Skocz do zawartości

[do 2500] Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Zaczynam poszukiwania dla siebie roweru, a że jestem laikiem to zwracam się do Was o pomoc.

Jeżdżę głównie po utwardzonych nawierzchniach (DDR, asfalt), ale zdarząją się też jakieś szutry, ew. lekki teren. Aktualnie tygodniowo robię około 100-120km, ale chcę ten dystans wydłużać. :) Myślę, że najodpowiedniejszym rowerem byłby cross.

Szukam czegoś z "męską" ramą (bo na takiej mi najwygodniej :P) i geometrii bardziej "sportowej". Nie lubię siedzieć mocno wyprostowana.

Dotychczas jeździłam na około 15-letnim rowerze Kross "City Best" o rozmiarze 19,5 (tak ma wybite na ramie). Chcę go wymienić, bo jest straasznie ciężki, za mały, niewygodny i jadąc powyżej 20km/h ma się wrażenie, że zaraz się rozleci :icon_confused:  (prawdopodobnie większość części jest do wymiany).

Mam 173cm wzrostu, 15 lat, a ważę około 60kg.

Objechałam dziś w tatą wszystkie sklepy rowerowe w Toruniu i... tylko w jednym były dwa rowery, które mi względnie odpowiadały.

Pierw przejechałam się na Unibike'u Crossfire'u. Pierwsze wrażenie: "jejku, jaki lekki! :woot: ". Ale po krótkiej jeździe byłam trochę rozczarowana - no był takie hmm "miękki". Generalnie nie pasował mi.

Drugim kandydatem był Specialized Crosstrail. Piękny! Wrażenie z jazdy: super rama, sztywna, bardzo mi odpowiadała. Ale, na tym plusy się chyba kończą. :( Z trudem dosięgałam do manetek, choć mam stanadrowej długości palce. Rower kosztował 2100zł. Spojrzałam w internecie na specyfikacje, a tam m.in tylnia przerzutka "altus". Generalnie osprzęt jak z hipermarketu za takie pieniądze. :wallbash:

Do dziś bardzo podobały mi się rowery Cube, szczególnie model Nature Pro (droższy, ale widziałam używane, zresztą mogę trochę zwiększyć budżet). Przekonałam się jednak, że przed kupnem trzeba pojeździć. Po weekendzie postaram się pojechać do Bydgoszczy, gdzie jest większy wybór.

Czy moglibyście zaproponować mi za czym mam się rozglądać? Zależy mi na dobrym stosunku jakość-cena. Jeżeli będzie warto to wstrzymam się i postaram się dozbierać.

Jeszcze mam dylemat co do ramy. Teoretycznie wg tabelek powinnam mieć 17'. Ale dziś jeździłam na rowerach o ramach 21' i było dobrze. Za to mój tata ma Unibike'a Freeway'a o tym rozmiarze i jest na mnie ciut za duży. Czy nie mam się sugerować rozmiarem i po prostu wsiadać i się przejeżdżać?

 

Pozdrawiam, Milena :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike zethos? Co prawda sugerowana jest 2700, ale może za 2600 albo 2550 by się go udało ściągnąc

Co do rozmiaru, ja mam 186cm mam ramę 19 w Viperze. Testowałem 21 ale była za duża bo wisiałem, znowu 19 jest minimalnie za mała. Idealnie by była 20, ale takich unibike nie ma :/

Wsiadaj i mierz, bez tego nie ma sensu 

 

Kross Evado 4,0 też weź pod uwagę cały na deorku, miałem go brać ale viper przeważył cenowo

 

No i kelly's ecquisite z 2012 do tej pory żałuję że go nie wziąłem, ale nie było mojego rozmiaru :/

 

Speciale testowałem - płaci się za markę sporo, osprzęt altusa w cenie do 2500zł to trochę przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na allegro wisi Kelly's Ecquisite z 2011. Podoba mi się bardzo, cena mi odpowiada, tylko, że rama 21'. Aukcja kończy się w poniedziałek popołudniu, a nie wiem czy do tego czasu zdąże się na nim przejechać w Bydgoszczy. A nie chce kupować na zasadzie "a może będzie dobry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę ponownie o radę:

Mocno rozważam Unibike'a Zethos'a, który aktualnie kosztuje 2800zł. Ale mam okazję kupić nowego Gianta xr 1 w cenie 3300zł. Czy warto dopłacić te 500zł? Nie ukrywam, że już Unibike nagina mocno mój budżet  :bye2: (bo jeszcze musi dojść kask itp), a ten Giant, choć piękny, ma cenę kosmos. Warto???

 

Chyba, że możecie zaproponować coś w podobnej cenie (powiedzmy, że do +/- 2900zł, najwyżej zrobię wyprzedaż domową :w00t:)? Może jakiś Cube, Kross?

 

Proszę wypowiedzieć się co do sprzętu, co ma najlepszy stosunek jakość-cena. Na pewno nie kupię roweru w "ciemno", na dniach będę w sklepie werifikować na czym mi się najlepiej jeździ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego Gianta bym sobie darował - w tym sensie ze moim zdaniem nie warto naciągać dla niego budżetu

 

zobacz, może spodoba Ci się Merida Crossway 300-D (2013) , katalogowo 2699zł , ale myślę że dasz radę coś utargować http://www.rowerymerida.pl/produkt559/crossway-300-d-rower-merida.html

 

można pomyśleć też nad nieco tańszym 100-D , ale w mojej opinii malowanie już nie jest takie ładne ;)  (rama w 2013 crossway tfs 100/300/500/900 -D  jest taka sama , różni się malowaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. :thumbsup:

Zjeździłam dziś caaałą Bydgoszcz. Jeździłam na Giantach, Cube, Krossie. I w sumie nic mi nie pasowało. Ale dowiedzieliśmy się od pewnego sprzedawcy, że Unibike posiada sklep firmowy (choć na ich stronie nie ma o tym zmianki). No i udało się! :woot: Unibike Zethos w rozmiarze 19" jutro będzie stał u mnie w pokoju. :laugh: Podobno ostatni w tym rozmiarze u nich sklepie.

Teraz tylko dokupić kask i będę śmigać z tatą. :icon_cool:

Jeszcze raz dzieki za wszystkie rady. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytargowałaś jakoś tego zethosa?

 

 

Staraliśmy się z tatą. Rozmawialiśmy z Szefową, ale jedyne co się udało to obcięcie 99zł i dorzucenie licznika.

Jakby był ktoś zainteresowany to był jeszcze dwa Zethosy 21". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...