Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Bynajmniej! Wygląda jak milion dolarów a jeździ jeszcze lepiej :D ale przejrzeć tego i owego nigdy nie zaszkodzi :D

 

Mam problem jednak z rowerem mojej żony. Musiała dostać jakimś kamyczkiem po górnej goleni amortyzatora. Zrobił się mikroskopijny odprysk i teraz podczas pracy amora harata chyba uszczelkę bo w miejscu tejże dziurki powstaje czarna krecha od smaru i syfu. Nic się z tym pewnie nie da zrobić oprócz regularnego czyszczenia brunoxem

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrom na nurnikach nie ma znaczenia dla jego pracy, nie ma tamtędy jak specjalnie dostać się syf do sprężyny, bo ona jest zamknięta wewnątrz nurnika. Jedyne co się teraz dzieje to rysuje się plastykowa tuleja prowadząca w goleni, bezpośrednio pod uszczelką, po jakim czasie pewnie szlak ją trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba korba 48 deore zostanie darowana cayonowi. plus opony big apple 28x2,35. na szutry, asfalt i tym podobne powinno byc ok. tylko ta dlugosc suporu nie daje mi spokoju. 

Jesli dasz nie odpowiedni suport, tzn o nie odpowiedniej dlugosci, bedziesz bardzo wielkie problemy z regulacja przedniej przerzutki, a moze nawet sie okazac wrecz niemozliwe jej wyregulowanie, albo bedzie obcierac lancuch o wozek albo wrecz nie bedzie zmieniac biegow. Jesli chcesz te korbe to niestety musisz zainwestowac w suport o dlugosci jaki zaleca producent.

Chyba ze niechcesz zmieniac suportu to Korba Alivio ci podejdzie bez problemu oo ta http://allegro.pl/korby-shimano-alivio-9-rz-fc-m431-48x36x26-czarne-i3568119847.html

Edytowane przez makog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gripy powinny pasować do ręki a nie roweru - klamkomanetki możesz zawsze przesunąć

kup takie co ci się podobają i są wygodne.

ja np. wolę krótsze, bo mam drobne dłonie i dzięki temu nie muszę węziej rąk trzymać, że by palcami sięgać do manetek,

a jak najszerszy chwyt w terenie jest pożądany (vide- coraz szersze kiery w XC stosowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te velo bardzo fajne i tanie dosyć chyba sie na nie skuszę:) jesli nic innego fajnego nie zobaczę



te kellysa to to samo co te velo?

http://allegro.pl/chwyt-kierownicy-velo-d3-ergo-gel-130mm-i3501704885.html

i te accenty

http://allegro.pl/chwyty-kierownicy-accent-comfort-3d-130mm-i3502280824.html

jak to samo to chyba to co najtansze warto wziac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam je zdecydowanie

caly czas mi sie obkrecaly na kierownicy, bardzo wkurzajace, szczegolnie, ze ich sens, to montaz w okreslonej pozycji.

Jezeli masz jakis sposób na unieruchomienie - moga byc

Lepszym wyborem byly by gripy ergo przykrecane

 

Choc nawet jak kupilem PRO lock-on o wlasnie takim ksztalcie

to wybitnie mi nie pasowaly- ten "parapet"

jest za mało płaski, w związku z tym

w moim odczuciu tylko potęgował dętwienie

palców postępując od małego ku kciukowi

po taniości te

po fajności te nieźle wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób na montaż - lakier do włosów. Moja żona użytkuje takie velo i nawet ponad 4 godzinne wycieczki bez rękawiczek nie odbijają się na jej komforcie. Generalnie jest z nich bardzo zadowolona.

 

Co do montażu - odtłuść kierownicę. Wnętrze chwytów wypsikaj solidnie lakierem do włosów i szybko załóż na kierownicę (tak żeby lakier nie wysechł) ustawiając w odpowiedniej pozycji. Przez chwilę je ściśnij na kierownicy i gotowe.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu masz po lekkości  i cenie :P

 

te velo-podobne jak widzisz nie ma pewności, czy będą OK

mi ich kształt totalnie nie leży, żonie kolegi leży

... przemyśl przed kupnem

... ostatecznie jak ci nie podpasują - dzasz do roweru żony (jeżeliś żonaty :P )

moje PRO lock-on'y właśnie w MAESTRO żony jeżdżą i jest zadowolona :P

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z każdymi chwytami tak będzie, nie tylko z Velo :) z chwytami jest jak z siodełkiem, dopóki nie kupisz i nie użyjesz to się nie przekonasz czy będą wygodne czy nie więc z polecanymi przez Ciebie może być tak samo - Tobie pasują , innemu już nie :)

 

A nawet jeśli nam chwyty początkowo podpasują i wydadzą się wygodne dopiero po kilku godzinach jazdy mogą pokazać, że był to jednak bardzo zły wybór ;)

 

co do montażu, jeśliś nie żonaty, nie "dziewczynaty" i nie masz pod ręką lakieru do włosów (chyba, że sam używasz) to możesz zastosować podobny myk z płynem do mycia naczyń, też działa ale chwyt musi dłużej "poleżeć" na kierownicy, żeby wszystko wyschło i przykleiło to co trzeba

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...