Skocz do zawartości

[hamulce tarczowe] różnica między BR-M596, BR-M615, a BR-M675


fatalwalker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Zamierzam zakupić nowy komplet hamulców. Zastanawiam się nad tymi trzema wariantami Shimano:

- BR-M596

- BR-M615

- BR-M675

 

Jakie są różnice między nimi? Czy warto dopłacić do 675? Ew. jeżeli można to poprosiłbym o inne propozycje hamulców w tym przedziale.

Edytowane przez fatalwalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Miedzy 596 a 615 różnica jest niewielka, kosmetyczna, inny dekielek klamki, inne klocki, takie jak w SLX reszta chyba bez zmian.

 

Model 675 to już inna bajka, inna klamka, prawie jak w XT, posiada zaślepione miejsce na śrubę od free stroke i pokrętło od regulacji odległości klamki. Zacisk chyba taki sam jak w XT, różniący się niewiele, chyba tylko kolorem. W porównaniu do 596 ma większe ceramiczne tłoki. Posiada też możliwość zamiany zawleczki na śrubę, czego 596 nie ma. Skok klamki i sama praca hamulca bardzo zbliżona, siła hamowania także na organicznych klockach.

 

Czy opłaca sie dopłacać ... to zależny czego oczekujesz i jak planujesz jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwólcie, że się podepnę.. :)

 

Czy te hamulce to są te same modele, tylko w innej wersji kolorystycznej, czy to pomyłka ze strony sklepu?

 

http://rowertour.com/shimano-deore-br-m615-hamulce-tarczowe-kpl-przod-tyl-okladziny-zywiczne-2014-czarne.html

http://bikecenter.pl/index.php?p8779,shimano-deore-br-m615-czarne-hamulce-tarczowe-przod-i-tyl

 

Wyczytałem gdzieś, że M615 są sprzedawane w dwóch wersjach: z napisem deore, i z napisem shimano. Czy to prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Pozwólcie, że się podepnę.. :)

 

Czy te hamulce to są te same modele, tylko w innej wersji kolorystycznej, czy to pomyłka ze strony sklepu?

 

http://rowertour.com/shimano-deore-br-m615-hamulce-tarczowe-kpl-przod-tyl-okladziny-zywiczne-2014-czarne.html

http://bikecenter.pl/index.php?p8779,shimano-deore-br-m615-czarne-hamulce-tarczowe-przod-i-tyl

 

Wyczytałem gdzieś, że M615 są sprzedawane w dwóch wersjach: z napisem deore, i z napisem shimano. Czy to prawda? 

Te z pierwszego linku przyjdą ci takiej wersji jak masz w drugim linku (czarne ze srebrnymi deklami "Deore").

Kupowałem u nich te heble i byłem lekko zdziwiony że są inne niż na zdjęciu ale ponieważ dla mnie było to bez większego znaczenia to nie lamentowałem z tego powodu.

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w kwestii "dziwnych" wersji hamulców M596.

W tej aukcji w opisie przedmiotu stoi: 

Note: / Left lever controls rear caliper & right lever controls front caliper

 

http://www.amazon.com/dp/B00BPIY9DK/ref=pe_385040_30332190_pe_175190_21431760_3p_M3T1_ST1_dp_1

Były takie wersje czy pomyłka sklepu ? Na zdjęciach wygląda jakby wszystko było tradycyjnie, po Europejsku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rx są słabe, tz  mają mocny ścisk, ale modulacja kuleje, grzeją się ,  są co prawda bezawaryjne ale klamki łapią duże luzy, co finalnie denerwuje 

 

"nowe" shimano są level wyżej, nawet 596, chociaż warto dopłacać do slx albo nowych deore

 

w slx (używam) nie ma czegoś takiego jak przegrzanie, im je bardziej zagrzejesz tym lepiej hamują, cieżko przekroczyć krytyczną temperaturę dla metalicznych klocków, co świadczy o dobrym odprowadzaniu ciepła przez zacisk i tarcze 

 

jedyna wada top że zimą klamki trochę puchną, no ale fizyki nie oszukasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rx są słabe, tz  mają mocny ścisk, ale modulacja kuleje, grzeją się ,  są co prawda bezawaryjne ale klamki łapią duże luzy, co finalnie denerwuje 

To tak z praktyki używania tych hebli napisane?

To ja mam jakieś wyjątkowe chyba.

Grzeją się? Może trzeba by zacząć na jakich traczach i klockach.

Modulacja.... zależy kto co lubi. Jak ktoś lubi typową gumę jak w Shimano to tak, będzie narzekał.

O tych klamkach czytam już kolejny raz, nie będę się spierał że problem nie występuje ale moje jakimś cudem mimo długiego intensywnego użytkowania oparły się temu problemowi.

 

"nowe" shimano są level wyżej, nawet 596,

No te mam z kolei w drugim rowerze i nie odważył bym się na tak śmiałe stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nowe" shimano są level wyżej, nawet 596, chociaż warto dopłacać do slx albo nowych deore

 

Osobiscie nie mam porownania miedzy nowymi Shimano a RX'ami ale w kontekscie tego co piszesz zastanawiajaca jest roznica w cenie - za uzywane RX'y ludzie wolaja tyle mniej wiecej co kosztuja nowe 615-tki

 

A ja wlasnie stoje przed dylematem czy zamiast lekko uzywanych RX'ow wziasc nowe BR-615

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RX kupisz za około 500zł.

Ceny tego hamulca sa bardzo zróżnicowane, komplet nowych potrafi kosztować ponad 1000zł ale na pewno można je dostać nowe mniej więcej za 500zł.

Oczywiście mówię tu o komplecie.

Teraz nie widze tego ogłoszenia ale co jakiś czas ogłasza się na Alledrogo gość od którego ja kupowałem w cenie oscylującej coś około 500zł, dokładnie juz nie pamiętam bo już troszkę czasu mineło.

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...