Skocz do zawartości

[Krynica] Trasy z przyczepką/fotelikiem w okolicy


magura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie (to mój pierwszy post więc mam nadzieję, że się nie "wychylę" za bardzo ;-) ).

 

Przez pierwsze 2 tygodnie lipca będę przebywał z synem w Krynicy (ośrodek Panorama) na turnusie rehabilitacyjnym ale planuję się wyrwać co drugi dzień na 2-3h wieczorkiem i może w weekend na dłużej.

 

Czy jesteście w stanie polecić trasy w okolicy, które mógłbym przemierzyć z przyczepką bądź w foteliku (sztywnym) podpięte do mtb?

 

Zaznaczę, że najchętniej pocisnąłbym w terenie i dlatego zapytuję na forum bo trasy asfaltowe raczej dam radę objechać "palcem po mapie" ale terenowe to już takie trudno znaleźć, a muszę być w stanie podjechać z "nadbagażem". Tutaj liczę właśnie na "miejscowych", znających ciekawe terenowe trawersy i mniej uczęszczane asfalty, żeby mnie tir albo bmka z drogi nie zepchnęły ;-)

 

W kwestii terenowych tras to znam zaledwie kilka takich u siebie w Beskidzie Małym (tutaj ostatni przykład) i zastanawiam się czy Kryniczanie są w stanie polecić mi coś podobnego bądź przynajmniej coś co byłbym w stanie zaatakować z większym obciążeniem (oczywiście jeśli ostatnia pora deszczowa nie zamieni wszystkich w nieprzejezdne dla mnie w obecnej konfiguracji).

 

Jestem w stanie nawet dojechać autem w promieniu kilkunastu kilometrów (szkoda mi czasu na dalsze trasy ale może weekend, kto wie).

 

Pozdrawiam serdecznie,

magura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem jakie są możliwości tej przyczepki ale ten rejon obfituje w sporą ilość dróg stokowych. Na dzień dobry to oczywiste zalicz Jaworzynę. Są też inne miejsca jak Szczawnik z Bacówką pod Wierchomlą, jest Hala Łabowska od strony Łabowa. Ciężko coś doradzić bo to są dość mocne podjazdy i nie mam pojęcia czy dasz radę bez prowadzenia. Poza tym 2-3 godz to bardzo mało więc szukaj czegoś w najbliższej okolicy. Jak zadysponujesz większym zapasem czasu to podjedz do Rytra i zalicz sobie bardzo fajnym podjazdem Doliną Roztoki Wielki Rogacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie do końca wiem jakie są możliwości tej przyczepki ale ten rejon obfituje w sporą ilość dróg stokowych. Na dzień dobry to oczywiste zalicz Jaworzynę. Są też inne miejsca jak Szczawnik z Bacówką pod Wierchomlą, jest Hala Łabowska od strony Łabowa. Ciężko coś doradzić bo to są dość mocne podjazdy i nie mam pojęcia czy dasz radę bez prowadzenia. Poza tym 2-3 godz to bardzo mało więc szukaj czegoś w najbliższej okolicy. Jak zadysponujesz większym zapasem czasu to podjedz do Rytra i zalicz sobie bardzo fajnym podjazdem Doliną Roztoki Wielki Rogacz.

 

Wiem, że odpowiadam w tempie żółwim ale dopiero ostatnio dałem radę spisać wspomnienia z planowanego wtedy wypadu do Krynicy.

 

Szkoda, że odzew na moje zapytanie był nikły ale rozumiem - nowy na forum, pytanie niszowe (?) więc i słabe zainteresowanie ale okolice oferują bardzo dużo więc zdecydowałem, że warto się tym podzielić. Dziękuję beskidowi za wyczerpującą odpowiedź, choć trasy przemierzyłem trochę inne. Podjazd pod Backówkę nad Wierchomlą jest właściwie lajtowy - cały czas bita droga, nachylenie niewielkie i rower nie traci przyczepności (jak zestaw jest cięższy to staje się to istotne). Dolina Szczawnika pozwala miarowo się wspiąć więc trasę można polecić nawet kompletnym amatorom.

 

Przypomnę: zestaw MTB+ czyli rower i przyczepka Chariot Cougar z 6-letnim pasażerem. Wypady robiłem popołudniami w czasie wolnym od rehabilitacji syna, która była głównym celem pobytu w Krynicy. Pogoda jednak dopisała, a trasy planowałem "w locie" jednak okazały się tak ciekawe, że chętnie podzielę się wrażeniami dla tych, którzy chcieliby te okolice zjeździć w podobnym zestawie. Okolice Krynicy nadają się do tego wręcz idealnie i skapitulować musiałem jedynie raz bo nachylenie terenu+sypkie kamienie sprawiły, że tandemu nie dałem rady nawet "na pych" utrzymać ;-)

 

Wszystkie relacje do podczytania na Pocztówkach a poniżej linki do poszczególnych tras,

 

Trip #1 (01.07.13): Przez Tylicz i Mochnaczkę

Trasa: Krynica Górska – Tylicz – Mochnaczka Wyżna – Krynica Górska (w większości niestety asfaltem).

Mapy: GPSies Bikemap Endomondo

 

Trip #2 (03.07.13): Z Beskidu Sądeckiego w Beskid Niski

Trasa: Krynica Górska – Jakubik – Mochnaczka Niżna – Banica (czerwonym przez Mizarne 770m n.p.m.) – Izby (po płytach) – Mochnaczka Niżna – Mochnaczka Wyżna – Huta – Kopciowa – żółtym w kierunku Jakubika i na przełaj do ORW Panorama.

Mapy: GPSies Bikemap Endomondo

 

Trip #3 (06.07.13): Prawie jak Hobbit, czyli tam i z powrotem przez Kopciową

Trasa: Krynica Górska ORW Panorama – Jakubik – żółtym w stronę Kopciowej – Kopciowa – ORW Panorama (też żółtym i trochę na przełaj)

Mapy: GPSies 1 GPSies 2 Bikemap Endomondo1 Endomondo 2

 

Trip #4 (07.07.13): Z Lackową w tle

Trasa: Krynica Górska – Mochnaczka – Czyrna – Banica – Izby – szlakiem granicznym (konnym, a de facto quadowym), przełęcz Beskid (664m n.p.m.) przez Czerteż – Dzielec (792m n.p.m.), zjazd zielonym szlakiem do Tylicza. Większość trasy naszym punktem odniesienia była Lackowa (997m n.p.m.).

Mapy: GPSies Bikemap Endomondo

 

Trip #5 (09.07.13): Ze zdroju do zdroju i z powrotem przez Jaworzynę

Trasa: Krynica Górska – Muszyna – Szczawnik – Wierchomla Mała – Runek – Jaworzyna Krynicka – Krynica Górska.

Mapy: GPSies Bikemap Endomondo

 

Trip #6 (10.07.13): Przez żelazowe źródełko czyli w dolinie Szczawiczne Potoki

Trasa: Krynica Górska – Szczawiczne – dolina Szczawiczne Potoki – Krynica Wieś – Krynica Górska.

Mapy: GPSies Bikemap Endomondo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...