Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A6


Rekomendowane odpowiedzi

jak bedzie wersja 2008 to automatycznie te raczej bedą miały mniejsze wzięcie. będą je kupowali tylko tacy spryciarze jak ja. mam nadzieje, że jest ich mało :Dhttp://allegro.pl/item219707123_kross_leve...906_gratis.html tu masz z torą 17 i 19 cali. i jeszcze tu same 19: http://allegro.pl/item220090570_kross_leve...czarne_19_.html jest jeszcze par aukcji z 19 zarówno czarnymi jak i czerwonymi. w sumie nawet nie wiem, który kolor mi sie bardziej podoba. ale jakbym brał, to chyba czarny, bo mniej widać brud, a poza tym obecnie mam czerwoną maszynke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych aukcjach co podałeś to tak: na pierwszej nie ma czarnych 19stek, na drugiej są manetki Deore (zamiast LX), na innych aukcjach na allegro albo nie ma rozmiaru w moim kolorze, albo mają koła na Novatecach + Alexrimsy. Doszedłem do wniosku, że wezmę jednak Shimano, bo pewnie lżejsze, a jakby miały się okazać za mało wytrzymałe to dokupię jakieś wąskie opony i zrobię z nich komplet na szosę. Ale, że montują te koła do A8 to nie sądzę, żeby były gorsze niż te standardowe koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, skąd takie informacje?

 

Co do tych promocyjnych cen m505 i podejścia firmy - wejdź na stronę Krossa, daj niemiecki język i zobacz na rowery XC. Tam są właśnie eksportowe wersje Leveli (Tora, te koła etc.). Gdyby Kross dorwał tanie m505, a te były kijowe/gorsze niż novatec + alexrims to prędzej by je wsadził do A6stki niż do flagowej na ten rok A8ki. :) Chyba sam sobie szkodzić nie chce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. :)

Te jazdy ze specyfikacją i cenami to tak, ale to kwestia pewnie tego, że się nie wyrobili z częściami czy coś. Zresztą ja kupuje A6 dokładnie taką jaka miała być na 2007. :)

Ceny promocyjne to kwestia hurtowni raczej, a nie Korssa znowu.

Rower będzie o 12stej. :D

 

Nie da się edytować, więc trudno, nowy post.

Właśnie przyszła moja A6stka (szkoda, że nie Audi :D).

Zrobiłem z 15-20km po mieście, żeby sobie potestować rower i dopompować amora.

Wrażenia po przesiadce z Unibike Evolution - kosmiczny napęd, kosmiczny amortyzator. ;)

Myślałem, że w Evo napęd ładnie chodzi, ale myliłem się - tutaj chodzi bezszelestnie. Tzn w Evo też wszystko pięknie działało, ale nie było takiej pięknej ciszy jak tu. Do tego, nie wiem czy to przez wagę czy przez sztywniejszą korbe itp. ale wydaje mi się, że mam ze dwa razy lepsze przyspieszenie. ;) Ale może to tylko autosugestia, zamontuje licznik to zobaczę jak z prędkościami.

Co do RS Tora - chodzi ślicznie, po przesiadce z XCMa to kosmos. Po przyjściu do mnie jak się okazało miał 120psi i przy podrzucaniu lekko stukał co mnie drażniło (stuk był hm.. "w pionie", a nie w poziomie ;)). Natomiast podczas jazdy i podrzucenia koła nie stuka, bo ma SAG, do tego tłumienie i widecel chyba się nie zdąży cofnąć do końca.

Pojechałem do serwisu, bo był za miekki, na moje 94kg wagi wbiłem najpierw 160psi, ale jeszcze za mało, więc potem 180psi i jest git. Ewentualnie można jeszcze torchę wbić, ale teraz mam sag z 2cm, więc jest ok. Ponadto po dopompowaniu przestał stukać już definitywnie. Do tego tłumienie rasowo syczy przy uginaniu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie to sam ocenic. Zrob po prostu test na maksymalne wychylenie kierownicy w lewo i w prawo. Pancerze musza byc przyciete na taka dlugosc, zebys nie mial oporow przy obrocie kiera. Zdejmij sobie cale linki i pokombinuj z dlugosciami. W ten wlasnie sposob poskracalem sobie linki, kiedy wymienialem kierownice na prosta i zakladalem rogi. Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

uskladalem prawie cala kwote na zakup a6 :)

 

tylko mam pytanie, czy otrzymana paczka z allegro zawierajaca rowerek zawierala:

- sprzet niekompletnie zlozony i niewyregulowany?

- inne czesci niz podane w specyfikacjach na aukcji (doszukac sie mozna ok 4 roznic dotyczacych amora, manetek, kol)

 

a takze jak mozecie, napiszcie kto jest godny polecenia a kogo odradzacie

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

tak przy okazji moze troche OT (nie w ten dzial), czy jest ktos chetny na sciagniete z nowego roweru, nieuzywane przerzutki lx 2007 przod za 50zl, tyl za 100zl, manetki LX DC za 200zl, kola shimano 505 ewentualnie novatec+alexrims g2000 za 250zl, sztyce za 10zl, siodelko za 20zl, kasete pg950 za 50zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie, jak rowerek przyszedł to wymagał przykręcenia pedałów, oczywiście ustawienia kierownicy i... napompowania opon. ;) Aaa no i mój egzemplarz miał niestety niewycentrowane kółka, więc umówiłem się ze sprzedawcą, że zrobią to u mnie na miejscu, a on za to zapłaci.

Kupowałem u allegrowicza "tryniek". Jest to warszawski sklep T-BIKE. Polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzedawcow moge polecic Maxllera. Zamawialem rower w niedziele, w poniedzialek doszla kasa a we wtorek juz mialem rower ;) Oczywiscie przed zakupem najlepiej zadzwonic i sie dopytac o wszystkie czesci, zeby pozniej nie bylo niedomowien.

 

tak przy okazji moze troche OT (nie w ten dzial), czy jest ktos chetny na sciagniete z nowego roweru, nieuzywane przerzutki lx 2007 przod za 50zl, tyl za 100zl, manetki LX DC za 200zl, kola shimano 505 ewentualnie novatec+alexrims g2000 za 250zl, sztyce za 10zl, siodelko za 20zl, kasete pg950 za 50zl?

Kupujesz nowy rower i odrazu sprzedajesz polowe czesci ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, ale jak dla mnie ten rower sie od razu nie nadaje do jazdy, po 1 dostaje drgawek jak widze ze na czyms jest napisane shimano - fanatyk srama, po 2 moze i bym przebolal te lx ale jak mozna do dc, ktorych nie trawie dac przerzutke z normalna sprezyna, albo lancuch kmc z kaseta srama ;/

 

co do kol to mam po prostu duzo lepsze niz te ktore tam daja

 

chcialem kupic rame a6 i tore, ale po 1 kto mi sprzeda, po 2 dalbym za to min 1200-1300zl, wiec lepiej juz dolozyc te 500zl i miec spory gratis;p

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

jeszcze takie pytanko, bo meczy mnie to juz od prawie miesiaca - ile macie wzrostu i jaki rozmiar ramy macie, i jaka dlugosc mostka i jak sie z tym czujecie

 

ja chce idealny sprzet do xc, na wzrost 188, uroslo sie jeszcze w wieku 18 lat:P niby do 21 sie rosnie...

i nie chce ani kobzy ani roweru do ktorego bede musial szukac mostka 140mm i sztycy 420mm

 

i jeszcze ponowie pytanie z racji niezgodnosci informacji - jaka jest dlugosc gornej rury w rozmiarach 19 i 21 od spawu do spawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 187 cm wzrostu mostek 110.

Przy zakupie przymierzałem się też do 19, ale wybrałem 21 . Dotychczas przejechałem na nim 3200 km i przyznam że w czasie karkołomnych zjazdów w górach kilka razy pomyślałem że być może przydałaby się mniejsza rama. Jednak większość czasu spędzanego na rowerze to leśne ścieżki wokół Katowic i ramę 21 uważam za dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdecydowanie radził 19".

Mam dokładnie 188cm. Dawniej miałem Unibike Evo 21" to na zjazdach (albo stromych podjazdach) czułem się do dupy, bo przy jakiejś konieczności zatrzymania się na pochyłym terenie to kiepsko byłoby wiadomo z czym.

Teraz mam 19" A6 i jest dużo lepiej. W jeździe po asfalcie, płaskim terenie nie czuć różnicy na plus albo minus, ale za to w cięższym terenie jest dużo lepiej, bo się czuje dużo pewniej.

Tyle, że ja mam od ziemi do kroku jakieś 84-86cm, a jak gdzieś czytałem wątek o rozmiarach ram to ludzie niżsi ode mnie mieli więcej, więc jak na swój wzrost mogę mieć po prostu trochę krótsze nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...