Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

jakbym nie sprawdził - to bym nie pisał - ten Lazaro ma 26 cali

Okazuje się że Integral ma inne kołą - trochę namieszali - bez sensu

 

najlepsze jest to, że to co kupiłem jako Maestro damka teraz występuje jako Lazaro damka . co za BeZeDura

 

 

To model chyba z ubiegłego roku i ma wyraźnie uboższy osprzęt (Tourney itp.) a do tego góral ;)  stąd i koła 26".

Pomiędzy Integralem a Maestro (crossy) sam się wahałem, w sprzedaży akurat nie było blokowanych amorów - jeżdżę Kandsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników roweru Kands Maestro!

W piątek zamówiłem ten rower na allegro, więc czekam z niecierpliwością kiedy dojdzie przesyłka.

W międzyczasie chce zamówić kilka rzeczy, które będą mi potrzebne do roweru: akcesoria, narzędzia, części zapasowe.

Wszystko wydaje mi się proste, ale mam jeden problem. Chciałbym dokupić amortyzowaną sztycę podsiodłową, ale nie wiem jakiej ma ona być średnicy :icon_confused:

Pomożecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników roweru Kands Maestro!

W piątek zamówiłem ten rower na allegro, więc czekam z niecierpliwością kiedy dojdzie przesyłka.

W międzyczasie chce zamówić kilka rzeczy, które będą mi potrzebne do roweru: akcesoria, narzędzia, części zapasowe.

Wszystko wydaje mi się proste, ale mam jeden problem. Chciałbym dokupić amortyzowaną sztycę podsiodłową, ale nie wiem jakiej ma ona być średnicy :icon_confused:

Pomożecie?

 

27,2 ale jak chcesz zakupić jakiegoś amortyzowanego Zooma czy coś w ten deseń to sobie odpuść, szkoda kasy na atrapę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27,2 ale jak chcesz zakupić jakiegoś amortyzowanego Zooma czy coś w ten deseń to sobie odpuść, szkoda kasy na atrapę.

 

Właśnie na Zooma patrzyłem ze względu na to, że nie drogi. Może polecisz mi coś sensownego?

Dzięki :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to polecił bym sztycę Suntour NEX, tym bardziej że cena fajna (ok. 90zł). Tyle że jak na złość nie ma nic na 27,2 a sam już poluję parę tygodni. A jak są to w cenach paskarskich.

 

Jest jeszcze Suntour NVX za jakieś 250zł  i tu już są rozmiary 27,2. Z tym że cena znacznie wyższa a różnica w technologii niewielka, obie są na pantografie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCUD - już wcześniej było - cena - mmmmmmmmm, ale malowanie :/ - no i ta pa"SCUD"na nalepka marketowca :wallbash:

 

PS. Ja jestem na etapie wyboru sprzedawcy oraz potwierdzenia dostępności: męskiej 21"  oraz damki 19".

WNIOSEK - żona dała się przekonać na rowery w mieszkaniu i jak się uda - to będzie wczesny :033:

 

ps. Byłem dziś w pewnym sklepie (sztuk 2) i w jednym żonka się do Unibike Flash'a i Vipera "przymierzała" - to lekki błysk w oku widać było - a i sprzedawca (w sumie nie poinformowany, że Nam chodzi tylko o wzrokową przymiarkę rozmiarów ;) i o marce KANDS) podchodził z realiami. Jednak w drugim - na pytanie o dostępność KANDSA - o mało się nie udusił - stwierdzając "Jakbym miał - to nie miałbym firmy, bo to marketowiec" oczywiście piejąc z zachwytu nad MERIDĄ 5V (jaki to NIEZNISZCZALNY WEHIKUŁ).

((śmiem twierdzić, że jakby miał Kandsy - to i ludzi więcej - bo ruch na alledro niesamowity, ale to takie moje gdybanie))

Ja się będę starać wyrwać KANDSY Maestro i mam nadzieję, że się nie zawiodę - bo wtedy to mnie żona udusi/zamorduje - niepotrzebne skreślić.

 



Lazaro i Maestro w wersji damskiej występowały i występują równolegle :)

 

Zgadza się.

Trzeba dodać również, że rozmiarami ram są identyczne (17" i 19") - co przy jednakowym "ułożeniu" linek i pancerzy oznacza jedynie zmienioną nalepkę.

Damka z Lazaro ma dodatkowo białe malowanie.

To jedyne co "różni" te dwa modele (na stan mojej wiedzy na dzień dzisiejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja hamulców czy przerzutek jest prosta jak budowa cepa ;) O ile w moim Maesto musiałem dokonać tylko kosmetycznych poprawek o tyle w Lazaro mojej żony musiałem praktycznie rzecz biorąc stawiać od zera i hamulce i przerzutki a robiłem to pierwszy raz :) Także nie bój nic. Nie daj zarobić serwisowi, sam przy okazji się czegoś nauczysz a za zaoszczędzone pieniądze albo uszczęśliwisz swój rower jakimś nowym gadżetem albo uszczęśliwisz siebie ;)

Identycznie myślę ...

tu znajdziesz pomocne osoby co Cię wspomogą w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem 2 rowery i ..... mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Niestety dla żony idealnego rozmiaru nie było (znaczy były, ale u konkurencji, a ja głupi uparłem się aby był od jednego - co dało niezły bonusik) - ogólnie boom i zainteresowanie sprawiły, że rynek wchłania te rowery i czasami ciężko ten idealny rower dostać "na już".

Do tego dorzuciłem sobie Sigmę 16.12 - a żonka...na razie chyba obejdzie się smakiem, bo twierdzi, że licznik jest Jej nie potrzebny "do szczęścia".

 

Po Waszych opisach - "ciekawie" jest jak się łapie cyklozę - u mnie może być tragicznie - bo "co dwie głowy..."

 

Ok. Dosyć tego marudzenia - trzeba czekać cierpliwie - a to najgorsze czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tylko kupować po sporej eksploatacji wybił miesiąc zrobiłem tyś km ( 2x prawie 200 km dzień to się nabiło )po drogach wszystko gra bez większych problemów ,w razie jakby ktoś miał wątpliwości co do siodełka valder seddler (standardowe dostałem ) to polecam za naprawdę nie dużą kasę accenta derry 50 zł   duzo wygodniejsze(jest odrębny temat na tym forum ogólnie dużo osób polecało ) wiadomo że  tyłek to kwestia  indywidualna ale skoro tyle osób się przekonało to musi coś w tym być .niektórzy pisali o grippach gofrach że wkurzają no fakt po długiej trasie wkurzają ja zamiast zmieniać zakupiłem rękawiczki i komfort dużo wiekszy  ale  jak kto woli oczywiście to są tylko moje doświadczenia

 

i tak przy okazji to dzięki za takie fora jak tutaj bo właśnie przez opinie tutaj zasugerowałem się by udać się w stronę kandsa  :)

 

Teraz rozważam spd ale nigdy nie jezdziłem tak i trochę się boję nie tego że się zapomnę że je mam ale bardziej że będzie sytuacja do zatrzymania się nagła i jakimś cudem but się nie wypnie i gleba :(  jezdzi ktoś w spd na maestro ?

Edytowane przez Thomas124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planowałem zakup ale wstrzymuję się być może do przyszłego sezonu. Primo - pedały które są w zestawie w połączeniu z butami, w których jeżdżę spisują się znakomicie. Secundo zestaw pedały+buty to niemały wydatek. Wolę sobie za te pieniądze wymienić w rowerze to czy tamto ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPD - to jest inna jakość jazdy.

polecam wątki na ten temat w 'napędzie'

a "gleba spd" ?

każdy (prawie) musi kilka zaliczyć - ja ze 3x zanim w głowie mi się przestawiło

ale teraz wypinam się zawsze kiedy potrzebuję



i moim zdaniem SPD to jest inwestycja jak najbardziej "w rower" a nie obok roweru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piehursson

 

Widziałem używane Egg Beatery + nakładki platformowe za bardo przyzwoitą cenę na forum. Sam miałem chrapkę ale z powodu kolejnej awarii jestem uziemiony a sezon powoli się kończy. Generalnie po dwóch miechach jazdy na Kandsie chciałem mu przekazać max mocy którą dysponuję... SPD mają potencjał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakładki nie wchodzą w grę... jak spd to spd ;) egg beatery nawet jeśli są w "dobrej cenie" to ta cena i tak jest za wysoka :D Cranki ładne są ale wolę coś tańszego od szimano :) poza tym sezon ma się powoli ku końcowi, choć nie dla wszystkich i mam nadzieję, że uda mi się zmobilizować do jego przedłużenia. Może właśnie skoro mamy schyłek sezonu uda się coś wyrwać na wyprzedażowej promocyji  :whistling:

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem 2 rowery i ..... mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

 

Do tego dorzuciłem sobie Sigmę 16.12 - a żonka...na razie chyba obejdzie się smakiem, bo twierdzi, że licznik jest Jej nie potrzebny "do szczęścia".

No narsicie sie zdecydowales na rowerki :D. Kup i dla zony licznik chociazby najprostszy http://www.bikeman.pl/licznik-rowerowy-sigma-speedmaster-5000-p-749.html dobrze widziec ile rowerk ma przebiegu, na potrzeby serwisowe i konserwacyjne !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakładki nie wchodzą w grę... jak spd to spd ;) egg beatery nawet jeśli są w "dobrej cenie" to ta cena i tak jest za wysoka :D Cranki ładne są ale wolę coś tańszego od szimano :) poza tym sezon ma się powoli ku końcowi, choć nie dla wszystkich i mam nadzieję, że uda mi się zmobilizować do jego przedłużenia. Może właśnie skoro mamy schyłek sezonu uda się coś wyrwać na wyprzedażowej promocyji  :whistling:

 

 

Ja te nakładki traktuję jako coś co pozwoli zrealizować scenariusz "wziąłem prysznic teraz zakupię grahamki na śniadanie " (albo na odwrót) bez ubierania pełnego rynsztunku :laugh:

Edytowane przez BikerLight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...