Skocz do zawartości

[Lampka przednia] Dobre oświetlenie podczas szybszej jazdy rowerem - max 250 zł


elano1000

Rekomendowane odpowiedzi

a) Roxim RS3 Speed a  MacTronic Bike Pro Noise 300

B) Roxim RX5 Premium a MacTronic Bike Pro Noise 500

 

Wejdź sobie tutaj i porównaj sobie po kolei te lampki...

http://www.light-test.info/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=39&Itemid=59&lang=pl

 

RS3 - lampka miejska, dojechać do do domu.

RX5 - lampka na drogę, mozna w miarę bezpiecznie jeździć z nią po asfaltach i ścieżkach rowerowych.

Noise 300 - na asfalt i ścieżki podmiejskie, ale świeci dosyć wąsko wiec szału nie ma, można pojechać do lasu.

Noise 500 - na asfalt i offroad - świeci szerzej od 300, w trybie maksymalnym można spokojnie pojechać w nieznany teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak... całkiem spoko lampka, tylko ten czas pracy w trybie max. Philipsa (2h) vs czas pracy Roxim (5-6h)???

 

Ilością trybów również IMHO nie zachwyca.

 

No i gdyby Philips bazował na jednej diodzie, tak jak Roxim to... bezradny.gif

 

Czy warto??? Pewnie tak, jeśli ktoś potrzebuje "potęgi światła" przez krótki czas wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

czytam wypowiedzi i widzę coś na temat roxim... 

jestem posiadaczem roxim rx5 i to co ktoś mówi że uchwyt jest słaby lub nie stabilny to kłamie!

szczerze nie zamienił bym tej lampy za nic innego fakt trochę duża jest ale to wogóle nie przeszkadza świeci wow i to jeszcze jak a jak ktos pisze ze latarki świecą lepiej to niech się zastanowi nad przenaczeniem bo mam latarkę o 170 lumenach i nie świeci nawet w 1/5 tak jak rx5 poza tym nie potrzebujesz nic do montażu możesz ją ściągnąć w kilka sekund z kierownicy łacznie z uchwytem, co do uchwytu to można sobie znaleźć testy na youtubie i daje radę, latarki używam głównie w teren i nic nie odpada ani się nie urywa, poza tym to jest lampka rowerowa spacjalnie zaprojektowana by nie oślepiać osób z naprzeciwka już nie wspomnę o doświetleniu drogi od koła do ok 70m w przód i szerokość ok 5 m czas świecenia mogłby być dłuższy ale właśnie jestem w trakcie zakupu akumulatorków 2500mAh powinno być lepiej zobaczymy... 

Pozdrawiam!

 

test rx5

 

Jak odróżnić jedno mocowanie od drugiego? Bo jednak robi różnicę

 

Nadal biję się z myślami póki co biorę pod uwagę

- Roxim RX5 (po oględzinach bryłowaty i aż do bólu plastikowy - czy ktoś z użytkowników tej lampy ma już na koncie kilka upadków? - jak Roxim to znosi? Niestety w zestawie nie ma baterii więc w sklepie jak świeci okazji zobaczyc nie miałem po zdjęciach jednak widać że na mieście w ciemnych uliczkach i ściezkach rowerowych zdałoby egzamin)

- Nosie 500 ( porównując  na light-test.info z Roximem to wydaje mi się że bije go na głowę i nie mogę dostrzec tej wady w postaci niedoświetlonych boków względem Roxim,)

 

Koszt jednej i drugiej porównywalny bo Roxim + akumulatory których w zestawie brak wyjdzie tyle co Noise 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzucę jeszcze latarki z allegro te które się przewijały na forum

 

Latarka EDC X1 (TIR szeroka) XM-L2 T6 3C 850lm 140 zł

Latarka SkyRay ZOOM XM-L2 U2 1200lm 119 zł

Latarka SolarForce L2 800lm Cree XM-L 150 zł

 

i tutaj kolejny dylemat bo za cenę Noisa 500 miałbym +/- dwie z powyższych latarek jeśli tak to które z nich powinienem rozważyć zakup? Kusi mnie bo jednak latareczka na biwaku czy wędrówce sie przydaje, 2 sztuki to nie jedna więc byłoby dla dwojga a w razie potrzeby mógłbym i z 2 korzystać - byłoby to chyba bardziej efektywne niż 1 Noise ( a dziewczynie i takj musiałbym kupić jakieś światło, a kończyłoby się pewnie na tym że pożyczałaby sobie moje:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK JEST SERRR:D  i dzięki a mógłbyś mi jeszcze rozjaśnić mój cemny względem latarek umysł i jako ekspert powiedzieć jaka jest różnica między tymi trzema latarkami i dlaczego własnie EDC X1? :)

 

 

Najlepszy rozkład światła do zastosowań rowerowych z tego co zaproponowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Szanowni Forumowicze,

proszę o pomoc w sytuacji dezorientacji pełnej. Nabyłem lampkę Mactronik Pro Bike Scream 500lm, zasilana 3xAAA, podany czas pracy na max mocy 4h. W realu wygląda to tak, że po ok. 45 minutach natężenie światła wyraźnie spada. Dobrze to obrazuje wykres na stronie http://www.velonews.pl/sprzet/testy/1847-test-porownawczy-owietlenia-rowerowego. Czy podobny efekt - chwilowy peak i szybki, drastyczny spadek - występuje w przypadku chwalonego Roxim RX5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego. Baterie AAA nie nadają się do mocnych latarek. Nie widziałem podobnych badań w stosunku do RX-5, ale tam są 4 baterie AA i przetwornica, więc przynajmniej organoleptycznie Roxim jedzie na pełnym gazie przez cały deklarowany okres świecenia (około 5-6h w zależności od jakości aku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego. Baterie AAA nie nadają się do mocnych latarek. Nie widziałem podobnych badań w stosunku do RX-5, ale tam są 4 baterie AA i przetwornica, więc przynajmniej organoleptycznie Roxim jedzie na pełnym gazie przez cały deklarowany okres świecenia (około 5-6h w zależności od jakości aku).

 

Dziękuję za odpowiedź. Sądziłem, że deklaracje producenta będą bardziej zbliżone do satnu faktycznego POMIMO zastosowania AAA.

Oragnoleptycznie, czyli jesteś w posiadaniu RX-5 i widziałeś jej możliwości? Dopytuję, bo organoleptycznie, to można też rzucić okiem na spcyfikację :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

Pytanie do użyszkodników tańszych kitajskich wynalazków oświetleniowych.
Mianowicie chodzi o: http://www.ebay.com/itm/3X-CREE-XM-L-T6-LED-3800Lm-LED-Bicycle-Light-Torch-LED-Head-Light-Headlamp-/300944817266?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4611b57c72
Jakie toto temperatury wytwarza na pełnej mocy? Czy da radę te 3-4godz. latem z tym na głowie pojechać? Mózg się nie zagotuje? Nie potopi kasku? :D No i jak z szerokością światła?
Zastosowanie, jak wyżej - tylko jako czołówka, wyłącznie w ciemną doopę (góry, las) i raczej cały czas na pełnej mocy.
Czy może bardziej lajtowo i wystarczy coś na jednej diodzie na głowę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa - po zakupie trzeba chińczyki rozkręcić i nasmarować pastą przewodzącą ciepło. Kitajce albo daja jej za mało albo w wiekszości przypadków w ogóle nie dają.
Po nasmarowaniu obudowa lepiej odbiera ciepło ale nie jest to temperatura, która spali ci kask.
Na postoju lampka się grzeje dośc mocno (można mieć uczucie parzenia w rękę) ale podczas jazdy lampka się trochę studzi i kasku ci nie spali (jest zamocowana na plastikowym łączniku).

Co do czasu świecenia - ja mam podobną tylko że z jedną diodą (z takim samym pseudo 6400mAh aku).
Jedna dioda świeci na max 2,5 do 3 godzin.
3 diody pożrą ci baterię przy max mocy w około 1,5h. Na 50% mocy wytrzyma ci pewnie z 2,5h.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do scream, to jak już ktoś go ma, to może go przerobić. Zasilany z 18650 działa trzy razy dłużej, wolniej spada jasność...

 

Ja zmodowałem swoją w 3 miejscach: daszek aby odcinać, zasilanie aby jeździć dalej i optykę przesunąłem bliżej żeby było szerzej:

 

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=12661#top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@comrat

z tym topieniem kasku to oczywiście ironia, bardziej chodzi o to czy nie będzie w dynię grzało za bardzo - nie tylko w czasie jazdy, ale i na dłuższym postoju. Po zmroku też nikt nie ma ochoty biegać z latarką w zębach, a obóz trzeba rozstawić, dobrze sobie doświetlić teren, żeby się ten przykład w mrówkach nie położyć, spokojnie nad brzeg jeziora, rzeki zejść itd., itp.
Dlatego gdybam, czy taka jednoledowa nie byłaby lepszym i wystarczającym rozwiązaniem (i do jazdy, i do postoju). Czy naprzykład do jazdy 3 diody, a na postoju na pół gwizdka?
Pseudo-akumulatory też znam, i niestety wiem jak działają.

@cervandes

Scream? Z całym szacunkiem Kolego, ale dajże spokój. Z tym to można do piwnicy po ziemniaki zejść., ewentualnie po ścieżkach rowerowych pojeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 3 diod tp bedzie wygrar jak cholera. Na postoju zjechac z moca i bedzie ok.

 

Gdzies mi sie ostatnio przewinala (z miesiac temu) stronka po angielsku gdzie byly wlasnie takie chinole rozbierane i pokazane jak to swieci i co sie nadaje do modowania a gdzie tylko brakuje pasty.

 

Jak wroce do domu to poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...