gavron ma 80.. on wlał 100-150 (tak pisał w poprzednich postach)... ciekawe jak to jest u niego... jak to przeczyta to nich coś napisze :wink: pwe, tesh zalewał i to nawt taki sam amor wiec tesh niech coś maźnie jak to u Niego jest... z góry dzięki chłopaki... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SR Suntoura XC-60, deklarowany skok 75mm, zamontowany w Giancie Boulderze. Twardy strasznie, ruszają go tylko większe hopki, o reagowaniu na małe muldy mozna zapomnieć. POstanowiłem więc zalać go olejem. TYlko nie wiem już czy olej należy wlewać od góry - po odkręceniu pokrętła regulacji wstępnej, czy od dołu - po odkręceniu tej śruby od spodu amora ( której notabene z moimi narzędziami nie da sie odkręcić - ktoś juz pisał o tym problemie).

 

Proszę o odpowiedż

krawiec

 

ja wlewalem od gory(po uprzednim odkreceniu pokretel od regulacji)bo od dolu to niedalo zbytnio rady go wlac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkownik Gavron ma 80.. on wlał 100-150 (tak pisał w poprzednich postach)

 

Dokładnie tak jak u Pwe, najpierw amor popluł przez pierwsze jazdy a potem przestał (może dlatego że ustawiłem duże naprężenie wstępne na lato, bo olej stawał się rzadszy i tak jak napisałeś Krzema, sciekał po goleni - a teraz jak założyłem tarczę nie mogę sobie na to pozwolić żeby nie zaoleić klocków :mrgreen: ). W zimie jest na najmniejszym naprężeniu i dzięki olejowi nawet poniżej "0" chodzi płynnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SR Suntoura XC-60, deklarowany skok 75mm, zamontowany w Giancie Boulderze. Twardy strasznie, ruszają go tylko większe hopki, o reagowaniu na małe muldy mozna zapomnieć. POstanowiłem więc zalać go olejem. TYlko nie wiem już czy olej należy wlewać od góry - po odkręceniu pokrętła regulacji wstępnej, czy od dołu - po odkręceniu tej śruby od spodu amora ( której notabene z moimi narzędziami nie da sie odkręcić - ktoś juz pisał o tym problemie).

 

Proszę o odpowiedż

krawiec

 

ja wlewalem od gory(po uprzednim odkreceniu pokretel od regulacji)bo od dolu to niedalo zbytnio rady go wlac...

 

A wyciekał ci olej od spodu??

Jeśli tak, to jak uszczelniłeś amora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SR Suntoura XC-60, deklarowany skok 75mm, zamontowany w Giancie Boulderze. Twardy strasznie, ruszają go tylko większe hopki, o reagowaniu na małe muldy mozna zapomnieć. POstanowiłem więc zalać go olejem. TYlko nie wiem już czy olej należy wlewać od góry - po odkręceniu pokrętła regulacji wstępnej, czy od dołu - po odkręceniu tej śruby od spodu amora ( której notabene z moimi narzędziami nie da sie odkręcić - ktoś juz pisał o tym problemie).

 

Proszę o odpowiedż

krawiec

 

ja wlewalem od gory(po uprzednim odkreceniu pokretel od regulacji)bo od dolu to niedalo zbytnio rady go wlac...

 

A wyciekał ci olej od spodu??

Jeśli tak, to jak uszczelniłeś amora??

 

niewyciekl mi olej od spodu.nieuszczelnialem amora w zaden sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da sie wymienic sprężyny w xc-60 na miękksze??ktos moze wymienil??noby zalalem go olejem i chodzi juz lepiej ale jak patrze na inne drozsze amory to cos mnie bierze :( są taki mięciutkie heh i chcialbym zeby moj tz taki byl.. w przyszlosci nie tak odleglej zamierzam kupic Duro ale do tego czasu chcialbym cos zrobic z tym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej uzywac oleju do amortyzatorow jednak, gestosc(lepkosc) trzeba by dobrac doswiadczalnie.

W lepkosci(gestosci) chodzi o to ze im mniejsza wartosc(5WT) tym szybciej przeplywa przez zawory tlumika(mniejsze tluminie)

Oleje o rozniej wartosci WT mozna ze soba mieszac w celu uzyskania zadanej gestosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...