Skocz do zawartości

srebrny ford

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    112
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez srebrny ford

  1. Witam

    Jutro sie dowiem o ceny-dziś nie miałem zupełnie czasu żeby tam podjechać

  2. W swoim rowerze posiadam hamulce avid sd7 z klockami RW2. Zastanawiam się czy same okładziny ABS-3CC-P Producent: Author będą pasowały, czy muszę kupić całe klocki Authora.
  3. Napisano Dzisiaj, 19:15 Chyba jeszcze nie było http://www.pinkbike.com/photo/1180837/ czyżby nowa moda na nadchodzący sezon (czemu nie ) Oryginalny korek na wentylu tylnego koła
  4. Rower naprawdę dobrze znosi bliski kontakt z ogniem Nie stwierdzono niekorzystnego oddziaływania promieniowania cieplnego na rower i elementy jego wyposażenia. Ide dorzucić do ogniska bo zaraz wygaśnie
  5. Mam 187 cm wzrostu mostek 110. Przy zakupie przymierzałem się też do 19, ale wybrałem 21 . Dotychczas przejechałem na nim 3200 km i przyznam że w czasie karkołomnych zjazdów w górach kilka razy pomyślałem że być może przydałaby się mniejsza rama. Jednak większość czasu spędzanego na rowerze to leśne ścieżki wokół Katowic i ramę 21 uważam za dobry wybór.
  6. Witam 21" długość od spawu do spawu 535 mm
  7. Ostatnio znalazłem coś takiego. Jestem ciekaw czy ktoś tego używał. Cena ok 19zł 400ml http://www.ambersil.pl/index.php?doc=products&id=3 smar do napędów łańcuchowych Chainspray jest specjalnie dobraną mieszaniną olejów, inhibitorów korozji i surfaktantów. Środki te są rozpuszczone w mieszaninie szybko odparowujących rozpuszczalników. Produkt silnie wiąże się z elementami łańcucha zapewniając efektywne smarowanie. Oferowany w postaci aerozolu preparat może być łatwo nakładany na łańcuchy w czasie ich pracy. głęboko penetruje i dokładnie smaruje ogniwa łańcuchów skutecznie zmniejsza opory ruchu wydłuża żywotność łańcuchów chroni powierzchnię przed korozją nie przyjmuje brudu i kurzu odporny na spłukanie wodą temperatura pracy do +200°C (krótkotrwale do +300°C) Chainspray to idealny preparat konserwujący dla elementów napędowych i nośnych. Może być stosowany do łańcuchów pracujących na zewnątrz pomieszczeń w trudnych warunkach atmosferycznych. Środek znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak przemysł ciężki i lekki, przemysł tekstylny, cementowy, transport, produkcja papieru, dźwigi, windy, przenośniki itp. Chainspray jest szeroko wykorzystywany do smarowania łańcuchów w wózkach widłowych.
  8. W materiale nie ma żadnych dziur. Od czasu przyszycia wkładki spodnie były eksploatowane przez 4 miesiące i wszytko jest OK.
  9. Witam Mam długie spodnie firmy Biemme i ten sam problem z odpruwającą się wkładką. Szew zaczął się pruć po kilku wypadach. Spodni nie reklamowałem tylko skorzystałem z pomocy znajomego krawca , który zorganizował specialną igłę do tego typu materiału i opanował sprawę w 10 minut.
  10. Kross przy ognisku w Zawoi. Na moim rowerze przejechałem już 2000km i mam nadzieję zrobić jeszcze drugie tyle w tym sezonie, jak tylko zdrowie, pogoda i czas na to pozwolą. W rowerze nie dokonałem żadnych zmian i korzystam z konfiguracji jaką zaoferował producent. Myślę że na pełną ocenę przyjdzie czas po zakończeniu sezonu, gdy będzie można ocenić trwałość, wytrzymałość i stopień zużycia poszczególnych komponentów. Na razie w skali od 1 do 10 proponuję 7.
  11. NorieL dzięki za radę. Oprócz przesmarowania linki obróciłem jeszcze pancerze o 180 stopni. Na sucho w domu działa ok. Za chwilke jadę pokręcić trochę w terenie. Chyba już wiem co spowodowało tą awarię. Był to najprawdopodobnie zbyt mocno i zbyt blisko kierownicy zamontowany numer startowy na maratonie w Ustroniu. Spowodował on nienaturalne ułożenie linek (zbyt ciasne łuki) i być może nadmierne wytarcie w pancerzu. W Terenie przerzutka spisuje się idealnie.Tak cicho, precyzyjnie i pewnie nie działała nawet jak była nowa. Mam nadzieję że teraz będę mógł o niej na jakiś czas zapomnieć i wszystko będzie ok na dłużej niż 300km. Swoją drogą w poprzednim rowerze miałem przerzutkę Shimano Altus i przez 10 lat ona poprostu działała i była prawie bezobsługowa.
  12. Myślę że teoretycznie jestem przygotowany do regulacji przerzutki.Praktycznie też bo poprzednie regulacje i korekty przynosiły oczekiwany skutek. Niestety obecnie wszyskie regulacje nie przynoszą żadnego efektu (objawy opisałem kilka postów wcześniej).Zostały chyba tylko pancerze lub linki, a najprawdopodobniej skończy się to wizytą w serwisie. Oczywiście wszyskie pomysły na uzdrowienie mojej skrzyni biegów mile widziane
  13. Niestety przerzutka w moim Krossie nadal nie działa prawidłowo. Przy dokładnych oględzinach znalazłem w niej gwintowany otwór w którym nie ma żadnego wkrętu. Przedstawiam to miejsce na zdjęciach. Prosze o informacje czy powinna tam być śrubka , a jeżeli tak to czy służy ona do regulacji, czy tak jak inne obok powinna być zalana i zabezpieczona przed wykręceniem.
  14. Witam. Na swoim Krossie A6 przejechałem dotychczas 1800 km. Od kilku dni pomimo kilku regulacji, czyszczenia itp mam problem z tylną przerzutką. Problem pojawia się w momencie zmiany kierunku przełożeń np. z najmniejszej koronki zmieniam w stronę większych i wszystko jest ok do momentu gdy z powrotem zaczynam przełączać w stronę mniejszych koronek. Pierwszy ruch manetką prawie zupełny brak reakcji, przerzutka ledwo drgnie i dopiero drugi ruch w tym samym kierunku powoduje zmianę przełożenia. Najgorzej jest w środkowej częsci kasety. Brak zmiany przełożenia przy zmianie kierunku nadrabiany jest tym że w pewnym momencie następuje przeskok o dwa trybka. W drugim kierunku jest dokładnie to samo. Poprzednią regulację wykonałem po przejechaniu ok 300 km korzystając z porad i instrukcji dostępnych na forum i wszystko działało jak trzeba. Obecnie nie bardzo wiem co z tym dalej robić. Wydaje mi się że możliwości związane z regulacjami i ustawieniami zostały wyczerpane. Czy to możliwe żeby już zużyły się pancerze lub linka??. W rowerze mam klamkomanetki Deore LX, przerzutka tył Deore XT.
  15. Czasami zdarza się przerzutka XT. Mnie właśnie się taka trafiła.Najprawdopodobniej jest to wersja przeznaczona na eksport o czym świadczy karta gwarancyjna zredagowana chyba w pięciu językach i nie na w niej ani słowa po polsku.
  16. Witam Dla mnie największym i odczuwalnym mankamentem tej opony jest jej zachowanie w czasie skrętów. Moje odczucia są takie jakby opona się uginała i lada moment mogę stracić przyczepność. Zawsze w takim momencie odpuszczam żeby nie zaliczyć gleby, albo wychodzę z zakrętu większym łukiem. Opona jest dobrze napompowana. Być może powoduje to moja waga 87 kg. Efekt ten odczuwam tylko na tylnym kole. Na razie przejechałem na nich 1100 km i na tylnej oponie widać już ślady zużycia bieżnika.
  17. Firma KROSS S.A. otrzymała wiele certyfikatów, nagród i wyróżnień w tym m.in.: ISO 2001, statuetkę Polski Prestiż, Medal Europejski BCC, nominację do godła Teraz Polska, wyróżnienie Marka Przyszłości Businessman Magazine oraz tytuł Gazeli Biznesu od dziennika Puls Biznesu. Za konsekwentną realizację wizji i strategii, która doprowadziła do zajęcia pozycji największego producenta rowerów w Polsce i jednego z wiodących w Europie oraz za zapał i determinację, które dają szansę na rozwój w przyszłości p. Zbigniew Sosnowski, Właściciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej, został uhonorowany zaszczytnym tytułem Przedsiębiorcy Roku 2004 w prestiżowym konkursie organizowanym przez firmę Ernst & Young. Sprawdziłem u mnie jest OK. Być może ich system ISO2001 zdecydował o zmianie sposobu montażu opon. Proponuje cyknąć fotke i wysłać do producenta,może im się przydać przy corocznym audycie systemu ISO. Podejrzewam że w swojej kolekcji mają jeszcze wiele takich rodzynków. P.S. Siodełko też mam w dobrym kierunku.
  18. Witam Mam ten sam objaw. Dotychczas przejechałem 800 km. Najbliższy tydzień to będzie prawdziwy test mojego Krossa. Wybieram się w góry w okolice Zawoi. Jestem ciekaw jak amortyzator zniesie naprawdę ciężkie warunki w górskim terenie ,bo o swoją formę oczywiście jestem spokojny.
  19. Po śladach kurzu na goleniach amortyzatora widać iż największ ubicie w czasie niedzielnego wypadu to 78mm. Trasa urozmaicona asfalty, krawężniki, szutry, lasy i bezdroża.
  20. Witam Mój amortyzator był pompowany w styczniu ( 7atm).Ponieważ nie mam odpowiedniej pompki nie robiłem żadnych eksperymentów z ciśnieniem. Nie odczuwam żeby uchodziło z niego powietrze. Ruru wystają 121mm , a jak siadam 87kg to jest 98mm. Dotychczas przejechałem na nim 760 km i jestem zadowolony tak z amortyzatora jak iz roweru.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...