Skocz do zawartości

[guarana] Dla rowerzystów?


Marix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio furore u nas robi guarana. Kawa z guaraną, herbata z guaraną itd.

 

Na allegro można ostatnio zakupić superrekolamowaną guarane prosto z brazylii, o rzekomo świetnych wlasciwosciach zwiekszajacych wydolnosc psychiczną i fizyczną i rzekomo pomagająca szybciej zregenerować organizm po wysiłku.

 

co bede streszczał... przeczytajcie..

 

http://allegro.pl/item102135136_guarana_80...rzymalosc_.html

 

Jest maaase takich aukcji wpiszcie sobie na allegro.pl guarana.

ceny bardzo różne ale raczej drogo.

 

Co sądzicie o działaniu tej guarany i czy rzeczywiscie jest dobra dla rowerzystów przed wysiłkiem?

Czy ma podobnie jak kawa działanie uboczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem, dobrze odmula w sensie jak wypadało by pojezdzic po 9h przed komputerem(szkoła) a się troszke nie chce, mniej się po tym chce wypróżniać niż po kawie i subiektywnie wolniej zaczyna działac ale dłużej. Fit to to na pewno nie jest ale myśle ze bardziej szkodliwe niż kawa tez nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guarana guaranie nie równa! Ja akurat poznalem guarane poprzez cukierki ktorymi poczestowal mnie znajomy jezdzacy na tirach.

Memento mowisz RedBull a tam tez jest guarana. Guarana ma troche inne wlasciwosci niz kofeina w kawie. Po guaranie nie telepia sie tak rece i serducho spokojniejsze.

 

Chcesz prawdziwego kopa z guarany proponuje Guarana Extreme z Inkosporu, kiedys byly w takich lamanych ampulkach jak zastrzyki ostatnio widzialem w odkrecanych filokach. Jest naprawde rewelacyjna i mimo ze pije sporo kawy to po Ext cala noc mialem nad ksiazka i rano na egzamin.

Testowalem tez(studenci czesto testuja rozne dopalacze:) )SPEED8 ktory przez jakis czas byl zakazany ze wzgledu na jakis srodek a pozniej go jednak dopuscili jako srodek spozywczy. Speed8 oprocz guarany zawiera tauryne czyli srodek zwiekszajacy aktywnosc psychiczna. Jednak wszystko na glowe bije guarana Inkosporu, niesttey ta jest dostepna glownie w dobrych sklepach z odzywkami, cena ok8zl za porcje.

 

Jest cos jeszcze co daje podobno mocnego kopa. Wartosc dopalenia niektozy porownoja jako 5xReddBull. A mianowicie jest to seria srodkow do ......... odchudzania. Jest ich ostatnio sporo, wystraczy poczytac sfd.pl lub napisac do bodyzone do wrocka. Ja akurat kupuje w najblizszym czasie Tight, cena ok 120zl za 90ampulek. Jest tez Thermal Pro jednak w nim zawarta jest efedryna co moze wymagac konsultacji z lekarzem. Jest tego naprawde sporo. Napiszcie do jakiegos dobrego sklepu lub (do ludzi z wrocka) do BodyZone na Świdnickiej we wrocku i doradza wam najlepiej co jest dobre i jak bedzie dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście omijałbym aukcje, gdzie sprzedawane są tego typu środki "na kilogramy"; swego czasu na allegro kilka osób handlowało odżywkami białkowymi, niby duże opakowania dla kulturystów a w rzeczywistości była to pasza dla świń.

 

A co do środków z efedryną, to przypominam, że efedryna jest na liście środków dopingujących i może powodować u niektórych skutki uboczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do środków z efedryną, to przypominam, że efedryna jest na liście środków dopingujących i może powodować u niektórych skutki uboczne...

 

Dlatego tez na pierwszym mijescu wymienilem TIGHT firmy San. On nie zawiera w swoim składie efedryny. Na temat Thermal Pro sa rożne opinie. Od takich ze osoby czuja jakby im serce mialo wyskoczyc do sytuacji takich ze po odstawieniu nie chce sie nawet patrzec na rower. W przypadku Thermala niezbedna jest konsultacja z lekarzem.

Dla przypomnienia podam ze bardzo popularny kiedys Tusipect, syropek na gardlo ktory podawalo sie rowniez dziecia, takze zawiera efedryne. Jej slady w organizmie znikaja po ok1-2tygodniach w zaleznosci od cyklu treningowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tussipect'cie owszem jest chlorowodorek efedryny (0,015g w tabl), ale nie wiem czy chlorowodorek efedryny to jest dokładnie to samo co efedryna.

W każdym razie Thermal i podobne mają nie tylko sporo efedryny, ale też sporo kofeiny i aspiryny; nie powinny ich brać osoby które cierpią na choroby serca czy nadciśnienie. No i zażywanie tego typu środków wyklucza zawody xc czy inne jeśli chce się być fair wobec innych startujących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zabroniona,ale.....w Polsce nie było przypadku utraty zdrowia z jej powodu (na jakims forum ktoś mial takie dane,nie pamiętam), w USA zabroniono o ludzie juz bardzo mocno chorzy i ich metoda na schudniecie była taka ze jak zjedzą 20 tabletek dziennie zamiast 2 to bedzie 10 razy szybciej ;), a ze tam ludzie wydają rownowartośc Polskiego budzetu na prawników to tacy zaczeli się sądzic i środka zakazano, ale podobno z tego co wyczytałem na is.pl znowu ma zostac zalegalizowana.

 

Jako środek dopingujący to fakt ze nieładnie to wcinac, ale wystarczy spojrzec na NBA, gdzie zawodników do reprezentacji wybiera się pod względem czystości, bo tam się nikt dopingiem nie przejmuje. Za czasów Juventusu z Zidanem i Davidsem tez na tym jechali.

 

Co do odchudzania to jest to jedyny środek który na pewno działa, takie wynalazki jak HMB czy L-Carnityna wielu uważa za placebo,albo roznica w rezultacie od placebo to jakies 1-2 %, więc marketing działa ;)

 

W odchudzaniu sam to stosowalem (1 paczka Thermala) i poszło 15kg w 2 miesiące, bardzo to pomaga,ale wiadomo ze trzeba tą moc wykorzystac na maxa i z głową :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo jezeli nie dziala na ciebie Inkospor(nie mowie o Speed8 i polskiej mieszance z tauryna - nazwy nie pamietam) to masz delikatnie rozregulowany organizm. Mi dietetyk powiedzial ze jezeli organizm nie bedzie reagowal na dawne cofeiny zawarta w inkosporze to zeby calkowicie odstawic kawe, a pije jej calkiem nie mialo(heh ta praca biurowa).

 

Co do twojego zestawu to spora dawka i obawiam sie ze stracisz reakcje na zestaw bardzo szybko. Mozna zapytac ile masz lat ze takie "kopy" stosujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam amfetaminę, zastrzyk energii, że ho ho ho.

A poźniej crack.

A w wersji ekonomicznej bieluń dziędzierzawa.

Kurtyzana mać!

 

 

Wybaczcie, ale jeżeli czytam posty nastolatków, którzy pytają co łykać, żeby mieć więcej energii, to wpienia mnie to okropnie. A może zamiast tego regularny tryb życia, odpowiednia ilość snu, dobra dieta i do tego trening, trening i jeszcze raz trening. Po co komu chemia??? A że nie każdy z nas będzie jeździł jak pan Armstrong czy jak pan Absalon... So what???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy troszke Cie nie ponioslo?

Patrzysz co jesz, pijesz i czym oddychasz, czy stosujesz tylko ziolka i zyjesz w namiocie tlenowym?

Guarana o ktorej traktuje temat to srodek naturalny, pochodzacy z wyciagu palmy amazonskiej. Zdecydowanie zdrowsza od formy cofeiny ktora codziennie hektolitrami wtlaczamy w siebie pod postacia kawy.

Piszesz trening, trening i jeszcze raz trening. Pokaz mi sportowca ktory nie stosuje odzywek? A takimi wlasnie sa ThermalPro oraz TIGHT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo jezeli nie dziala na ciebie Inkospor(nie mowie o Speed8 i polskiej mieszance z tauryna - nazwy nie pamietam) to masz delikatnie rozregulowany organizm. Mi dietetyk powiedzial ze jezeli organizm nie bedzie reagowal na dawne cofeiny zawarta w inkosporze to zeby calkowicie odstawic kawe, a pije jej calkiem nie mialo(heh ta praca biurowa).

 

Co do twojego zestawu to spora dawka i obawiam sie ze stracisz reakcje na zestaw bardzo szybko. Mozna zapytac ile masz lat ze takie "kopy" stosujesz?

 

Kawy nigdy nie piję bo nie lubię, herbaty też nie dużo. To co opisałem to nie jest spora dawka a jedynie połowa zalecanej :) Dzienna dawka powinna być 8x kreatyna 1000mg+2x l-karnityna 1000mg+6x natural sterol complex :) Biore to tylko z rana w dzień w którym idę na rower. łykałbym codziennie gdybym chodził na siłownię (wystarczy kilkadziesiąt pompek dziennie i po 2 tyg już widać ładnie napompowane mięcho)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie potrzebuję takich dopalaczy. :D Wystarczy mi regularne uzupełnianie wody i glukozy. Jeden bidon wody lub wody z sokiem wystarczy mi na ~ 50 km. A co ~100 km. muszę się pożywić np. Marsem. I jadę dalej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...